Szanowni Forumowicze,
przyszła pora wrócić do niepisanej tradycji konkursów. Ze względu na (mój) ograniczony wolny czas, w tej edycji jedyną nagrodą będzie satysfakcja zwycięzcy. Na jesień/zimę postaram się przygotować jakieś nagrody rzeczowe.

1. Tematyka konkursu
Temat przewodni konkursu: Lotnisko na wakacje.
Dajemy wolny wybór co do wyboru lokacji oraz interpretacji tematu. Może to być samolot na tle lotniska, może być też samo lotnisko bądź jego część. Dopuszcza się też element, który nie jest lotniskiem, ale jest częścią scenerii danego lotniska.

Od strony technicznej:
Maksymalny rozmiar obrazka to 1280x1024 px. Akceptowane są dowolne proporcje obrazka (16:10, 16:9, 5:4), jednak żaden z boków nie może przekroczyć umownego rozmiaru.
Ramkę na obrazku możecie wykonać wedle własnego uznania, ale ostateczny rozmiar obrazka nie może przekroczyć rozmiaru 1280x1024 px.
Format zapisu – standardowe, czyli: .png lub .jpg.
Edycja obrazka – dopuszcza się tylko prostą obróbkę polegająca na niewielkiej edycji kolorów, kontrastu, rozmycia i wyostrzania. Zabrania się dokładania nowych elementów do obrazka, to nie konkurs Photoshopa.

2. Zgłaszanie pracy do konkursu
Podobnie jak w zeszłej edycji, prace należy zgłaszać w prywatnej wiadomości (PW) do mnie [RzEmYk]. W tytule proszę wpisać "Konkurs nr 5 - zgłoszenie".
Wiadomości ta powinna zawierać:
- odnośnik do zdjęcia konkursowego (wraz z podpisem „Zdjęcie konkursowe”),
- odnośnik do zdjęcia oryginalnego (wraz z podpisem „Zdjęcie oryginalne”),
- krótki opis zawierający: wersję symulatora, w którym wykonano zrzut ekranu, samolot (producent oraz model), sceneria (producent, pełna nazwa) i zastosowana obróbka.
Same zdjęcia należy umieścić na zewnętrznym serwisie, jak na przykład imageshack czy imgur, a w wiadomości należy podać bezpośredni odnośnik do tego zdjęcia.

Przykładowo:
Cytat Zamieszczone przez "Przykładowo
[screen oryginalny]
Zdjęcie oryginalne.

[screen konkursowy]
Zdjęcie konkursowe.
Opis: FSX, samolot: Carenado Cessna 182 RG, sceneria: darmowa EPKP, okolice lotniska EPKP.
Materiały konkursowe można przesyłać za pomocą PW od dnia 11.08.2014r. godz. 00:00 do dnia 18.08.2014r. godzina 23:59. Zdjęcia nadesłane wcześniej nie będą uwzględniane w zestawieniu.
Nadsyłane zdjęcia będą oceniane pod względem technicznym w terminie do 24 godzin od czasu odczytania PW. Autor będzie informowany o akceptacji bądź odrzuceniu pracy niezwłocznie po ocenie technicznej. W razie odrzucenia, informacja zwrotna będzie zawierała uwagi co do pracy konkursowej.
Dopuszcza się jednorazową korektę pracy na prośbę autora.

3. Lista zgłoszonych prac
Lista zgłoszonych prac zostanie umieszczona w nowym wątku do 48 godzin od czasu zakończenia zbierania prac konkursowych. Opóźnienie może wystąpić w wyniku oceny technicznej prac nadesłanych przysłowiowo „za pięć dwunasta”.
Proszę więc o wcześniejsze nadsyłanie prac i nie zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę.

4. Głosowanie
Głosowanie będzie polegało na oddaniu głosu na wybraną pracę w ankiecie umieszczonej w dedykowanym wątku.
Do głosowania będzie mógł przystąpić każdy posiadacz konta na forum lotnictwo.net.pl.
Każdy użytkownik będzie mógł zagłosować tylko jeden raz, na jedną, wybraną pracę konkursową.
Czas głosowania zostanie określony w nowym wątku wraz z listą prac konkursowych. Przewidywany czas na głosowanie wynosi 7 dni.

5. Nagrody
W tej edycji jedyną nagrodą będzie satysfakcja zwycięzcy.

Zapraszamy do udziału w konkursie!