Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  Awatar D. Design

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie World Flight 2010 The Art Of Flying (XII 2009 - III 2010)


  Polecamy  Z przyjemnością chciałbym poinformować, iż za dwa tygodnie rozpocznie się kolejna impreza, będącą już trzecią z serii "World Flight", organizowaną przez Drzewiecki Design Air Transport. Projekt "World Flight 2010 The Art Of Flying" jest naszą prywatną inicjatywą, nie współpracujemy z Worldflight Charity Fundraising, nie otrzymujemy z tytułu wykonywania lotów żadnych dochodów, nie prowadzimy zbiórki pieniędzy.

  Nasza tegoroczna edycja World Flight będzie różniła się znacznie od edycji poprzednich. W związku z nabyciem przez naszą linię nowej maszyny - B60 - postanowiliśmy właśnie w oparciu o jej parametry zorganizować projekt. Nasz Beechcraft posiada zasięg 1100 mil morskich, kokpit wyposażony jest w standardowy sprzęt IFR plus radar pogodowy. Loty będziemy wykonywać w oparciu o lokalne radiolatarnie gdzie się da - a gdzie się nie da, VFR i kalkulacja prędkości, odległości i wiatru. Trasę będę wykonywał na FSX, toteż wszystkie podane linki do scenerii są właśnie do FSX. Ani razu nie skorzystamy ze scenerii default.

  Szczegółowy opis projektu otwiera się po kliknięciu powyższego obrazka. Impreza przewidziana jest raczej nie dla początkujących pilotów, chociaż na łatwiejsze lotniska oczywiście zapraszamy wszystkich (na trasie znajduje się jednak Lukla, St.Barts, Saba, Tegucigalpa itd. a także wiele małych lotnisk na wyspach). Zachęcam do zapoznania się z jakimś niewielkim samolotem klasy business/GA, o zasięgu >1000nm. Jest to zupełnie inne latanie niż to z programowaniem FMC, wpisywaniem punktów w GPS czy obserwowaniem trasy na ND.

  Tym razem będzie eastbound. Loty rozpoczniemy 11 grudnia 2009 a zakończymy w marcu 2010. Wigilię planujemy spędzić na Christmas Island . Na trasie znajduje się Bliski Wschód, Australia, Tahiti, Hawaje, Alaska, Zachodnie wybrzeże USA, Am. Środkowa, Karaiby, Wschodnie wybrzeże USA i Grenlandia. Po drodze napotkamy wiele czarujących i niezwykłych lotnisk, niedostępnych dla klas C/D. Komentarze/sugestie mile widziane. Zapraszam. Poniżej trasa przelotu.

 2. #2
  Awatar Don Corleone

  Dołączył
  Nov 2009
  Mieszka w
  Maastricht

  Domyślnie

  Staszku, nieźle się zapowiada.

 3. #3

  Dołączył
  Dec 2008
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Na mapie cz 1 powinno być chyba Delhi, a nie Dehli. Aż w google wpisałem, bo mogła by być i taka miejscowość.
  Tak dla twojej informacji

  Powodzenia w projekcie

 4. #4
  Awatar D. Design

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Poprawione, dzięki.

 5. #5
  Awatar D. Design

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie


  Polecamy

  Już jutro rozpoczynamy imprezę. Oczekujemy full ATC na trasie do Simferopola. Ciekawa pogoda. Zapraszam!

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •