Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. #1

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie Laptop w cockpicie


  Polecamy

  Zastanawiam się czy podczas lotu piloci w kokpicie mogą używać laptopa? Czytałem w internecie o tym i są podzielone opinie - proszę o odpowiedź.
  Ostatnio edytowane przez Staford ; 30-09-2010 o 10:13

 2. #2
  Awatar Pitras

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Puszczykowo

  Domyślnie

  Można, ale chyba nie liniach Northwest

  Dwaj piloci samolotu linii Northwest, którzy w ubiegłym tygodniu o 240 kilometrów "przegapili" docelowe lotnisko i nie odpowiadali na apele kontrolerów lotów, zajęci byli pracą na laptopach - powiadomiła Amerykańska Rada Bezpieczeństwa Transportowego (NTSB), która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

  Do incydentu doszło w minioną środę, gdy dwaj doświadczeni piloci prowadzili Airbusa A320 ze 144 pasażerami na pokładzie. Maszyna wystartowała z San Diego i wylądować miała w Minneapolis, przeleciała jednak docelowe lotnisko o 240 km, a załoga nie reagowała w tym czasie na wezwania kontrolerów lotu ani pilotów innych samolotów. Amerykańskie władze były tak zaniepokojone, że postawiły w stan pogotowia Gwardię Narodową.

  Dotychczas podejrzewano, że kapitan Timothy B. Cheney oraz pierwszy oficer Richard Cole byli przemęczeni i zasnęli w kokpicie, bądź też pokłócili się. Obaj jednak temu zaprzeczali.

  W niedzielę na przesłuchaniu przed NTSB piloci wyjaśnili, że rozminęli się z docelowym lotniskiem, ponieważ zaabsorbowani byli planowaniem grafików dla załogi z wykorzystaniem laptopów oraz towarzyszącą temu dyskusją. Jak tłumaczyli, Cole ma większe doświadczenie w obsłudze służącego do tego oprogramowania komputerowego, więc instruował w tym zakresie Cheneya.

  "Piloci oświadczyli, że przez pewien czas skoncentrowani byli na dyskusji i nie monitorowali w tym czasie samolotu ani komunikatów od kontrolerów lotu, choć zapewnili, że je słyszeli" - podała NTSB.

  "Obaj powiedzieli, że stracili rachubę czasu - dodała NTSB. - Zorientowali się, że przelecieli docelowe lotnisko dopiero wtedy, gdy do kokpitu wszedł jeden z członków personelu pokładowego aby zapytać, o której godzinie planowane jest lądowanie. Zawrócili wówczas maszynę i bezpiecznie - choć ze sporym opóźnieniem - wylądowali".

  Linie lotnicze Delta, do których należy spółka Northwest, zawiesiły obu pilotów w obowiązkach do czasu wyjaśnienia sprawy. W poniedziałek przewoźnik oznajmił, że korzystanie z laptopów lub angażowanie się w jakąkolwiek czynność niezwiązaną z lotem stanowi naruszenie panujących w firmie reguł.

  cytat z PAP

  odnośnie http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogo...orthwestu.html

 3. #3

 4. #4

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie

  Nie tylko moga ale czesto musza.

 5. #5
  Awatar wegi

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  epby

  Domyślnie

  Inną sprawą jest co na laptopie mogą mieć odpalone.
  zapraszam --> www.vlatanie.blog.pl
  ostatnia aktualizacja 6.03.2011

 6. #6

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  a czy mogą robić na tym laptopie co im się żywnie podoba?

 7. #7

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie


  Polecamy

  Mogą.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •