Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2010

  Domyślnie Zawody szybowcowe a wiek, za późno na start?


  Polecamy

  W tym roku zaczynam swoją przygodę z szybowcami. Jestem świeżo po badaniach w GOBLLu i jedyne co pozostało to czekać do maja. Póki co czas mija na lekturach, wycieczkach do Bielska i na Żar, i generalnie spoglądaniu na chmurki Docelowo strasznie bym chciał brać udział w zawodach, to mnie aktualnie najbardziej kręci (takie trochę tańczenie o architekturze, kiedy nie byłem nawet nigdy w szybowcu). Mam 21 lat i jestem ciekawy czy nie jestem za stary na myślenie o tym w kategoriach sportowych? Nasi juniorzy z kadry latają od 16 roku życia, i jestem ciekawy czy już zawsze będe za tymi ludźmi z tyłu czy wiek nie gra roli? A może wcale nie jestem taki stary? Czy jednak pozostaję latanie rekreacyjnie? Może gadam głupoty, ale chyba za dużo wolnego czasu mam po sesji
  pzdr !

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  z Polski

  Domyślnie


  Polecamy

  Mając 21 jesteś młody, spokojnie możesz startować na zawodach w których nie ma właściwie podziału na wiek do 25 juniorzy powyżej seniorzy bez górnej granicy wiekowej. Dwa lata temu reprezentował nas na Mistrzostwach Świata Henryk Muszczyński który miał wówczas 72 lata.
  Najlepiej zacząć latać jak najwcześniej z racji wieku może nie trafisz do kadry Juniorów ale do Seniorów masz szansę gdy będziesz dużo i dobrze latał.
  Na początku są KZSy tzn eliminacje do Mistrzostw Polski o ile pamiętam pierwsza lokata z KZS uprawnia do startu w MP.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •