Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 128
Like Tree15Likes

Wątek: Wyniesienie anteny na dach bloku - od A do...

 1. #1

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie Wyniesienie anteny na dach bloku - od A do...


  Polecamy

  Witam!
  Stoję na początku mojej "przygody" z instalacją anteny/anten na dachu 3-piętrowego bloku i zakładam ten temat, żeby po pierwsze radzić się doświadczonym w tych sprawach użytkownikom (zarówno pod względem technicznym, jak i walki ze spółdzielnią mieszkaniową, która na pewno nastąpi), a i może posłużyć za przykład jak rozwiązać takie sprawy w przyszłości Proszę zatem o wyrozumiałość i wszelkie rady, ponieważ doświadczenia za dużego z antenkami nie mam. Czytałem kilka tematów o tym, nawet na naszym forum, ale wiadomo, ze każda spraw inna
  Mieszkam w prostej linii 15km od EPPO, ale przed sobą mam całe miasto. Plus taki, że EPPO jest wg map topograficznych na 90mnpm, tak samo jak i moj blok - oddziela nas Poznań, leżący nad Wartą (koryto na 50mnpm). W teorii zatem anteny "powinny się widzieć". Innych przeszkód terenowych nie ma, zostają "tylko" budynki.
  Aktualnie posiadam skaner ręczny Intek AR-109. Pod płot lotniska, czy na pokazy jest ok, jednak na wiele więcej nie można liczyć. Jakiś czas temu pokusiłem się o dipol - dwie miedziane rurki wystawione na okno na 2 piętrze, kabel do skanera i... łał Różnica bardzo widoczna, a raczej słyszalna, jednak nadal pozostało wielkie "ale" - nie słychać w ogóle kontrolerów. Samoloty słyszę świetnie nawet ze 150km (będące na granicy polsko-niemieckiej), ale o ATC mogę pomarzyć. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale jest to główny powód próby wyniesienia anteny wyżej, odsłonięcia jej nieba i przede wszystkim podniesienia jej jakości, poprzez zakup nowej sztuki.
  Interesuje mnie także montaż anteny do odbioru pozycji z transponderów ADS-B, a jeśli lokalizacja anteny spodoba się ludziom z fr24.com to chętnie pomógłbym w rozwoju MLATu (jak coś robić to na 100% ). Aktualnie feeduję z tunera telewizyjnego, na zestawowej antence umieszczonej na parapecie okiennym. Krótko - szału nie ma Chociaż muszę powiedzieć, że chyba jako jedyny mam w zasięgu podejście na 10, a i znacznie podnoszę dokładność podejścia na 28

  Teraz konkrety. Te sprowadzają sie myślę do dwóch zagadnień: uzyskania pozwolenia na montaż anten na dachu i poprowadzenia jakoś kabli do mieszkania oraz do całej technicznej kwestii - jakie anteny, jakie kable itp.
  Każde sugestie w sprawie anten mile widziany. Czytałem wiele dobrego o antenach GP 5/8 na pasmo lotnicze, że mają znakomity stosunek ceny do jakości, ale może jest już coś lepszego w fajnej cenie :P A propo ceny - myślę, że granica 200-300zł. Samoróbka chyba odpada, nie czuję się raczej mocny w DIY, a wolałbym, żeby antena nie rozpadła się po pierwszym wietrze Tym bardziej, że dostęp do niej może być bardzo utrudniony (zamykane wyjście na dach). Pozostaje jeszcze kwestia anteny do ADS-B. Tutaj ludzie głównie kombinują coś małego na własną rękę, stąd ciężko mi nawet rozpocząć temat. Moim kolejnym plusem jest fakt, że na moim bloku są już jakieś anteny, wrzucone na około dwumetrowy maszt. Na pewno nie są to instalacje mieszkańców, ale w związku z tym nie wiem do kogo się udać, aby zapytać jak to załatwił, ani jaki będą miały wpływ na osiągi moich anten.
  Co do pozwolenia - dziś wykonałem telefon do mojej spółdzielni i już widzę pierwszy beton Miła Pani odbierająca telefon na tekst o "montażu anteny na dachu bloku" odpowiedziała "nie ma problemu". Spytałem o warunki jakie mają w związku z taką instalacją to przełączyła mnie do jakiegoś technicznego magika. Tutaj pierwsze słowa były "nie ma takiej możliwości" Po krótkiej wymianie zdań, facet myślał, ze chce instalować coś do neta czy telewizji i twierdził, że nie można, bo spółdzielnia zapewnia wszystkie te przyjemności. Po wyjaśnieniu, że nie chce nic takiego, tylko antenę odbiorczą zaczął mówić o nadajnikach GSM i ekspertyzach wpływu na środowisko... Widząc, że nie ma sensu dłużej, doszedłem do wniosku, że złożę pisemne zapytanie jakie warunki przede mną stawiają. Facet też polecił taką metodę i od tego zaczynam.

  Chyba tyle na początek. Mile widziane wszelkie wskazówki o wszystkim Zwłaszcza co pisać w takim zapytaniu - czy odkrywać wszystkie karty, żeby tylko "klepnęli" prośbę, czy mówić jak najmniej i czekać na ich twórczość, itp.

  Dzięki!

 2. #2
  Awatar tawal

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Elbląg EPEL/Giżycko EPGM

  Domyślnie

  Montaż masztu do h=3m na dachu budynku nie wymaga zgłoszenia budowlanego a instalacja na nim urządzeń nadawczo odbiorczych o mocy do 15W jest zwolniona od wymogu badań Wydziału Ochrony Środowiska. Praca w pasmach zwolnionych od pozwoleń rozporządzeniem Ministra Infrastruktury nie wymaga przydziału częstotliwości od UKE. Wymagana jest jedynie zgoda właściciela budynku, którą może być umowa lub powiadomienie Zarządcy w wypadku posiadania notarialnego aktu własności mieszkania. Maszt wg. art.30 ustawy Prawo budowlane jest nazywany "urządzeniem o wysokości poniżej 3m" stąd jest to wysokość liczona razem z anteną wchodząca w skład tego urządzenia.
  Montaż nie może spowodować uszkodzeń pokrycia, kominów i ciągów wentylacyjnych, musi natomiast być wykonany w sposób zapewniający bezpieczeństwo.
  Sporządź pismo do spółdzielni, zanieś do sekretariatu i niech potwierdzą datę na kopii. Nie do administracji. Zaznacz, że jest to antena odbiorcza. Na odpowiedź mają 30 dni. Gdy w tym terminie nie otrzymasz odpowiedzi, możesz uważać, że uzyskałeś zgodę i poinformować spółdzielnie, że montujesz antenę. Gdy odmówią zgody i nie będzie uzasadnienia, napisz pismo o uzasadnienie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie mają podstawy prawnej do odmowy.
  Powodzenia
  O anteny jak jesteś zainteresowany napisz na PW lub poczytaj w dziele o skanerach i RTL-u.
  Tadd --- N858 --- BINKA.PESEL,BODLA - BOKSU ---
  Canon 40D + 10" + TV 2x

 3. #3

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  EPWW FIR

  Domyślnie

  Proponuję się raczej powołać na art. 29, ust. 2, pkt. 15 Prawa budowlanego.

  Cytat Zamieszczone przez tawal Zobacz posta
  ...Gdy odmówią zgody i nie będzie uzasadnienia, napisz pismo o uzasadnienie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie mają podstawy prawnej do odmowy...
  Czy dobrze zrozumiałem, że właściciel (w tym wypadku spółdzielnia mieszkaniowa) nie ma podstawy do odmowy instalowania czegokolwiek na własnym obiekcie budowlanym? Chętnie poznam taki przepis - zdecydowanie ułatwiłoby mi to robotę.

  Zamiast tracić kasę na telefony i nerwy na rozmowy z mało kompetentnymi pracownikami sugeruję przygotować wniosek wraz z normalnym opisem czemu instalacja ma służyć, jakimś szkicem, zgodą sąsiadów na trasę kabla, etc. i udać się do prezesa spółdzielni na szczerą rozmowę. Gwarancji nie ma żadnej, ale właściwa argumentacja + potwierdzenie że instalacja nie wymaga oceny oddziaływania na środowisko, pozwolenia na budowę czy zgłoszenia daje prawdopodobieństwo uzyskania zgody kilkukrotnie większe niż w przypadku lakonicznego pisma rzuconego w sekretariacie. Przygotuj się też że mogą cię zobowiązać do gwarancji na poszycie dachowe - jak komuś będzie ciekło to będziesz musiał zasuwać na dach z wiaderkiem lepiku...

 4. #4
  Awatar tawal

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Elbląg EPEL/Giżycko EPGM

  Domyślnie

  ESK1X nie napisałem, że pismo ma być lakoniczne i "rzucone" w sekretariacie. Złożenie pisma w sekretariacie ma ściśle określony cel, znając biurokrację w niej panującą. Co do odmowy Ty patrzysz na problem z innej strony. Natomiast nasz Kolega tam mieszka i jest członkiem tej wspólnoty. Zarząd i administracja są dla niego, a nie odwrotnie. Montaż anteny niższej niż 3 m jest przedsięwzięciem na które, jak sam napisałeś nie są wymagane badania i pozwolenia budowlane i jeżeli członek spółdzielni zapewni,że zamontuje ją nie uszkadzając niczego to na jakiej podstawie administracja ma mu odmówić ?
  Tadd --- N858 --- BINKA.PESEL,BODLA - BOKSU ---
  Canon 40D + 10" + TV 2x

 5. #5

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie

  Dzięki Panowie za wszystkie rady, właśnie o takie wskazówki mi chodziło Na pewno wykorzystam pomysły.
  Niestety, moja spółdzielnia ma w "opiece" kilkanaście dużych osiedli, boję się, że zostanę kolejnym, małym petentem jak w ZUSie. Stąd jak najbardziej podoba mi się pomysł papierków, dla własnego spokoju. Przygotuję pisemko (nie prośbę, nie zapytanie, ale wniosek o pozwolenie), dostarczę osobiście i poczekamy co odpiszą.
  A propo zgody sąsiadów na trasę kabla - myślę, że sąsiedzi jako tako nie będą zaangażowani w montaż. Z mojego pobieżnego rozpoznania budynku, mam co najmniej 4 (nazwijmy je póki co ogólnie) szyby wentylacyjne/techniczne. Dwa z nich, w przeciwnych częściach mieszkania prowadzą rury (jest przelot pomiędzy kondygnacjami, z parteru można się dostać na dach), do tego dochodzi szyb od kratki wentylacyjnej nad kuchenką i "coś" co też jest chyba szybem, ale co się w nim znajduje to nie mam pojęcia. Wiem że przekrój ma spory, bez przesady po 40x40cm. Do tego dochodzi jakiś dukt na klatce schodowej, w którym np. poprowadzone są kable od internetu. Myślę, że moje kable muszą schować się w jednym z tych miejsc - w którym to pozostawiam do decyzji spółdzielni/kominiarza.

 6. #6
  geo
  geo jest nieaktywny
  Awatar geo

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Tczew

  Domyślnie

  U mnie tak to wygląda.
  Zdjęcie z kwietnia teraz to inaczej jest puszczone.


  Druciana była od sbs1 a czerwona od nasłuchów.
  Pisz pismo, podkreślaj ile razy da, że to odbiorcze.
  Jak chcesz to zapodaj mi na PW mejla to podeśle Ci moje pisma jakie wysyłałem do spółdzielni.
  Pisanie zajęło mi z dobry miesiąc jak zaniosłem to po tygodniu miałem odpowiedź pozytywną.
  Kable puściłem w nieczynnym kanale zbiorczym po byłym piecyku gazowym tzw junkersie. W szybach wentylacyjnych nie pozwolą, tak samo po elewacji. Podobnie ma się sprawa z takimi rurami ( u mnie tak jest ) od internetu. One należą do operatora i tam też nie można bez ich zgody.

 7. #7

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie

  Pisemko wylądowało dzisiaj w spółdzielni, czekam na odpowiedź.
  Chciałbym jeszcze dopytać o antenę na pasmo lotnicze. Może ktoś polecić sklep/produkt? Jakieś opinie o danym typie anteny?
  I jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje - jak wygląda zabezpieczenie takiej anteny przed piorunami?

 8. #8
  Awatar Andrew

  Dołączył
  Feb 2011
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie

  O ochronie anten 2 artykuły. Czytania, nomen omen, od groma
  Przykłady rozwiązań praktycznych | ochrona.net.pl

 9. #9

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie

  Dzięki, bardzo przydatne artykuły
  Dziś mijają 4 tygodnie od złożenia "wniosku o pozwolenie" w spółdzielni (data na kopii: 1.07.2013r.). Odpowiedzi niestety (stety?) żadnej nie otrzymałem. Gdyby nie fakt, że wyjście na dach jest zakluczone, za parę dni montowałbym co trzeba. W związku z tym za chwilę uznaję, że odpowiedź jest pozytywna i teraz zacznę batalię o klucz (jednorazowe wyjście w celu montażu uważam za trochę ryzykowne, mając na uwadze awarie). Może być ciężko, ale próbuję.

  Cytat Zamieszczone przez tawal Zobacz posta
  Na odpowiedź mają 30 dni. Gdy w tym terminie nie otrzymasz odpowiedzi, możesz uważać, że uzyskałeś zgodę i poinformować spółdzielnie, że montujesz antenę.
  Mógłbyś podać jakąś podstawę na której to opierasz? Zaniósłbym do spółdzielni po tych 30 dniach informację co następuje, z myślą o działaniu w celu uzyskaniu klucza. W innym wypadku miałbym to w poważaniu...

 10. #10
  Awatar tawal

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Elbląg EPEL/Giżycko EPGM

  Domyślnie

  Krótko art 35.36 i 12 KPA. O wykładni w przypadku nie wydania decyzji poszukaj na forach prawnych. Jestem na wyjeździe i ciężko mi znaleźć.
  Tadd --- N858 --- BINKA.PESEL,BODLA - BOKSU ---
  Canon 40D + 10" + TV 2x

 11. #11

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie

  Coś się ruszyło, więc opisuję
  Od złożenia wniosku mija dziś 52 dzień... Niestety z braku czasu pozwoliłem spółdzielni tyle działać, a raczej nie działać. Dziś odwiedziłem ich ponownie, ale niestety głównie w celu informacji dlaczego nie dostałem odpowiedzi. Nigdzie nie znalazłem zapisu, że w przypadku braku decyzji można uznać wniosek za pozytywnie rozpatrzony. Jedyna potwierdzona informacja, to że w postępowaniu administracyjnym organ ma 30 dni na wydanie decyzji lub 60 dni w przypadku skomplikowanych spraw, po ówczesnym poinformowaniu petenta o wydłużonym czasie. Gdy w tych okresach nie dostaniemy odpowiedzi możemy zaskarżyć instytucję i domagać się ewentualnego odszkodowania za poniesione straty. Podsumowując - stoję w miejscu
  Mam jednak nadzieję, że za chwilę ruszę, ponieważ sprawa po części się wyjaśniła. Po wykonaniu dwóch telefonów, miła pani stwierdziła, że przez okres urlopowy moje pismo musiało się gdzieś zapodziać, a mówiąc to wyglądała na szczerze zdziwioną. Twierdziła, że zwykle po 2 tygodniach jest sprawa załatwiona. Jutro ma być wysłana ekipa w celu zrobienia "raportu technicznego" i na jego podstawie w poniedziałek decyzja. Z tego co się dowiedziałem, nie robią raczej problemów, mają dość sporo takich wniosków i zdecydowana większość jest rozpatrywana pozytywnie. Poczekamy, zobaczymy - mam nadzieję, że tylko źle się zaczęło.

 12. #12

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie

  Dziś otrzymałem odpowiedź, niestety odmowną. Cytuję w całości:

  "Odpowiadając na Pana pismo, informujemy, że nie wyrażamy zgody na montaż anten na dachu budynku.
  Decyzja odmowna jest pochodną następujących kwestii:
  - nie wyrażamy zgody na prowadzenie jakichkolwiek przewodów, ani innych instalacji w przewodach wentylacyjnych. Zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dn. 1 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, Dz.U.2006 nr 80 poz. 563., użytkowanie instalacji, urządzeń w sposób niezgodny z przeznaczeniem albo warunkami określonymi przez producenta bądź niepoddawanych okresowym kontrolom, o zakresie i częstotliwości wynikającej z przepisów prawa budowalnego, jeżeli może się to przyczynić do powstania pożaru, wybuchu lub rozprzestrzenienia ognia jest zabronione.
  Wszelkie przewody w kanałach wentylacyjnych powodują wzmożone zaleganie w nich kurzu i pozostałych zanieczyszczeń, ich izolacja jest łatwopalna. Przewody takie uniemożliwiają właściwe czyszczenie kominów wentylacyjnych, są usuwane przez kominiarzy.
  Nie ma też możliwości prowadzenia przewodu szachtem technicznym, gdyż wymagałoby to naruszenia uszczelnień między poszczególnymi kondygnacjami. Stropodach jest natomiast ocieplony granulatem celulozowym, jego naruszenie przyczyni się do powstawania mostów termicznych, oraz niekontrolowanej "ucieczki" ciepła z mieszkań położonych na ostatnim piętrze, poza tym przebicie dachu jest niedopuszczalne. Informujemy też, że wspomniany maszt, ze względu na stan techniczny, przeznaczony jest docelowo do rozbiórki."

  Ciekawa odpowiedź, zwłaszcza w kontekście tego co mówiono mi wcześniej i nowiutkiej, wielkiej (dobre 5-6m wysokości) anteny na bloku obok. Chętnie posłucham Waszych opinii

 13. #13
  Awatar 6182

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie

  Napisz im może że skoro tak,to kabel po ścianie puścisz i przez dziurę u siebie wpuścisz.
  Nie wiem co Ty im tam napisałeś wcześniej,ale warto czasem nakłamać,że chcesz swoją anteną odbierać NTC albo programy radiowe,bo muszą Ci to jakoś udostępnić.Nie sądzę,żeby kablówka nadawała wszystkie stacje radiowe,bo i po kiego czorta,więc tu by była furtka.
  Może znasz tą stronę,mam ją w ulubionych ale nie zabrałem się jeszcze do lektury,bo na szczęście z żadną administracją nie mam do czynienia.Zakaz montażu anten a prawo


  Nikon D50,Nikkor 18-55 ED i 55-300 VR
  Maycom AR-108

  Pozdrawiam
  Daniel

 14. #14

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie

  Dzięki za stronę, nie trafiłem na nią wcześniej. Elewacja odpada na wejściu, na to nikt się nigdy nie zgodzi i nie mam żadnych podstaw, żeby się tego domagać Co do żadania jakiś programów z drugiego końca świata - wydają zgodę na montaż anten w oknach (!) i na balustradzie balkonu. Szpeci to jak cholera wszystkie bloki i nie zapewnia dostępu do "anteny zbiorczej na dachu", ale kogo obchodzi jak wygląda, w papierach jest w miarę czysto. Potem mamy takie widoki:
  Wróciłem właśnie z wizyty w spółdzielni, gdzie rozmawiałem z kierownikiem o całej sytuacji. Podsumowując - nie ma żadnych szans na legalne umieszczenie anteny na dachu. W szybach wentylacyjnych wiadomo nie można. Szacht techniczny też odpada, ponieważ nie wychodzi on na dach - jakiekolwiek kable pociągnięte są od piwnicy do ostatniej kondygnacji, bez przebicia na dach. Na nowe przebicie nie ma mowy.
  Co do samego dachu, to wg spóldzielni nie mam do niego prawa jako właściciel/najemca lokalu - jest to część wspólna tak samo jak klatka czy piwnica. W związku z tym musiałbym mieć zgodę wszystkich lokatorów na taki montaż, ALE! Dochodzi jeszcze sytuacja, że jest to dach na który jest udzielona gwarancja wykonawcy, że nie będzie przeciekał itp. A gwarancja nie przewiduje osób postronnych na nim. Mogę jedynie podpisać ze spółdzielnią umowę o dzierżawę dachu i zobowiązanie, że w przypadku nie uznania gwarancji wykonam naprawy na własny koszt.
  Jedyne obejście tego wszystkiego na jakie miałbym zgodę, to montaż anteny na balkonie sąsiadów na najwyższej kondygnacji, wpuszczenie kabla do szachtu i wyciągniecię go u siebie. Ale wiąże się to ze zgodą sąsiada i pociągnięciem kabla dokładnie przez całe ich mieszkanie. A i tak nie będzie pełnego widoku nieba, a jedynie 2m wyżej niż ja.
  Pat w 100%.

 15. #15

  Dołączył
  Oct 2011
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Ja mam tylko pytanie, jak się ma "niemożność" położenia lekkiego i mało widocznego kabla na elewacji (porządnie umocowanego) do możności przywalenia tamże jebutnej, ciężkiej, wrażliwej na wiatr i brzydkiej jak noc anteny satelitarnej - która zresztą też kabla potrzebuje? Tutaj bym drążył temat.

  Jeśli chodzi o gwarancję na dach itp. to sprawa jest rzeczywiście trudna. Może po przyjacielskiej rozmowie z kierownikiem dałoby się dowiedzieć, co to za firma, i z nią pogadać. Może za rozsądną cenę zgodziliby się zamontować kawalątek masztu, antenę na nim i jakieś korytko kablowe albo coś, oraz przeciągnąć kabel - gwarancja i tak na nich leży. W końcu telekomy, kablówki, interneciarze i inni jakoś dają radę. Tylko to będą pewne koszty. No i trzeba by zebrać podpisy sąsiadów, że się zgadzają - ciekawe co na to spółdzielnia.

 16. #16

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie

  Kabel na elewacji to chyba też kwestie pożarowe. W każdym razie na to rozwiązanie chyba nikt oficjalnej zgody nigdy, nigdzie nie dostał.
  Antenę czy cokolwiek innego, możesz powiesić we wnęce okna lub na balustradzie balkonu. Mój blok jest świeżo po ocieplaniu i "liftingu". Z tego co mi kierownik powiedział, specjalnie kładli w tej wnęce 2cm styropian, abyś mógł się dowiercić do czegoś konkretnego (bzdura, po prostu dając tam grubszy styropian, zasłoniliby konkretnie widok z okna i wyglądałoby na fuszerkę). I tak robisz to po podpisaniu papierka o znajomości ryzyka utraty ciepła, bla bla bla. Na elewacji jest już konkretna grubość i tu nie ma opcji czegokolwiek przyczepić, bo najzwyczajniej odpadnie, no i zgody na to nie będzie.

  Przypominam, że nie mam połączenia dach - szacht Nawet wynosząc antenę, nie mam żadnej alternatywy na drogę kabla póki co.

 17. #17

  Dołączył
  Oct 2011
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez vierundvierzig Zobacz posta
  Kabel na elewacji to chyba też kwestie pożarowe. W każdym razie na to rozwiązanie chyba nikt oficjalnej zgody nigdy, nigdzie nie dostał.
  Widziałem już niejedną pytę kabli od kontenera z BTSem na ziemi do anten na dachu. Na pewno to nie było "na dziko". Więc nie jest tak, że nigdy, nigdzie, nie wolno, bo jakieś tam przepisy zabraniają. Jak to legalnie załatwić - nie wiem. Jeśli chodzi o sam montaż, to rozwiązanie techniczne bez niszczenia ocieplenia by się znalazło, trzeba tylko głową ruszyć.

  Inna rzecz, że dla hobby to może być za drogo.

  A ten obrazek powyżej to nie z Twojego podwórka? Tam ewidentnie wsporniki do elewacji są poprzykręcane, a i kable lecą sobie, jak chcą.

 18. #18
  Awatar 6182

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie

  Jeszcze taki artykuł,możesz się powołać na wyrok sądu.
  Właściciel lokalu we wspólnocie ma prawo zamontować antenę | rp.pl


  Nikon D50,Nikkor 18-55 ED i 55-300 VR
  Maycom AR-108

  Pozdrawiam
  Daniel

 19. #19
  Awatar alien

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  3M

  Domyślnie

  ^^^ Ale zdaje się, że vierundvierzig walczy ze spółdzielnią mieszkaniową, a nie wspólnotą.
  For every solution there is a problem.

 20. #20

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  EPPO/EPPK

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez malgond Zobacz posta
  A ten obrazek powyżej to nie z Twojego podwórka?
  Obrazek pierwszy lepszy z googla, ale chyba widok nie jest obcy mieszkańcom blokowisk

  Cytat Zamieszczone przez malgond Zobacz posta
  Jeśli chodzi o sam montaż, to rozwiązanie techniczne bez niszczenia ocieplenia by się znalazło, trzeba tylko głową ruszyć. Inna rzecz, że dla hobby to może być za drogo.
  Jeśli myślisz o jakimkolwiek dźwigu czy coś w ten deseń to nie popadajmy w skrajności...

  Owszem, podlegam pod spółdzielnię mieszkaniową. Druga sprawa to chyba dość istotna różnica w rodzaju anteny - wszędzie opisane są przypadki z antenami radiowo-telewizyjnymi, a nie na pasmo lotnicze. Zaraz byłoby uderzenie z drugiej strony w stylu "a po co, to nielegalne"

  Niestety, dopóki mnie nie olśni jak można rozwiązać ten pat, uważam sprawę za przegraną...

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 03-01-2017, 13:50
 2. 18-06-2015, 14:16
 3. 17-05-2015, 15:33
 4. 26-02-2015, 01:18
 5. 26-02-2015, 00:48
 6. 05-02-2015, 14:26
 7. 24-01-2015, 15:50
 8. 30-12-2014, 21:35
 9. 01-11-2014, 19:13
 10. 18-08-2014, 20:39
 11. 05-07-2014, 12:19
 12. 19-05-2014, 22:52
 13. 26-04-2014, 22:06
 14. 17-01-2014, 07:28
 15. 07-01-2014, 19:56
 16. 03-11-2013, 17:55
 17. 11-09-2013, 17:27

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •