Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar b 737

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Staszów

  Domyślnie Tęga pasażerka upokorzona na lotnisku


  Polecamy

  Na lotnisku w Bari na południu Włoch 55-letnia korpulentna mieszkanka Rzymu usłyszała podczas odprawy, że z powodu swej tuszy powinna zapłacić za dwa bilety, a następnie została poproszona o to, by stanęła na wadze bagażowej.
  Kobieta złożyła skargę na personel linii lotniczych. Gdy sprawa została nagłośniona przez włoskie media, linie przeprosiły ją i wszczęły wewnętrzne dochodzenie w sprawie tego incydentu.

  - Przykro mi, ale jest pani zbyt tęga; jeśli chce pani z nami podróżować, musi pani zapłacić za dwa bilety - usłyszała ważąca około 100 kilogramów kobieta w punkcie odprawy linii lotniczych Easyjet. Kiedy zaproponowano jej, by w obecności innych pasażerów stanęła na wadze, na której waży się walizki, zirytowana do granic zrezygnowała z lotu samolotem do Rzymu.

  Do Wiecznego Miasta powróciła samochodem. Złożyła natychmiast skargę na linie lotnicze z powodu, jak podkreśliła, poniesionych strat moralnych i materialnych.

  W reakcji na rozgłos, jaki nadano tej sprawie we Włoszech, rzecznik linii oświadczył, że incydent z Bari to "niewybaczalny błąd personelu naziemnego". Zapewnił następnie: "Easyjet nie ma w swym regulaminie zasad dotyczących wagi pasażerów". Za całe to zdarzenie linie oficjalnie przeprosiły niedoszłą pasażerkę.
  http://wiadomosci.onet.pl/2030121,12,item.html
  Pozdrawiam G

 2. #2

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Poznań/Mosina

  Domyślnie


  Polecamy

  Postąpili słusznie, może forma pozostawia wiele do życzenia, ale jak przyszło co do czego to się oczywiście wycofali. Niby próbują, ale tak na prawdę żadna linia nie ma odwagi wprowadzić podwójnych biletów dla ludzi o większych wymiarach. Szkoda, że Ci ludzie nie rozumieją, że zwyczajnie przeszkadzają innym pasażerom, zajmując często część ich przestrzeni. Są różne sytuacje, nie zawsze obrzarstwo, czasem choroba, ale trudno, żeby inni z tego powodu cierpieli.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •