Witajcie.

Moj pierwszy post na forum. Od niedawna bawię się w nasłuch częstotliwości lotniczych (i nie tylko). Denerwuje mnie jednak, że mój skanerek ma dziury w skanowanych częstotliwościach. Szczególnie wkurzający jest brak zakresu 225-400 MHz chciażby z powodu gadek na tych zakresach wszelkich maszyn NATO. Tak sobie czytam opisy i ktoś pisze, że wyłapywał gadki naszych F16 w jakiejś tam częśtotliwości której mój skaner nie łapie.

I pojawiło się w mojej głowie pytanie. Czy dziura w tym zakresie, to działanie na poziomie oprogramowania skanera, czy jest to ograniczenie sprzętowe. Czy, jeżeli jest to ograniczenie z poziomu software'u to czy jest jakiś alternatywny soft który powoduje odblokowanie tej częstotliwości. Jeżeli zaś chodzi o stronę sprzętową, to jak przypuszczam, tańsze było by kupienie nowego sprzętu obsługującego te częstotliwości aniżeli przeróbki elektroniki.

Czy ktoś znalazł coś w tym temacie??

Pozdrawiam,

P.S. czy coś wiadomo o częstotliwościach jakie będą w Radomiu. Będę i nie chciałbym, żeby się okazał, że piloci będą rozmawiać w zakresie nieobsługiwanym przez mój skaner. Aaaaa. i czy jakieś wskzówki jak łapać gadki z samolotów podczas pokazów? Czy funkcja Close Call w moim unidenie załatwi sprawę?