Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Balon Meteo

 1. #1

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie Balon Meteo


  Polecamy

  Witam!

  Po pirewsze chciałbym przeprosić jeśli post jest w nieodpowiednim dziale, ale nie wiem czy to się zalicza do lotnictwa cywilnego czy... sam nie wiem czego
  W sprawach lotniczych jestem zielony i przychodzę z zapytaniem. Jakie pozwolenia są mi potrzebne do wysłania balonu meteo na wysokość 10 km? Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - Polish Air Navigation Services Agency wydaje mi się że będzie to formularz 7.

  Balon to lot bezzałogowy i nie będzie kontrolowany. wylot też zależy od pogody. tak więc czy powinienem zgłosić to tam z tym wyprzedzeniem 90 dni? czym jest suplement?

  Czy będą mi potrzebne inne zezwolenia?

  Za pomoc z góry dziękuję. jeśli napisałem w złym miejscu proszę o przeniesienie

 2. #2

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  W zależności od klasyfikacji balonu może być wymagana dla niego rezerwacja przestrzeni (balony ciężkie i średnie) lub jedynie ostrzeżenie nawigacyjne w formie NOTAM. W pierwszym przypadku konieczne jest opublikowanie mapy zarezerwowanej przestrzeni w formie Suplementu do AIP, a wyprzedzenie wynika z publikacji w cyklu AIRAC. W drugim jest tych formalności mniej. Zadzwoń na podane numery telefonów pracownicy ASM pomogą sklasyfikować planowaną operację.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •