Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
Like Tree6Likes
 • 6 Post By Witek

Wątek: Album: Historia lotnictwa w Polsce pod patronatem lotnictwo.net.pl

 1. #1
  Administrator Senior Screener
  Awatar Witek

  Dołączył
  Nov 2006
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie Album: Historia lotnictwa w Polsce pod patronatem lotnictwo.net.pl


  Polecamy

  Cześć,

  lotnictwo.net.pl stało się patronem medialnym albumu: Historia lotnictwa w Polsce.  HISTORIA LOTNICTWA W POLSCE  Praca zbiorowa: Paweł Bondaryk, Jerzy Gruszczyński, Mariusz Kłosowski, Tomasz Kopański, Wojciech Matusiak, Paweł Ruchała, Miłosz Rusiecki, Ryszard Witkowski

  Format: 255x355 mm
  Oprawa: twarda z obwolutą
  Strony: 304
  ISBN: 978 83 7705 047 7
  Cena: 129,90 zł

  Sto lat po stworzeniu pierwszego polskiego samolotu autorzy albumu, znawcy i pasjonaci awiacji, pokusili się o pokazanie całej historii lotnictwa w Polsce, od najwcześniejszych projektów Tytusa Boratiniego i Czesława Tańskiego po najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie samoloty wojskowe i cywilne używane w Polsce w XXI wieku.
  Książka została podzielona na siedem rozdziałów, z których każdy zawiera opis jednego etapu historii polskiego lotnictwa wraz z omówieniem popularnych w danym okresie statków powietrznych, szczegółami dotyczącymi różnych konstrukcji, zagadnieniami technicznymi, a także licznymi anegdotami i ciekawostkami z lotniczego świata.
  W albumie w bardzo przystępny i nowatorski sposób opisano najważniejsze wydarzenia
  z historii lotnictwa w Polsce. Możemy przeczytać m.in. o pionierskich lotach nad Arktyką
  i przeprawach nad Atlantykiem, walkach polskich pilotów na frontach I i II wojny światowej, osiągnięciach polskich konstruktorów i inżynierów działających w Polsce, przemyśle lotniczym, rekordowych wyczynach polskich pilotów, maszynach policji i straży granicznej, latających zabytkach, modelarzach, imprezach lotniczych i zespołach akrobacyjnych.
  Dodatkową atrakcję tej pasjonującej podróży przez dzieje polskiego lotnictwa stanowią efektowne zdjęcia (także archiwalne) przedstawiające słynne samoloty, szybowce
  i śmigłowce (takie jak np. Łoś, Sokół czy Wilga), znanych lotników (jak choćby Franciszka Żwirka i Stanisława Wigurę, Michała hr. Scipio del Campo, asów Dywizjonu 303) i konstruktorów (m.in. Czesława Tańskiego i Edwarda Margańskiego), a także ważne wydarzenia lotnicze (np. mistrzostwa świata w lataniu rajdowym i precyzyjnym, pikniki, pokazy).


  INFORMACJE O AUTORACH


  Paweł Bondaryk – pasjonat awiacji. Publikował zdjęcia i artykuły w czasopismach polskich
  i zagranicznych. Od 2005 r. stale współpracuje z miesięcznikiem „Lotnictwo”. Współautor albumów fotograficznych o pokazach lotniczych Air Show w Radomiu. Na co dzień jest informatykiem
  w jednej z firm telekomunikacyjnych.

  Jerzy Gruszczyński – absolwent Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Oficer-pilot, który swoją drogę zawodową rozpoczął w 7. Pułku Lotnictwa Bombowo-Rozpoznawczego
  w Powidzu. W latach 1992–1994 słuchacz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, następnie wykładowca taktyki lotnictwa na tej uczelni. Od 1998 r. zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Lotnictwo”, od 2008 r. redaktor naczelny tego tytułu. Autor i współautor kilkunastu książek monografii lotniczych oraz kilkuset artykułów związanych z historią, współczesnością
  i perspektywami lotnictwa wojskowego.

  Mariusz Kłosowski – pracownik PLL LOT od 1974 r., badacz historii polskiego lotnictwa. Współpracownik „Żurawi” (firmowej gazety LOT), „Przeglądu Lotniczego”i „Skrzydlatej Polski”. Autor ok. 300 artykułów prasowych o sportach lotniczych i historii PLL LOT. Sędzia sportów samolotowych w lataniu rajdowo-nawigacyjnym i precyzyjnym. Rzecznik Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym w 2009 r. Jako jedyny Polak jest członkiem Museum of Flight w Seattle. Obecnie pracuje nad Kalendarium PLL LOT.

  Tomasz Jan Kopański – historyk lotnictwa, oficer Wojska Polskiego, doktor nauk humanistycznych. Pracownik Wojskowego Instytutu Historycznego, a następnie Wojskowego Biura Badań Historycznych. W swych badaniach naukowych zajmuje się przede wszystkim dziejami lotnictwa – od chwili jego powstania aż do końca II wojny światowej. Autor ponad 70 artykułów naukowych
  i popularnonaukowych, które ukazały się w czasopismach polskich, francuskich, brytyjskich, niemieckich i austriackich.


  Wojtek Matusiak – studiował na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Badacz historii lotnictwa w II wojnie światowej (zwłaszcza lotnictwa polskiego). Tłumacz kilkudziesięciu książek popularnonaukowych. Autor bądź współautor18 książek na temat historii lotnictwa i techniki lotniczej, opublikowanych w różnych krajach i językach, a także fundamentalnego słownika biograficznego lotników polskich poległych w II wojnie światowej (2006) oraz słownika biograficznego Lotnicy polscy w bitwie o Anglię (2010). Od 2009 r. członek Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego.

  Paweł Ruchała – inżynier lotnictwa (absolwent studiów inżynierskich na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, obecnie na studiach magisterskich). Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Inżynierów Lotnictwa. Od pięciu lat współorganizator comiesięcznych spotkań z cyklu Polska technika lotnicza, odbywających się w warszawskim Muzeum Techniki,
  i redaktor biuletynów zawierających treść prelekcji.

  Miłosz Rusiecki – badacz historii lotnictwa, specjalizujący się w tematyce śmigłowców. Współautor 10 książek; autor bądź współautor ok. 30 opracowań monograficznych oraz wielu artykułów publikowanych w większości poważnych czasopism polskich z branży lotniczej i wojskowej. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w organizacji pokazów lotniczych. Długoletni członek Polskiego Stowarzyszenia Wiropłatowego. Współpracuje z brytyjskim Helicopter Museum, największą tego rodzaju placówką w Europie.

  Ryszard Witkowski – szybownik, posiadacz Złotej Odznaki Szybowcowej z Trzema Diamentami. Wieloletni pracownik naukowo-badawczy i pilot doświadczalny Instytutu Lotnictwa. Instruktor samolotowy i śmigłowcowy, członek Państwowej Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej i Głównej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Biegły sądowy ds. wypadków lotniczych. Wykładowca taktyki stosowania śmigłowców na Cranfi eld University w Anglii i teorii lotu śmigłowców w Air Academy w Misuracie w Libii. Autor wielu publikacji na temat techniki wiropłatowej oraz literatury propagującej lotnictwo.

  Konsultacja merytoryczna:
  Andrzej Glass – inżynier lotniczy, konstruktor lotniczy, historyk lotnictwa. Pracował jako konstruktor w PZL Okęcie oraz jako pracownik naukowy w Instytucie Lotnictwa oraz w Instytucie Historii Nauki PAN. Były redaktor naczelny miesięcznika „Technika lotnicza i astronautyka”. Autor i współautor blisko 100 książek z historii techniki lotniczej.

  http://www.cartablanca.pl/


  Album będzie dostępny za kilka dni na http://gadzetylotnicze.pl - co ważne, cały dochód ze sprzedaży albumu jest przeznaczony na utrzymanie serwisu lotnictwo.net.pl !!
  Ostatnio edytowane przez Witek ; 22-05-2011 o 22:46
  Pletwa, rem, Raffij and 3 others like this.
  Reg Hunter - profil FB / profil YT

 2. #2
  Awatar Asta

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Mam tą książkę i szczerze mogę ją polecić. Naprawdę niesamowity album, który powinien mieć każdy użytkownik tego forum.

 3. #3
  Awatar Tom_EPKK

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  KRK/EPKK

  Domyślnie

  Wczoraj przegladalem album w Empiku, robi bardzo dobre wrazenie. Pieknie wydany, duzo tekstow i zdjec, kawal swietnej roboty. Polecam!
  ...My Eyes Can See What Others Cannot...
  EPKK Spotters @Facebook

 4. #4
  Administrator Senior Screener
  Awatar Witek

  Dołączył
  Nov 2006
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie

  Historia lotnictwa w Polsce jest już dostępna w sklepie:  Przypominam, że cały dochód ze sprzedaży trafia na utrzymanie serwisu lotnictwo.net.pl - zapraszamy
  Reg Hunter - profil FB / profil YT

 5. #5
  Awatar Kamil_B

  Dołączył
  May 2010
  Mieszka w
  WAW / EPWA

  Domyślnie

  Gorąco polecam , pięknie wydana, warta swojej ceny!

 6. #6
  Awatar Radzio

  Dołączył
  Jan 2011
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Właśnie skończyłem czytać, książka bardzo ciekawa naprawdę warto kupić i przeczytać

 7. #7
  Awatar Piotrek_S

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA/EPBC

  Domyślnie

  Dostałem ten album na imieniny

  Bardzo fajny i ciekawy, zdjęcia świetne !

 8. #8
  Awatar robertus

  Dołączył
  Oct 2010
  Mieszka w
  J-L

  Domyślnie

  Opiszcie po krótce spis treści.

 9. #9
  Awatar F 18 Super Hornet

  Dołączył
  Apr 2012

  Domyślnie


  Polecamy

  Ja również posiadam tę książkę. Jest NIESAMOWITA. Nie można się po prostu od niej oderwać! Dla pasjonatów lotnictwa to pozycja obowiązkowa. Jest obszerna i świetnie napisana. BRAWA dla autorów. Po prostu boska!. GORĄCO POLECAM!!!!!


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •