Zobacz kanał RSS

BLOG - dzien jak co dzien... w powietrzu

2020—>2021

Oceń wpis
przez w dniu 01-01-2021 o 23:15 (1940 Odsłon)
Wreszcie dotarł, 2021. Szczęśliwego Nowego Roku!

Już od paru miesięcy grafik się nie zmieniał ale od północy nawet nie musze nic sprawdzać bo wiem ze nawet nie bede mial jak go sprawdzić. Z nowym rokiem stałem się jednym z wielu bezrobotnych pilotów. Szok? Nic podobnego. Widziałem jak to nadchodziło. Nie jest to miłe ale patrząc sie do okoła na pewno żaden szok. Nie pierwszy raz choć mam nadzieje ze ostatni.

2019. Początek super a potem marzec i uziemione Maxy. Trudny czas dla firmy. W grudniu pierwsze info o zamknięciu Wuhan. Chiny są specyficzne ale to już dało sporo do myślenia. To wszystko na pewno już wtedy szło w złym kierunku. Jeszcze narty w lutym i jeden wielki STOP. Ogólnie marcowe przepowiednie sprawdziły się ale informacyjny chaos (staram się to najłagodniej nazwać) sprawił ze lato i początek jesieni nie był taki dobry. Firma robi co może aby przetrwać. Zmiany są częste i to wcale nie na lepsze. Coraz więcej pilotów i personelu pokładowego zostaje bez pracy. Jesteśmy na bierząco informowani co się dzieje ale wystarczy posłuchać radia i tv aby mieć obraz tego co się dzieje. Liczby nie kłamią. Mało lotów i dużo ludzi. Za dużo. Spodziewam się najgorszego. Domyślam się który lot jest pewnie moim ostatnim tutaj. Wypada na Kos. A potem... czasem kiepsko jest mieć racje.

To było bardzo ciekawe 8+ lat. Blog został mocno zaniedbany. Przy takiej ilości latania trudno bylo znaleść czas choć chęci oraz wsparcie znajomych było. Napisz. Napiszesz coś wreszcie? Pisz! Nasłuchałem się tego. Może czas wrócić do korzeni?

Przez okres nie pisania było super latanie. Nowe destynacje, ciekawe loty i jak zawsze dużo nowo poznanych fajnych ludzi. Szkoda ze nie opisywałem tego na bierząco. Nawet 2020 mial dużo ciekawych momentów. I nie wszystkie złe. Oczywiście Wszystkim życzę dużo lepszego 2021!

Czy ktoś jeszcze pamięta zestrzelenie Ukraińskiego B737 nad Teheranem? Dużo się wtedy działo w tamtym regionie. Latanie już podczas pandemii i powrót do domu z zagranicy. Powrót do latania dużego i małego. Był tez WOŚP (w tym roku tez będzie - zapraszam na lot ze mną. Licytacja trwa a cel szczytny. Mozna wybrać B737 lub A320). Oj działo się!

I dzieje się cały czas. Covid szaleje. Ciesze się ze tylu znajomych w miarę łagodnie to przeszło lub przechodzi ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Wiele osób jest bez pracy lub są na absolutnym minimum. A co z tymi osobami które dopiero chcą się związać z lotnictwem albo już się szkolą? Dwa słowa. BĘDZIE LEPIEJ!

Trudno to sobie wyobrazić ale lato 2021 będzie dużo lepsze. Ale prawdziwe boom na załogi nastąpi wiosną 2022. Czyli macie niespełna półtora roku aby skończyć wszystkie szkolenia. Skąd ta pewność? Nigdy nie ma nic na 100% ale załóg ubywa a samolotów jednak będzie przybywać i latania też. There is hope!

Na koniec moje ostatnie lądowanie na FNC (Madeira).

https://www.youtube.com/watch?v=y0Z5uqOzluw

Podejście na minimum. Widzialność zupełnie nie standardowo ale wszystko dobre co się dobrze kończy. I tego się trzymajmy!

Wchodząc w Nowy Rok jeszcze raz NAJLEPSZEGO, zdrowia, szczęścia, uśmiechów, ciekawej pracy lub szybkiego powrotu do pracy. Podróży, normalności i latania. Dla Was i dla najbliższych. Naprawdę będzie lepiej!

Umieść "2020—>2021" do Facebook Umieść "2020—>2021" do Google

Kategorie
Bez kategorii

Komentarzy

 1. Awatar Hepi
  • |
  • permalink
  Również wszystkiego najlepszego w tych dziwnych czasach i dzięki za posty,wywiady,livy i dużą dawkę pozytywnej energii.
  AllOver likes this.
 2. Awatar meschiash
  • |
  • permalink
  3mam kciuki Peter. HNY
  AllOver likes this.
 3. Awatar Gryni
  • |
  • permalink
  Życzę jak najlepiej Tobie i całej branży. W 2020r. udało mi się zaliczyć jedynie 10 lotów i powiem, że serce się mi krajało jak widziałem opustoszałe lotniska i samoloty z obłożeniami po 10-15%. Miejmy nadzieję na odbicie w jak najkrótszym czasie. Ja z pewnością się do tego przyłożę, bo z latania i podróży nie zrezygnuję.
  AllOver likes this.