Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Konferencja dotycząca zderzeń z ptakami


  Polecamy

  j.w

  Społeczność, która ma do czynienia z ptakami w lotnictwie, jak co roku zbiera się na konferencji pod nazwą „Bird Strike North America Conference”, która w tym roku odbywa się w miejscowości Victoria, w stanie Kolumbia Brytyjska w Kanadzie.

  Konferencja skupia zarówno operatorów portów lotniczych, kontrolerów ruchu lotniczego, naukowców i ekspertów ds. bezpieczeństwa zarówno w lotnictwie komunikacyjnym jak i General Aviation. Na tegorocznej konferencji, która odbywa się w dniach 14-17 września na problem zderzeń z ptakami ma się położyć większy nacisk niż dotychczas.

  Dramatyczny wypadek wodowania w rzece Hudson na początku tego roku skupił powszechną uwagę na problem zderzeń samolotów z ptakami i nowych technologii, które mają nie dopuścić do podobnych przypadków w przyszłości. Omawiana będzie m.in. skuteczność specjalnego radaru pracującego w 360 stopniach 3-D, który wykrywa ptaki.

  Podczas konferencji będą m.in. prezentowane radary do wykrywania ptaków, metody odstraszania ich za pomocą kolorowych promieni laserowych, specjalnie wyszkolone psy, czy działka do rozpylania czosnku i oliwy na trawie – substancji, które ptaki omijają z daleka.

  wg avweb.com
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #2
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie


  Polecamy

  Na lotnisku Bagram stanie radar monitorujący aktywność ptaków

  Wkrótce na afgańskim lotnisku Bagram pojawi się system firmy DeTect - MERLIN SS200m, monitorujący aktywność ptaków. Amerykańskie wojsko zamierza przetestować urządzenie w rejonie objętym działaniami wojennymi.

  Częścią systemu MERLIN SS200m będzie radar MERLIN SharpEye™, który operując w trzech wymiarach w każdych warunkach pogodowych, jest zdolny do monitorowania aktywności ptaków w przestrzeni powietrznej o promieniu ośmiu mil. Po jego uruchomieniu dane dotyczące zagrożeń będą przekazywane, pilotom oraz kontrolerom ruchu lotniczego, automatycznie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.

  Specjalnie przygotowane dla wojska urządzenie ma być samowystarczalne oraz mobilne. Przed dostarczeniem do Afganistanu zostanie wyposażone w specjalne dodatki, takie jak kevlarowe wzmocnienia, zapasowy procesor, dwa źródła zasilania, pustynny kamuflaż oraz konstrukcję przystosowaną do transportu, odpowiadającą standardom armii USA.

  Dzięki temu systemowi pracownicy kontrolujący przestrzeń powietrzną lotniska będą mogli wykrywać ptaki oraz odpowiednio reagować tak, aby nie powodowały one zagrożenia dla operujących z Bagram samolotów.

  Początkowo firma DeTect produkowała systemy radarowe tylko dla Sił Powietrznych USA oraz NASA. Obecnie posiada mobilne urządzenia działające w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Afryce oraz Nowej Zelandii. Firma dostarcza technologie oraz systemy radarowe zwiększające bezpieczeństwo w lotnictwie. W jej ofercie znajdują się także urządzenia do badania warunków atmosferycznych.

  System ma zostać zainstalowany na lotnisku pod koniec tego roku.

  wg detect-inc.com
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •