Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Nov 2016

  Domyślnie Praca dyplomowa - katastrofa w komunikacji


  Polecamy

  Cześć wszystkim, mam pytanie i myślę, że mi pomożecie Piszę pracę licencjacką z prawa karnego i z racji mojego zainteresowania lotnictwem chciałam jakoś połączyć te dwie rzeczy i temat jaki wybrałam to "Katastrofa w komunikacji", gdzie głównie chcę właśnie skupić się na katastrofach samolotowych. Stąd właśnie moje pytanie, może jesteście w stanie polecić mi jakąś literaturę która będzie nawiązywać do mojego tematu? Z góry dzięki.

  P.S. potrzebowałabym też jakichś statystyk właśnie z katastrof samolotowych spowodowanych z błędu człowieka, nieumyślnego lub umyślnego, znajdę gdzieś coś takiego?


  P.S2. wstawiam tu artykuł z Kodeksu Karnego na podstawie którego piszę moją pracę:
  Art. 173. § 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
  § 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 2. #2

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie

  Temat bardzo ciekawy zwłaszcza że nasze prawo w tym zakresie nie przystaje do standardów międzynarodowych. Przejrzyj dział Wypadki i incydenty lotnicze . Poszukaj o "just culture".

 3. #3

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  KPRB

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez dora_019 Zobacz posta
  P.S. potrzebowałabym też jakichś statystyk właśnie z katastrof samolotowych spowodowanych z błędu człowieka, nieumyślnego lub umyślnego, znajdę gdzieś coś takiego?
  to jest dobre zrodlo statystyczne, wogole wprowadzi ciebie to do literatury i obowiazujacej terminologi bo kwalifikacja wypadkow lotniczych operuje dosc wyrobionym slownictwem, potem mozesz szukac dalej uzywaja angielskiej terminologii, akurat literatura co do wypadkow lotniczych jest pokazna z tym ze zdecydowanie rozdziela sie lotnictwo pasazerskie od General Aviation:

  http://www.boeing.com/resources/boei...df/statsum.pdf

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •