Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17 18 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 345
Like Tree133Likes

Wątek: Zdjęcia naszych lotnisk

 1. #321

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie


  Polecamy

  Zwykły papier samoprzylepny do drukarek (albo do laserowych albo do atramentowych zależy jaką masz). Potem troszkę pracy w PAINCIE i kopiujesz do Worda. Potem dopasowywujesz szerokość pasów do skali metodą prób i błędów (drukujesz fragment i sprawdzasz). Jak jest ok to kopiujesz i powielasz na całą stronę i do druku. Z praktyki wiem, że te kontury czarne to zrób szersze a potem dopasujesz przy cięciu skalpelem ostrym wzdłuż metalowej linijki (wychodzi gładko i równo). Jak zrobisz za cienkie kontury przed cieciem to zostaną ci białe paski z tła kartki (przerabiałem to). A na końcu odklejasz papier samoprzylepny i na płytę. Tak samo z każdymi innymi oznaczeniami na płytach robię. Aby efekt był naturalniejszy proponuję cieniować płytę (efekt zabrudzeń i odcieni betonu) już po naklejeniu pasów i oznaczeń. Jak masz jakieś pytania - to pisz. Tylko musi być dobry papier z dobrym klejem nie najtańszy. U mnie trzyma super, nie mam żadnych problemów z odklejaniem się ale podłoże musi być czyste i suche. Dlatego to cieniowanie na końcu. Po naklejeniu dobrze dociskaj na całej długości danego fragmentu. Nawet na łączeniach trudno jest dostrzec, że są to dwa odcinki.
  pg004 likes this.

 2. #322

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Popracowałem nad górnym piętrem terminala.
  Wamo, Dekpol, Miłosz and 3 others like this.

 3. #323

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Przymiarka do wnętrza. Dół jeszcze niezagospodarowany.


  mgab and Wamo like this.

 4. #324

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  a tu prace nad fragmentem drogi kołowania (przed malowaniem).

  Achilles12 likes this.

 5. #325

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Musiałem dorobić utwardzone pobocze aby było gdzie rozmieścić niebieskie oświetlenie drogi kołowania (ale jeszcze przed malowaniem)

  a tutaj małe prace remontowe na drodze dla pojazdów obsługi lotniska (łatanie nierówności)

  i jak to wygląda?
  michastrain likes this.

 6. #326
  Awatar kubaprzew

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  EPBY

  Domyślnie

  Jak dla mnie bomba!

 7. #327

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Dokończona droga kołowania już z pasami. Teraz zostało tylko oświetlenie i pas centralny.


  A tutaj ruszyła budowa Terminalu FedEx (poniżej zdjęcia z etapów prac) który będzie sąsiadował z już istniejącym DHL. Zmodernizowałem DHL poprzez dodanie podświetlonych logo. Może uda mi się zrobić następnym razem zdjęcie nocne, tak aby było widać podświetlane logo DHL i FedEx.


  Tutaj większa perspektywa. Widać nowe logo DHL i już stojący FedEx bez oznaczeń i jeszcze bez górnej części. Która poniżej w trakcie prac.

  Widać już logo FedEx (będzie podświetlane) i okna do zamocowania w pomieszczeniach biurowych. .

  I jak to wygląda?

 8. #328

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Dalsza praca przy terminalu CARGO FedEx-u. Połączyłem część magazynową z biurową i dodałem oświetlenie. Mam nadzieje, że widać. Oczywiście na żywo jest lepszy efekt .

  Poniżej podświetlone logo.

  I na końcu z dalszej perspektywy.
  Achilles12 and Miłosz like this.

 9. #329
  Awatar Wamo

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Masz nieziemski zapał aby dalej tworzyć swoje własne lotnisko.
  JeyBee likes this.

 10. #330

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Dzięki każde miłe słowo mnie mobilizuje, bowiem nic tak nie wpływa na stagnację jak cisza na forum. To i tak mało kto już tu pisze....... . A przecież chętnie podpatrzę inne pomysły. Praca idzie powoli ale do przodu, niestety są też inne obowiązki ale się nie poddaję, a już widać, że zbliżam się do finału (chyba, że coś będę modernizował bo i takie prace się zdarzają) choć pewnie jeszcze to trochę potrwa. A po zakończeniu lotniska będę nabywał (a więc budował) samoloty, żeby to jakoś wyglądało .
  Wamo likes this.

 11. #331

  Dołączył
  Jul 2013

  Domyślnie

  Od jakiegoś czasu podglądam tutaj twoje poczynania i jestem w szoku jak to aktualnie się prezentuje. Zazdroszczę cierpliwości do tego.
  JeyBee likes this.

 12. #332

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Dołożyłem klinkier od dołu celem nieprześwitywania światła przy styku hali i płytą. Klejenie płytki po płytce zajęło trochę czasu…. ,

  zicherka and Achilles12 like this.

 13. #333

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Naniosłem oznaczenia poziome na płytę (ukończone w 90%). Tam gdzie są białe prostokąty – będą w tych miejscach słupy z oświetleniem.
  Przykładowe rozmieszczenie samolotów przed FedEx-em bo będzie MD-DC10-30, Boeing 727 (dwa FedEx) i ten wielki to B878-8F Cargolux. A między nimi oczywiście ładunki, które trzeba mozolnie wykonać.
  Canon, michastrain, Wamo and 3 others like this.

 14. #334

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie 15. #335

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Trochę dla rozluźnienia wrzucam tekst mojego autorstwa, który napisałem na początku tego roku, próbując porównać najważniejsze etapy życia do rozwoju lotnictwa. Z uwagi na bardzo pozytywne komentarze osób, które już się z tym zapoznały zdecydowałem się go tutaj "opublikować" dla wszystkich zatroskanych małżonków obecnych i dla przestrogi przyszłych .
  Biograficzna mapa życia – „MÓJ LOT 039”
  1. Urodziłem się niecałe 103 lata po starszym z Braci Wright – Orvillem. Pierwszy etap dziecięcy „młodszy” - czyli testowanie pomysłów - było jak stawianie pierwszych kroków w lotnictwie przez braci Wright i dokonanie pewnego przełomu. Najpierw tak jak oni próbowałem szybować nad łóżkiem przewracając się z boku na bok, pokonując zarazem lotem nurkowym przeszkody domowe. Podrosłem i stawiałem czoła silniejszym wiatrom, jednocześnie ucząc się sterowania w chodzie za pomocą rąk i nóg. Było beztrosko ale siniaki nauczyły mnie omijać przeszkody i właściwe sterować swoim ciałem.
  2. Okres dziecięcy „starszy” - dwupłatowiec – to jak zbudowanie przez Braci pierwszego dwupłatowego samolotu (Wright Flyer I) na podstawie wcześniejszych doświadczeń. Byłem jak pierwsza konstrukcja samolotu - delikatny i wrażliwy na warunki atmosferyczne (szczególnie silne podmuchy wiatru) i większe przeszkody. Po wielu próbach wreszcie odbyłem pierwszy samodzielny spacer w parku – po 72 latach, 3 miesiącach i 13 dniach po pierwszym udanym locie Braci Wright ich konstrukcją Wright Flyer I. Warunki były niezbyt sprzyjające z uwagi na silne boczne podmuchy wiatru, więc spacer był krótki ale stabilny.
  3. Okres przedszkolny to jak Boeing 707 – pierwsza przełomowa konstrukcja w lotach transatlantyckich. Mnie też to pozwoliło wejść na wyższy pułap doświadczeń. Pierwsze kontakty z rówieśnikami, dłuższe okresy wspólnych zabaw i wyczekiwanie na pójście do domu - wszystko to rozciągało się w czasie w nieskończoność – tak jak wydłuża się czas lotu przez Atlantyk.
  4. Okres szkolny – to Boeing 727 – tak jak ten samolot przez dekadę był najpopularniejszym średniodystansowym samolotem pasażerskim na świecie dzięki którym linie lotnicze tworzyły nowe siatki połączeń - tak ja prawie przez dekadę byłem jedną z najpopularniejszych osób w szkole podstawowej z uwagi na nietuzinkowe pomysły i rozbudowaną siatkę znajomości, która w miarę przyjmowania nowych „egzemplarzy” do naszej paczki - dynamicznie się rozprzestrzeniała. Były też częste loty ale na średnich i krótkich dystansach.
  5. Okres liceum – to jak Boeing 737 – najczęściej zamawiany samolot wszechczasów – tak my stworzyliśmy paczkę klasową – najbardziej uwielbianą w szkole. Tak jak obecnie w każdym czasie jest ponad 1200 takich maszyn w powietrzu tak nas zawsze było pełno w każdym czasie, w każdym miejscu w szkole. Nic się bez nas nie działo. Tak jak ten samolot jest ważny dla lotnictwa cywilnego - tak ten okres jest ważny dla mnie. Wszystkie egzemplarze z naszej klasy są w pełni sprawne i wykonują co rusz to nowe loty. Obecnie czekamy na obowiązkowy przegląd który przeprowadzamy co pięć lat, wszyscy razem pod okiem doświadczonego personelu naziemnej obsługi technicznej z kadry nauczycielskiej (którzy zawsze bezpiecznie sprawdzali nas na ziemię) – w tym roku wypada 31 maja o godz. 20.00 w Karczmie w Częstochowie. Obowiązkowo sprawdzanie licencji na dalsze loty, będziemy uzupełniać płyny hydrauliczne, aby starczyło do kolejnego przeglądu w 2019r., a na koniec sprawdzian z szybkiej ewakuacji aby nie zastraszać innych towarzyszy podróży.
  6. Przygoda z medycyną to okres testowania nowej maszyny – przesiadka na nowego producenta Airbus – ale to był błąd. Strata czasu na nowe nieznane technologie i tajemne procedury pisane po francusku w Tuluzie - w siedzibie Airbusa. Strata czasu ale pełny bagaż doświadczeń. Odprawa przed odlotem była ekspresowa – jedna pieczątka i start w nowym kierunku.
  7. Wyjazd do Ameryki – to jak lot Concordem – szybki, krótki i niebezpieczny. O mały włos nie doszło do katastrofy, a potem był niestety długi przymusowy postój na APRON’IE za przekroczenie dozwolonych pułapów lotów nad Ameryką i dobowych norm eksploatacji.
  8. Studia – Boeing 757 – tak jak w tym modelu zastosowano nowe technologie w monitoringu najważniejszych danych tak i ja na bieżąco monitorowałem swoje dane i wyznaczałem nowe kierunki lotów. Wtedy też z uwagi na intensywną eksploatację i nowe połączenia, przechodziłem przeglądy techniczne dwa razy w roku.
  9. Aplikacja – czas eksploatacji Boeinga 767 - szerokokadłubowy, dalekiego zasięgu – tak i ja wylatywałem na szerokie niebo, budując dalekosiężne plany. Jednocześnie przyglądałem się nowym portom lotniczym – których to kancelarii przybywało wiele i szybko, po czym negocjowałem warunki współpracy. Czasami współpraca była krótka z uwagi na niski pułap podejścia i spóźniony catering.
  10. Egzamin prawniczy – to jak przesiadka do pustego i przestrzennego Boeing 747 – 200. Powiodło się, czułem wielkie możliwości i wielką moc w czterech silnikach napędowych – wiedza, pewność siebie, nadzieja i plany nowej siatki połączeń. Tylko czekałem wytrwale na osiągniecie prędkości V-1 i start.
  11. Małżeństwo – wygrałem bilet w jedną stroną na lot Boeingiem 747 – 400 Jumbojet – z nieskończonymi zbiornikami paliwa – lot bez przerwy w koło… i dużo miejsca dla pasażerów na gapę i ich bagaż, którzy mieli się pojawiać sukcesywnie w miarę zdobywania doświadczenia w eksploatacji tego modelu. A i nie odbywa się bez turbulencji, jak lecąc wpadnie się w chmurę burzową z piorunami do tego.
  12. Dzieci – Boeing 747 – 800 – samolot o zaawansowanej technice i nowatorski – tak i ja byłem zmuszony wznieść się na najwyższe poziomy technik manewrowania pomiędzy tymi dwoma małymi i szybkimi F-16, wymyślać i stosować nowatorskie rozwiązania. Miejsca na pokładzie zapełniły więc Hanna i Joanna – zachowywały się jak 581 pasażerów w dwupoziomowej konfiguracji B 747-800. Ich bagaż ledwo się zmieścił w lukach bagażowych, a i nadal go przybywa.
  Człowiek cały czas siedzi za sterami, bez chwili wytchnienia aby nie doprowadzić do przeciągnięcia, bo wtedy katastrofa nieunikniona. W krótkich chwilach błogiego spokoju, lecąc spokojnie nad błękitnym niebem i w białośnieżnych chmurach, myślę o „międzylądowaniu” w nieznanych portach lotniczych. Można spróbować próby podejścia do „pasa startowego”, ale należy uważać na kontrolera ruchu lotniczego z wieży kontrolnej (żona), który zawsze w nieodpowiednim momencie nakazuje przerwanie podejścia i odejście na drugi krąg, a potem niespodziewanie wyznacza nowe pułapy lotu, często zmieniając kierunki. A międzylądowania cóż… .
  A co zrobić aby uniknąć katastrofy w „lataniu” – nie żenić się! 

 16. #336
  FighterMan
  Goście

  Domyślnie

  żuk, adamsc, kudak and 3 others like this.

 17. #337

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Informuję Kolegów, że nic nie publikuje z uwagi, iż jest mały przestój (dłuższy niż przewidywałem) w budowie z uwagi na konieczność przeprowadzki. Wznowienie prac przewidziane prawdopodobnie dopiero w wakacje. Pozdro dla wszystkich i proszę o cierpliwość.
  Achilles12 likes this.

 18. #338

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Częstochowa

  Domyślnie

  Witam. Prace porządkowe na etapie końcowym tak więc w listopadzie olanowane jest wznowienie prac na lotnisku. Pozdrawiam.
  Wamo and Majus like this.

 19. #339

  Dołączył
  Sep 2015

  Domyślnie

  Witajcie. Podziele się z wami moim dziełem w zaawansowanym stadium tworzenia- makietą lotniska własnego projektu, zaprojektownego w taki sposób aby na płycie 2000 x 1000 mm zmieścić jak najwięcej modeli. Jestem obecnie na etapie kończenia oświetlenia (pozostało ok. 50 latarni takich jak na jednym ze zdjęć) oraz zmiany idei terminala (zarzucam pomysł oklejenia go papierem technicznym, będzie jednak w całości zbudowany z PE). Skala- 1:500.
  Dobudowane zostanie jeszcze 21 rękawów (kilkanaście z nich będzie podwójnych), terminal cargo oraz wieża kontrolna. Licze na troche pozytywnej reakcji od was tutaj, bo potrzebuje motywacji
  Paprykus, scomin, Majus and 2 others like this.

 20. #340

  Dołączył
  Mar 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  A to moje lotnisko.


Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17 18 OstatniOstatni

LinkBacks (?)


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •