Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1
  Awatar Flycat

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  bloku

  Domyślnie Podłączenie laptopa jako drugiego wyświetlacza


  Polecamy

  Witajcie. Kiepsko obeznany jestem w sprawach technicznych, dlatego chciałbym zapytać czy istnieje możliwość uruchomienia FSX pod dwa laptopy tzn. tak aby na ekranie jednego i drugiego wyświetlany był obraz z tego samego lotu? Wiem, że istnieje taka opcja w przypadku gdy do dyspozycji jest monitor do PC, który jest urządzeniem niezależnym od jednostki centralnej. Pytanie czy jest możliwość "użyczenia" ekranu przez komputer przenośny do dodatkowej wizualizacji lotu odbywającego się na innym sprzęcie.
  Ostatnio edytowane przez RzEmYk ; 11-10-2011 o 22:11 Powód: temat

 2. #2
  ModTeam
  Awatar RzEmYk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Tarnów i okolice

  Domyślnie

  Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to:
  WidevieW and other tools for Flight Simulator and Cockpit Builders - jako dedykowany soft oraz Multi Monitor - Dual Monitor - KVM switch.
  [Blaszak: MSI MAG Z390 TOMAHAWK, i5 9600K, 2x16GB dual, GTX1080, W10, P3D v4.5. EOS 500D+C 15-85 IS USM+C 50 1.8 STM]

 3. #3
  Awatar Flycat

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  bloku

  Domyślnie

  Dzięki za linki. Szczerze to miałem nadzieję, że jest do tego jakiś darmowy soft. Wygląda na to, że zamiast kosztu kabelka łączącego obydwa komputery trzeba by wyłożyć za obydwa programy 80 dolarów. W lekkim szoku jestem, nie powiem... Cóż, w takim razie kiepsko widzę usprawnienie dotychczasowej współpracy w dwuosobowej załodze na jednym monitorze.
  PS: a jednak jest cień nadziei. Znalazłem programik SoftTH, ponoć ładnie rozciąga obraz na dwa monitory i jest darmowy.
  PS2: nie wiem co ja ustawiłem, ale nie mogę robić nowych wierszy, wszystko, bez względu ile bym enterów nie dał, idzie do jednego wiersza. :/
  Ostatnio edytowane przez RzEmYk ; 12-10-2011 o 16:27 Powód: .

 4. #4
  ModTeam
  Awatar RzEmYk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Tarnów i okolice

  Domyślnie

  Ale nie potrzeba dwóch programów. Wystarczy WidevieW. Jest on o tyle pewniejszy, że jest dedykowany do FSa.
  SoftTH działa na jednym komputerze i podłączając do jednego komputera trzy monitory (z pomocą dodatkowej(-ych) kart(y) graficznych) można wyświetlać na nich obraz z gry. Nie da się za pomocą tego programu wyświetlić obrazu na dwóch notebookach.
  [Blaszak: MSI MAG Z390 TOMAHAWK, i5 9600K, 2x16GB dual, GTX1080, W10, P3D v4.5. EOS 500D+C 15-85 IS USM+C 50 1.8 STM]

 5. #5
  Awatar Flycat

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  bloku

  Domyślnie

  Cześć


  Po kilkunastu dniach zwątpienia postanowiłem jeszcze raz wziąć się za zabawę z dwoma monitorami. Wreszcie się udało, co więcej, ku mojemu zdziwieniu, rozwiązanie problemu było o wiele bliżej aniżeli mogłoby się wydawać. Poszukałem kilka minut na własnym podwórku (pomoc FSX) i okazało się, że sim ma możliwość obsługi 2, a nawet 3 dodatkowych monitorów. Oznacza to, że płatne programy nie są mi potrzebne i to, co zapewnia FSX w pełni zaspokaja moje potrzeby. Gdyby ktoś chciał spróbować zamieszam kilka pomocnych wskazówek:

  1. Podłączyć dodatkowy monitor, następnie w ustawieniach swój laptop ustawić jako ekran 1-szy, zaś nowe urządzenie jako 2-gi (w Win7 prawy klawisz myszy, a następnie rozdzielczość ekranu). Jeśli podłączamy tylko 1 monitor warto też wybrać sobie, po której stronie ma się znajdować tzn. jeśli na przykład ktoś chce mieć przed sobą klasyczny VC z perspektywy kapitana, zaś obok po prawej stronie wyświetlone różne panele, wing view itp. to w takim też układzie ikony wyświetlacza nr 1 (strona lewa) i nr 2 (prawa) winny znajdować się menu zmieniającym wygląd ekranu.
  2. Uruchomić FSX, rozpocząć lot, następnie w toolbarze na górze, w zakładce View wybrać polecenie New View i dalej to co nam pasuje np. panel górny (oczywiście później można będzie zmieniać widoki do woli).
  3. Po pojawieniu się okienka z nowym widokiem kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy, okienko odblokować (unlock window), a następnie przeciągnąć je z głównego monitora na drugi.
  4. W tym momencie na drugim monitorze gdzie dotychczas wyświetlana była tapeta naszego pulpitu pojawi się przeniesione okienko z nowo wybranym widokiem. Teraz tylko pozostaje odpowiednio je rozciągnąć oraz dopasować do własnych potrzeb.


  Poniżej zamieszczam link do bardzo skromnego filmiku nagranego telefonem komórkowym, jak wygląda to w praktyce (niestety nagrywane w deficycie czasu, podczas świątecznego pobytu w rodzinnym domu gdzie posiadam drugi monitor, a do tego stary, nie do końca odpowiednio działający joystick ). Acha, oczywiście taka zabawa w dwa monitory solidnie daje po płynności. O ile, normalnie na tych ustawieniach gra chodzi mi płynnie, o tyle jak wygląda to po połączeniu widać na filmie.

  http://www.youtube.com/watch?v=FrLK3...&feature=feedu

  PS: ktoś wie co powoduje "lagi", które widać szczególnie pod koniec filmiku? Normalnie, gdy komputer nie daje sobie rady obraz zaczyna się ciąć (jak np. podczas przelotu benka zaraz na początku) lub się w ogóle zawieszać. Tutaj występuje tymczasem dziwne zjawisko gwałtownego "cofania" się sekwencji obrazu, a chwilę po tym powrót do stanu wyjściowego. Zauważyłem, że natężenie jest różne i zależy głównie od scenerii.

 6. #6
  ModTeam
  Awatar RzEmYk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Tarnów i okolice

  Domyślnie


  Polecamy

  To zawsze działa, o ile notebook jest w stanie wyświetlić obraz na dwóch monitorach jednocześnie (wbudowany i zewnętrzny). Działa to w każdej aplikacji, która została uruchomiona "w okienku".
  [Blaszak: MSI MAG Z390 TOMAHAWK, i5 9600K, 2x16GB dual, GTX1080, W10, P3D v4.5. EOS 500D+C 15-85 IS USM+C 50 1.8 STM]


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •