Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 117
Like Tree119Likes

Wątek: Pomóżcie walczyć z piractwem!

 1. #1
  Awatar D. Design

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie Pomóżcie walczyć z piractwem!


  Polecamy

  Szanowni Koleżanki i Koledzy, jako iż jest to interesem całej naszej społeczności, pomóżcie proszę walczyć z polskim i zagranicznym piractwem w naszej dziedzinie wirtualnego latania.

  Każdy z nas od czasu do czasu trafia w internecie na jakieś pirackie dodatki do FSa.
  Każdy z nas może powiadomić serwis o takich plikach i zablokować do nich dostęp.


  Piractwo było przyczyną rozpadu conajmniej kilku firm projektujących oprogramowanie do symulatorów lotu. Niestety jest to taka praca, która wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu, jeśli chce się stworzyć coś porządnego. Chyba tylko osoby pracujące z komputerem cały dzień (10h dziennie to minimum!), mogą to zrozumieć. Oczywiście, jeśli nie chcemy robić jednego lotniska kilka lat (przykłady były). Tworzenie dodatków wymaga również wkładu finansowego. Jest to nie tylko zakup obrazów satelitarnych ale również sesje fotograficzne (gdzie trzeba też dojechać), dodatkowe materiały takie jak zdjęcia czy projekty, zakup wysokiej klasy sprzętu komputerowego czy fotograficznego a czasem nawet wynajem samolotu w celu zrobienia aktualnych zdjęć od góry! Cena jaką płaci końcowy użytkownik jest relatywnie bardzo mała, a należy jeszcze pamiętać, że wydawca dostaje z tego jedynie ok. 50%, bo marże sklepów to minimum 35% a od reszty jeszcze płacimy podatek. Ale nie chodzi o to - gdyby to nie było opłacalne, takich firm by nie było.

  Chodzi natomiast o to, że wirtualne latanie to dla nas nie pójście do biura, sklepu czy szkoły ale pasja, hobby. Ile to razy mieliśmy obłęd w oczach (który mógłby zrozumieć tylko inny v pilot!) widząc na ekranie podejście do pasa które wygląda tak samo jak w rzeczywistości. Nie dajmy ludziom którzy nas nie szanują i nie rozumieją, odbierać nam tę przyjemność. Każdy spiracony dodatek to gorszy lub opóźniony dodatek w przyszłości, bo praca podwykonawców (a mamy ich kilkanaście) też kosztuje, zwłaszcza, że są to ludzie utalentowani, z pasją i zasługują na każdą złotówkę. Jestem przekonany, iż wszyscy aktywnie latający wirtualni piloci doskonale to rozumieją.

  W związku z powyższym chciałbym Was prosić o raportowanie przypadków piractwa w dziedzinie wirtualnego latania (scenerie, samoloty). Jest to banalnie proste i czasem wymaga mniej niż minutę poświęconego czasu. Najczęściej spiracone dodatki pojawiają się na serwisach pokroju chomikuj.pl a linki np. na blogspot.com. Można je również znaleźć na innych zagranicznych portalach hostingowych, jednak w każdym z nich jest możliwość zgłoszenia faktu piractwa, co skutkuje usunięciem takich plików. Na przykładzie Chomika:

  1. Na dole strony przeglądu folderu klikamy link "Zgłoś jeśli naruszono regulamin "
  2. Wybieramy "Problem dotyczący praw autorskich do plików "
  3. Wypełniamy krótką tabelkę z danymi, wstawiamy link do pirackiego folderu oraz krótki opis, jakie pliki zostały spiracone
  4. Wysyłamy zgłoszenie. Moment i gotowe.

  Każdy zgłaszający pirackie pliki produktów Drzewiecki Design posiada pełną autoryzację do uczynienia tego, jednak można zgłaszać przypadki piractwa również innych firm (najwięcej Aerosoft, FlyTampa, FS Dream Team, Latin VFR jeśli mowa o sceneriach, w samolotach prowadzi PMDG i Flight1). Chomikuj odpowiada przeważnie po kilku godzinach i moderatorzy usuwają pliki i upominają właściciela konta (w przypadku kolejnego naruszenia regulaminu, użytkownik zostaje zbanowany).

  Na przykładzie Blogspot:
  1. U góry ekranu wybieramy "Zgłoś nadużycie"
  2. Za pomocą "ptaszków" wybieramy "Zagadnienia dotyczące praw autorskich/piractwa", następnie Kontynuuj oraz odpowiedni serwis, w opisywanym przypadku Blogger/Blogspot.
  3. Następnie po kolei wybieramy "Znalezione przeze mnie materiały mogą naruszać moje prawa autorskie", "Tak. Jestem właścicielem praw autorskich lub mam upoważnienie do działania w imieniu właściciela wyłącznego prawa, które zostało przypuszczalnie naruszone", "Tak", "Inny" i na końcu na dole strony klikamy "ten formularz".
  4. Wypełniamy formularz podobnie jak w Chomikuj, podpisujemy i klikamy "Prześlij". Przypominam, iż idzielam upoważnienia każdej osobie, raportującej przypadek piractwa związanego z naszymi produktami. Zresztą jestem przekonany, iż każda z wymienionych firm udzieli takiego upoważnienia, można zatem występować w ich imieniu lub wysłać im linka, jeśli ktoś ma ochotę.

  Raportowanie przebiega podobnie na niemal wszystkich serwisach hostingowych i przeważnie takie zgłoszenie jest rozpatrywane tego samego dnia.

  Zatem podsumowując, gdyby ktoś z Was poczuł potrzebę przyczynić się osobiście do poprawy wyglądu naszego wirtualnego świata i szybszego pojawiania się lepszych dodatków do naszych ulubionych symulatorów, powyższy sposób to bezpośredni środek by tak się stało. Zgłaszajcie proszę pirackie pliki do serwisów hostingowych. Pomoże to całej naszej społeczności!

  gate and aisle seat like this.

 2. #2
  Awatar D. Design

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Jako że na innym forum pojawiła się na ten temat spontaniczna dyskusja, umieszczam poniżej kilka linków. Jak się dobrze poszuka, to można znaleźć ciekawe kwiatki, gdzie sprawa rzeczywiście trafiała dalej niż do administracji serwisu.
  wezwanie do zapłaty za pliki na chomikuj.pl - Internet - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

  I nawet wcale nie dziwi mnie groźba zbiorowego pozwu do sądu:
  Chomikuj.pl wkrótce trafi do sądu. benchmark.pl

  Zresztą dla własnego spokoju można sobie poczytać trochę o prawach autorskich, jeśli ktoś w tym temacie nie czuje się mocny. Polecam punkt 3.
  Legalność plików w internecie i korzystanie z nich - jakie mamy prawa i co nam grozi.
  Bies likes this.

 3. #3
  Awatar D. Design

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Panowie, dzięki za wszystkie zgłoszenia. Na pytania odpowiem grupowo:
  Tak, w miejsce które wymaga wpisania tytułu upoważniającego do zgłoszenia, najlepiej wpisać "współpracownik"
  Rzeczywiście, najlepiej podawać nasz firmowy adres e-mail, czyli drzewiecki-design [małpka] wp.pl
  Jeszcze raz wielkie dzięki i bardzo się cieszę, że mój apel nie pozostał bez echa!

 4. #4
  PeK
  PeK jest nieaktywny

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  @Corsarz - wyraźnie nie wiesz o czym mówisz. Nie znasz produktów DD - to w tej chwili jedyny wykonawca scenerii głównych polskich lotnisk dla zabawy wirtualnej. Apel wrzucił na podforum dokładnie o tej tematyce, bo tu ma użytkowników (a nie "społeczeństwo"). Nie woła o "donosy", a o zgłaszanie jego produktów hostingom, co jak wiadomo skutkuje co najwyżej zablokowaniem rozpowszechniania. I o to mu chodzi.

  Sprawa nie jest zakamuflowana - apel jest oczywistym skutkiem pewnej historii, która wypłynęła na polskim Vatsimie. Nie jestem klientem DD ale znam środowisko wirtualnych, a szczególnie vatsimowe. Bez scenerii aktualizowanych na bieżąco ta zabawa traci ogromnie. W tych czasach tego się nie da robić bez pieniędzy. Z drugiej strony potencjalnych klientów jest nie więcej niż 1000. Wirtualni mają interes w istnieniu DD i w niskiej cenie produktu i dlatego na forach wyłącznie temu poświęconych apel spotkał się ze zrozumieniem.

  Poza story o zakamuflowanych interesach prywatnej firmy jest jeszcze interes wirtualnych - może nie uwierzysz - ale zainteresowanych by DD na tym nie stracił i kontynuował działalność. Gość ma inny fach w palcach i wycofanie się z tej roboty oznacza, że wrócimy do stanu sprzed dwóch lat. Scenerie były na chomikach ale sprzed kolejnych kilku lat.

  Piotr

 5. #5

  Dołączył
  Apr 2011

  Domyślnie

  PeK tylko w Twoim rozumowaniu jest jedna nieścisłość, jedynymi ludźmi którym zależy na tym aby DD się utrzymał są ci wirtualni i ich jest co najwyżej 1000 osób, im zależy na utrzymaniu DD i dlatego kupują ich produkty a nie ściągają z sieci, czyli kto ściąga pirackie wersje produktów DD? Wynika z tego, że ludzie którzy traktują MFS jako totalną zabawę i nie są skłonni wydać pieniędzy na tą scenerie jeżeli będzie dostępna tylko płatna, obejdą się bez niej. Czyli DD nie traci a jedynie nie zyskuje.

  A jeżeli tym wirtualnym tak zależy na działalności DD to wystarczy, ze będą kupować ich produkty, reszta i tak ich produktów nie kupi.
  Wszystkie firmy zakładają, że każda ściągnieta kopia z internetu to strata dla nich, że gdyby nie było piractwa to wszystkie osoby co ściągnęły dany produkt pójdą i kupią go a jest to bardzo błędne myślenie.

 6. #6
  Awatar macli

  Dołączył
  Dec 2009

  Domyślnie

  I oczywiście ani jeden z tych, którzy ściągają pliki nie zakupiłby ich gdyby ściągnięcie było niemożliwe? Nie sądzisz, że popełniasz dokładnie ten sam błąd w rozumowaniu?
  vonMises likes this.

 7. #7
  Awatar Maciejkos

  Dołączył
  Sep 2011
  Mieszka w
  Sokołów Podl.

  Domyślnie

  A właśnie.Ja mam takie pytanie.Zauważmy,że osoby,które robią wszystkie dodatki do FS'a robią to dla przyjemności.Robią to przede wszystkim dla innych użytkowników.Wiem,żę zaraz powiedzie ile czasu trzeba spędzić nad takim dodatkiem itd.Czemu takie osoby nie wydadzą takiego dodatku za darmo.Wtedy na przykład skończyłyby się problemy z pirackimi kopiami.Chyba,że ludzie utrzymują się z tych dodatków tzn. z pieniędzy,które zarobią na full wersjach(w przypadku lotnisk DD),chociaż w to nie uwierzę.Takie jest moje zdanie na ten temat.A po za tym nikt od tak nie przyzna się,że ma na kompie piracką kopię.Każdy z nas coś ściągniętego ma.Jakiś dodatek,grę czy film.DD namawia wszystkich,aby pliki pirackie.Po pierwsze ludzie to robią dla innych.Na stronach takich jak thepiratebay bez problemu można ściągnąć jakiś dodatek do FS'a.I tam nie zgłosisz nadużycia.A jak zgłosisz to i tak nic nie zrobią.Takie jest moje zdanie na ten temat.

 8. #8

  Dołączył
  Jan 2016

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Maciejkos Zobacz posta
  Czemu takie osoby nie wydadzą takiego dodatku za darmo
  Żeby zrobić taką scenerię trzeba wydać jakieś pieniądze. Niemałe. Trzeba zrobić sesje zdjęciowe, czasem wynająć samolot do sfotografowania terenu pod fotoscenerie. Poza tym pracuje nad tym kilka[naście] osób, a nie jeden człowiek. Poświęcają swój czas siedząc przed monitorami, zamiast iść na piwo itp.* Stanisław jest o tyle miły, że wydaje wersje demo, które, mimo że darmowe, też zachwycają.

  *Najlepiej będzie, jak sam Stanisław się wypowie, bo o wiele lepiej wie jak to wygląda w jego firmie.

 9. #9
  Awatar martineho

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  EPKK_OSKAR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez user4 Zobacz posta
  ludzie którzy traktują MFS jako totalną zabawę
  Światowy rynek "totalnej zabawy" - gier komputerowych to grube miliardy i utrzymanie tysięcy ludzi, także w naszym kraju. Jak kogoś nie stać to niech gra w kapsle.

  Cytat Zamieszczone przez user4 Zobacz posta
  A jeżeli tym wirtualnym tak zależy na działalności DD to wystarczy, ze będą kupować ich produkty, reszta i tak ich produktów nie kupi.
  Wszystkie firmy zakładają, że każda ściągnieta kopia z internetu to strata dla nich, że gdyby nie było piractwa to wszystkie osoby co ściągnęły dany produkt pójdą i kupią go a jest to bardzo błędne myślenie.
  Pomięszanie z poplontaniem. I strasznie niebezpieczne myślenie na dodatek.
  Tu chodzi o czyn i o zasadę.
  Twórca czy też właściciel praw ma prawo rozporządzać swoją własnością? Ma! Może sobie zawierać umowy licencyjne, sprzedawać itp. Co Tobie do tego?
  Tysiąc razy w życiu spotkałem się z wykorzystaniem mojej pracy intelektualnej czy twórczej z naruszeniem prawa. W 99% przypadków nie skasowałbym ani złotówki, bo albo zabawa, albo szczytny cel itp. Ale jeśli widzę, że ktoś ma w nosie choćby zadanie pytania o możliwość wykorzystania mojej pracy to jasna krew mnie zalewa i nie odpuszczam.
  Ponadto, na marginesie, jeśli odda się komuś za darmo produkt o określonej wartości, który normalnie się sprzedaje, to powinno się zapłacić podatek od towarów i usług.
  "Wszystkie firmy" powinny zatrudnić Ciebie w charakterze doradcy - uniknęłyby "bardzo błędnego myślenia".
  aisle seat, Huberts, DaKo and 1 others like this.

 10. #10
  Awatar Maciejkos

  Dołączył
  Sep 2011
  Mieszka w
  Sokołów Podl.

  Domyślnie

  Nic nie poradzisz,że ludzie nie zapytają się o pozwolenie.

 11. #11
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez martineho Zobacz posta
  Światowy rynek "totalnej zabawy" - gier komputerowych to grube miliardy i utrzymanie tysięcy ludzi, także w naszym kraju. Jak kogoś nie stać to niech gra w kapsle.
  Święte słowa. W aspekcie niektórych wypowiedzi przestaję się dziwić społecznemu przyzwoleniu na takie wałki, jakie zostały ujawione kolejnymi 'taśmami prawdy'. Nie wiem tylko w jaki sposób to rozgrzeszanie złodziejstwa się dziedziczy, bo jak widzę, głosuje tu głównie młodsze pokolenie nieskażone komuną. Czy to się wysysa z mlekiem matki, czy rodzice mówią w domu: kombinuj, okradaj tego kapitalistę bo nas nie stać, a jemu nie ubędzie?

  Dodatkowo się dziwię, że niektóre zdania padły na forum lotniczym. Bądź co bądź powinna obowiązywać jednak jakaś solidarność, zwłaszcza jak okradają jednego z 'naszych'.

  Jak czytam słowa Corsarza to już wiem dokładnie dlaczego lasy są pełne śmieci, dlaczego była 'mama Madzi' etc. Bo to zdaje się być wyrażeniem 'wrażliwości' większej części społeczeństwa, którego nie obchodzi nic poza końcem własnego nosa. Jest społeczne przyzwolenie 'bo i tak nikt się nie przyczepi/nie zauważy'. I to jest jedna z przyczyn dziadostwa w jakim żyjemy na codzień. Owszem, jest policja, są służby, ale jest również społeczeństwo, które z zasady powinno mieć postawę obywatelską i powinno reagować na łamanie prawa.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 12. #12
  Awatar martineho

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  EPKK_OSKAR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Maciejkos Zobacz posta
  Nic nie poradzisz
  Oj, poradzisz, poradzisz... Raz skończyło się to prawomocnym orzeczeniem sądu, raz ugodą. W innych "zatwardziałych" przypadkach wystarczał odpowiedni list.

  Cytat Zamieszczone przez Maciejkos Zobacz posta
  Każdy z nas coś ściągniętego ma.Jakiś dodatek,grę czy film.
  Mówimy o złodziejskich kopiach? Ja nie mam. Proszę mnie nie ustawiać w jednym rzędzie z przestępcami.
  Egon ma rację nazywając rzeczy po imieniu. Słowo "piractwo" ma w sobie element romantyczny, częściowo rozgrzeszane janosikowanie. A złodziejstwo to złodziejstwo.
  DaKo and hypne like this.

 13. #13
  Awatar Corsarz

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez egon.olsen Zobacz posta
  Jak czytam słowa Corsarza to już wiem dokładnie dlaczego lasy są pełne śmieci, dlaczego była 'mama Madzi' etc. Bo to zdaje się być wyrażeniem 'wrażliwości' większej części społeczeństwa, którego nie obchodzi nic poza końcem własnego nosa. Jest społeczne przyzwolenie 'bo i tak nikt się nie przyczepi/nie zauważy'. I to jest jedna z przyczyn dziadostwa w jakim żyjemy na codzień. Owszem, jest policja, są służby, ale jest również społeczeństwo, które z zasady powinno mieć postawę obywatelską i powinno reagować na łamanie prawa.
  No cóż. Dzisiaj po dokładnym przeczytaniu wszystkich postów i zapoznaniu się z tematem głębiej muszę napisać, że zmieniłem zdanie. Wczorajsze wieczorne posty pisane pod wpływem negatywnych emocji były bez uzasadnienia.
  Przepraszam za wywołanie niepotrzebnego zamieszania i (mam chyba do tego prawo) proszę moderatora o usunięcie z tego wątku wszystkich moich poprzednich wpisów.

  Pozdrawiam
  DaKo likes this.
  „Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kompozycje, a artysta o światło.”

 14. #14
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Maciejkos Zobacz posta
  Czemu takie osoby nie wydadzą takiego dodatku za darmo.
  Na avsimie czy simviation znajdziesz setki darmowych samolotów, scenerii i innych dodatków. Niektóre są wykonane z wielką dbałością o szczegóły, ale wystarczy raz usiąść do płatnej maszyny/scenerii by zobaczyć różnice.
  Cytat Zamieszczone przez Maciejkos
  Chyba,że ludzie utrzymują się z tych dodatków tzn. z pieniędzy,które zarobią na full wersjach(w przypadku lotnisk DD),chociaż w to nie uwierzę.
  Możesz nie wierzyć, ale jest sporo firm, które zajmują się tylko wydawaniem dodatków do FSa itp.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 15. #15
  PeK
  PeK jest nieaktywny

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  Nie róbmy z tego dyskusji o piractwie, bo nie o to tu chodzi. Napisałem parę słów wyjaśnienia do Corsarza, że to co widzi jako komercyjną akcję jest z punktu widzenia Krzychoo, Rzemyka, moim i pewno wielu ludzi obecnych na tym podforum apelem środowiskowym.

  @User4 - szukasz nieścisłości, bo patrzysz komercyjnie. Popatrz na te forum. Co pewien czas jest ściepa na przeżycie. Niektórzy płacą, niektórzy nie. Na razie udaje się iść dalej. Ale kiedyś może wpłynąć za mało i za późno. Serwis stanie. Przyłóż swoje rozumowanie do takiej sytuacji i zidentyfikujesz moje nieścisłości.

  @Maciejkos - 5 lat temu szło scenerię zrobić bezkosztowo wkładając tylko pracę. Teraz się nie da. Plus to jest robota ciągła ze względu na zmiany. Oczekiwany efekt, to komplet scenerii lotnisk kontrolowanych odpowiadających aktualnym mapom z AIP, z efektem wizualnym na poziomie i mało-klatko-żernych. Spółdzielnią się tego nie zrobi.

  Piotr

 16. #16

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Corsarz Zobacz posta
  No cóż. Dzisiaj po dokładnym przeczytaniu wszystkich postów i zapoznaniu się z tematem głębiej muszę napisać, że zmieniłem zdanie. Wczorajsze wieczorne posty pisane pod wpływem negatywnych emocji były bez uzasadnienia.
  Jestem pod wrażeniem. I argumentów i tego, co pod ich wpływem napisał Korsarz.

 17. #17
  Awatar Kazor

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez egon.olsen Zobacz posta
  Jak czytam słowa Corsarza ...
  No dobra, ale czemu to jest wymoderowane?
  Nech wszyscy wiedzą...

  PS: A, przepraszam, już doczytałem...ale to i tak bez sensu...

 18. #18
  Awatar Reyes

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Oj, poradzisz, poradzisz... Raz skończyło się to prawomocnym orzeczeniem sądu, raz ugodą. W innych "zatwardziałych" przypadkach wystarczał odpowiedni list.
  Wystarczy, że na stronie chomika ktoś napisze tekst: "z wstawki mogą korzystać tylko osoby posiadające legalną kopie gry/programu/czegokolwiek" i żaden Sąd nic, a nic nie zrobi. Poza tym jest coś takiego jak "próg szkodliwości czynu".

  Myślicie, że dlaczego koncerny typu Majkro$oft chcą wprowadzić umowy antypirackie?


  Zamieszczone przez Maciejkos
  Każdy z nas coś ściągniętego ma.Jakiś dodatek,grę czy film.  Mówimy o złodziejskich kopiach? Ja nie mam. Proszę mnie nie ustawiać w jednym rzędzie z przestępcami.
  Egon ma rację nazywając rzeczy po imieniu. Słowo "piractwo" ma w sobie element romantyczny, częściowo rozgrzeszane janosikowanie. A złodziejstwo to złodziejstwo.
  Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że w Twojej "karierze" niczego nie zassałeś z torrentów, czy z jakiegoś djoles. No chyba, że jesteś obrzydliwie bogaty i stać Cie na każdą empe trójeczkę, którą masz na swoim IpHONE 4'S.

  Co do bycia "przestępcą"... ręce mi opadły. Jeżeli pobiorę mp3, czy nawet ten samolot to jestem bandytą? Skoro jestem już bandytą to może okradnę Bank, chyba przyniesie mi to więcej korzyści niż nikczemna kradzież 737 900 prosto z chomika.

  UWAGA UWAGA

  Oczywiście nie bronie piratów, ale irytuje mnie niesamowicie głupie gadanie niektórych forumowiczów.

 19. #19
  Awatar martineho

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  EPKK_OSKAR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Reyes Zobacz posta
  Wystarczy, że na stronie chomika ktoś napisze tekst: "z wstawki mogą korzystać tylko osoby posiadające legalną kopie gry/programu/czegokolwiek" i żaden Sąd nic, a nic nie zrobi. Poza tym jest coś takiego jak "próg szkodliwości czynu".
  Brednie. Przeczytaj sobie jakąkolwiek dobrze napisaną umowę licencyjną a dowiesz się, że sam fakt "wstawki" jest jej złamaniem.

  Cytat Zamieszczone przez Reyes Zobacz posta
  Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że w Twojej "karierze" niczego nie zassałeś z torrentów, czy z jakiegoś djoles. No chyba, że jesteś obrzydliwie bogaty i stać Cie na każdą empe trójeczkę, którą masz na swoim IpHONE 4'S.
  W mojej karierze zasysałem wiele rzeczy. Głównie dobre alkohole, choć generalnie nie lubię słomek. Zasysane kojarzy mi sie niefajnie z pewnym wypadkiem z młodości, kiedy chciałem spuścić paliwo z polskiego fiata mojego ojca. Paskudny smak.
  Rozczaruję Cię. Nie wiem co to jest "torrentów" ani "djoles". Obrzydliwie bogaty nie jestem. Chyba wiem czym jest "IpHONE 4'S" ale nigdy nie miałem w rękach. "Empe trójeczka" to skompresowane nagranie muzyczne? Kojarzę ale nie korzystam.

  Cytat Zamieszczone przez Reyes Zobacz posta
  Co do bycia "przestępcą"... ręce mi opadły. Jeżeli pobiorę mp3, czy nawet ten samolot to jestem bandytą?
  Egon ma rację. A ś.p. ks. Tischner się mylił. Postawa Homo sovieticus nie ma nic wspólnego z wychowaniem. To musi być dziedziczne.
  Odpowiem tak: Jeśli sprowadzisz lub udostępniasz cokolwiek w opisany sposób to łamiesz prawo. Uczestniczysz w penalizowanym procederze a dodatkowo, jeśli jesteś katolikiem, masz grzech ciężki. Jasno się wyraziłem?

  I jeszcze uwaga na marginesie. Możesz mieć całe oprogramowanie w komputerze legalne, wszystko zgodne z prawem ale wystarczy JEDEN nielegalny plik wśród milionów a cały Twój komputer jest nielegalny. Parę lat temu w pewnej agencji w Warszawie był przypadek konfiskaty komputerów z oprogramowaniem wartym wiele tysięcy na stanowisko z powodu nielegalnego programu do rozpakowywania plików wartego bodaj 12USD. Tematu nie śledziłem więc nie wiem jak się skończyło.

  Cytat Zamieszczone przez Reyes Zobacz posta
  Oczywiście nie bronie piratów, ale irytuje mnie niesamowicie głupie gadanie niektórych forumowiczów.
  Oczywiście że bronisz. Relatywizujesz moralnie zwykłą kradzież i szerzysz niebezpieczną społecznie postawę permisywizmu wobec "niskoszkodliwych" przestępstw popełnianych przez "ogół" zgodnie z tzw. zasadą podczepienia. Fuj.
  Ostatnio edytowane przez martineho ; 19-07-2012 o 10:20 Powód: literówki
  Rafalik, aisle seat, hypne and 1 others like this.

 20. #20
  ModTeam Senior Screener
  Awatar Rafalik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBA

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Reyes Zobacz posta
  Skoro jestem już bandytą to może okradnę Bank, chyba przyniesie mi to więcej korzyści
  Zdecydowanie więcej, np. kilkuletnie darmowe wczasy w małym pomieszczeniu.
  martineho likes this.
  Biało- Czerwone Iskry
  Canon 50D + 100-400L IS USM + 18-200 IS + grip BG-E2 + trochę różnych zabawek...
  Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
  Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •