Forum Rules
Zasady generalne (Collapsed)
Wypadki i incydenty lotnicze
W celu zapewnienia większej przejrzystości wprowadzamy rozróżnienie tematów na incydent / wypadek /inne /raport /historyczne. Odpowiednie tagi obowiązkowo trzeba będzie wybierać w momencie tworzenia tematu.
Dla pełnej jasności wytłumaczenie najważniejszych prefiksów :

- incydent lotniczy - zdarzenie związane z operacją statku powietrznego, w czasie którego doszło do naruszenia zasad i procedur bezpieczeństwa lotniczego i/lub miały miejsce przesłanki do wypadku lotniczego,

- wypadek lotniczy - zdarzenie związane z operacją statku powietrznego, w czasie którego w związku z ruchem statku powietrznego miało miejsce jego trwałe lub przejściowe uszkodzenie i/lub osoby będące na pokładzie odniosły rany, obrażenia lub poniosły śmierć.

- inne - wszelkiego rodzaju opracowania, statystyki poruszające temat wypadków lotniczych

Dodatkowo jako pierwsze w temacie, należy umieszczać datę wystąpienia zdarzenia (w formacie RRRR.MM.DD)! Zapewni nam to większą przejrzystość oraz ułatwi sortowanie i wyszukiwanie.

Jednocześnie prosimy aby przy zakładaniu nowego tematu, na początku postu umieścić następujące dane (jeśli są znane):
* producent / typ / rodzaj statku powietrznego
* właściciel
* miejsce zdarzenia

Niektóre tematy na tym podforum mogą być moderowane. Oznacza to, że zanim post/temat pojawi się na forum, będzie musiał zostać zweryfikowany przez moderatora. Jeśli post/temat zostanie odrzucony to użytkownik otrzyma PW z informacją "post/temat został odrzucony". Jeśli powód będzie niewystarczający to należy zgłosić się do właściwego moderatora, który zatwierdzał/odrzucał post/temat.
Za łamanie zasad tego serwisu można otrzymać ostrzeżenie lub możesz zostać wykluczony/a ze społeczności serwisu!