VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 244 z 292 PierwszyPierwszy ... 144 194 234 242 243 244 245 246 254 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,861 do 4,880 z 5831
Like Tree86Likes

Wątek: LAW (d. WSOSP)

  1. #4861

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie


    Polecamy

    Wszystko jest razem, później w zależności od klasy zdrowotnej jest przydział na specjalności

  2. #4862

    Dołączył
    Feb 2012

    Domyślnie

    A co jeśli ze względu na wyższe wyniki w nauce dostałyby się TYLKO osoby mające kat. zdrowia Z1C?

  3. #4863

    Dołączył
    Dec 2013

    Domyślnie

    Raczej nie ma takiej opcji. Skoro ktoś dostał Z1C to znaczy, że nie nadaje się zdrowotnie na pilotowanie samolotów pod lub naddźwiękowych i nie sądzę żeby udało się przeforsować ten aspekt zdrowia.
    Ale taki jest mój punkt widzenia i mogę się mylić

  4. #4864

    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    I live where the sky ends

    Domyślnie

    Ludzi z kategorią Z1A zawsze jest najmniej, więc z tego co widać po ubiegłych latach, można mając kat Z1A czuć się trochę pewniej.
    Nie ma jednak co liczyć,ani na to, że mając najwyższą kategorię i bardzo słabe wyniki dostaniesz się na pewno, ani na to,że mając maksimum punktów,a ubytki w zdrowiu, awansujesz na rury.



    Podbijam swoje pytanie dotyczące LPW, zwraca się koszty, gdy się nie dostaniemy?

  5. #4865
    Awatar siemach

    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    EPPT

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drazy Zobacz posta
    Ludzi z kategorią Z1A zawsze jest najmniej, więc z tego co widać po ubiegłych latach, można mając kat Z1A czuć się trochę pewniej.
    Nie ma jednak co liczyć,ani na to, że mając najwyższą kategorię i bardzo słabe wyniki dostaniesz się na pewno, ani na to,że mając maksimum punktów,a ubytki w zdrowiu, awansujesz na rury.



    Podbijam swoje pytanie dotyczące LPW, zwraca się koszty, gdy się nie dostaniemy?


    Nie ma zwrotów kosztów za LPW, będziesz musiał oddać za całe szkolenie jeśli np. na szkoleniu w lipcu okaże się, że nie zdałeś matury i im o tym nie powiesz a będziesz kontynuował szkolenie. Z przysposobienia również eliminują Ci jakiekolwiek minuty nalatane w jakiejś szkółce albo aeroklubie. Więc lepiej nie zaczynać części praktycznej do PPL(A)

    Pzdr.

  6. #4866

    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Opole, Poland

    Domyślnie

    A możecie mi powiedzieć jak sprawa wakacji? Bo w WAT nie ma wakacji 3 miesięcznych jest tylko urlop 1 miesięczny. Tyle że tam dostajemy normalny zarobek jako żołnierz. Jak to się ma w Dęblinie? Oczywiście w czasie studi mi chodzi?

  7. #4867

    Dołączył
    Dec 2013

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś odnośnie tego życiorysu czy to ma być sformalizowane jak CV czy po prostu mamy napisać książkę o swoim życiu?

  8. #4868

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że ma to być książka o naszym życiu. Tak czytałem na forach wojskowych i sam tak wysłałem

  9. #4869

    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Radom

    Domyślnie

    Żartujecie sobie chyba

  10. #4870

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr9134 Zobacz posta
    Żartujecie sobie chyba
    Czemu? Mi chodzilo o CV ale nie punktowe tylko opisowe, krótko, zwięźle i na temat. Na 3/4 strony A4. Nie mowie o pisaniu publikacji na x stron.
    Ostatnio edytowane przez Drzemi ; 17-01-2014 o 21:41 Powód: Wielkie litery

  11. #4871

    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    ChoszczĂłwka, Warszawa, Poland, Poland

    Exclamation pomocy.

    Witam,
    jestem tegorocznym maturzysta i po liceum chciałbym pójść na kierunek pilota wojskowego. Będę zdawał maturę rozszerzoną z matematyki, fizyki i angielskiego. I tu pojawia się pierwsze pytanie. Ile procent potrzebuje uzyskać żeby na pewno się dostać? A jeśli nie to jak to wygląda z rekrutacja dodatkową? Ze zdrowiem u mnie wszystko w porządku ale dla pewności jestem teraz zapisany do lekarza na szczegółowe badania. Ze sprawności fizycznej jestem dosyć mocny ponieważ spełniam wszystkie kryteria najlepszych wyników z poszczególnych konkurencji. Drugie pytanie to na co może zwrócić uwagę podczas testów sprawnościowych? I ostatnie 2 pytania: jak to jest z tą rekrutacja jeśli chodzi o terminy i jak z wakacjami czy tez kandydaci maja 4 mies wolnego czy może krócej bądź dłużej??!!??!!??
    Będę wdzięczny za każą pomoc.
    Pozdrawiam Łukasz

  12. #4872
    Moderator
    Awatar Pletwa

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    EGTO

    Domyślnie

    Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą, a nie potrafisz wyszukać tych informacji (choćby w tym wątku) - to nie zasługujesz na przywilej zostania oficerem WP.
    Pozdrawiam

    Płetwa

    2xCanon Eos 40D+EF-S 17-85 IS USM+EF-S 18-135 IS+EF 70-300 IS USM+Samyang Fish-eye 8mm F3.5+2 stałki M42
    Berkut 10x50
    AR-109

  13. #4873

    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    ChoszczĂłwka, Warszawa, Poland, Poland

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pletwa Zobacz posta
    Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą, a nie potrafisz wyszukać tych informacji (choćby w tym wątku) - to nie zasługujesz na przywilej zostania oficerem WP.
    Hmm bardzo miło to słyszeć.... :/ Prosze o pomoc. Jesli nie chcesz, to nie musisz mi pomagac, ale tak miło i kulturalnie nikt mnie jeszcze nie przywital na żadnym forum.
    Ostatnio edytowane przez Drzemi ; 21-01-2014 o 19:42 Powód: Pisownia

  14. #4874
    Moderator
    Awatar Pletwa

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    EGTO

    Domyślnie

    Chcesz kulturalnego powitania? Jako jeden z moderatorów tego forum powiem w ten sposób:
    Najpierw czytaj, jeśli nie znalazłeś to użyj funkcji szukaj, jeśli dalej nie znalazłeś dopiero pytaj.
    A Ty, wczoraj zarejestrowany od razu zaczynasz od ostatniego elementu tej ścieżki. Wierz mi, że odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania już padły.
    Inna sprawa przyszły maturzysto, dobra rada przed maturą: stosuj zasady pisowni języka ojczystego. Internet nie zwalnia od stosowania wielkich liter.
    józefina likes this.
    Pozdrawiam

    Płetwa

    2xCanon Eos 40D+EF-S 17-85 IS USM+EF-S 18-135 IS+EF 70-300 IS USM+Samyang Fish-eye 8mm F3.5+2 stałki M42
    Berkut 10x50
    AR-109

  15. #4875

    Dołączył
    Oct 2012

    Domyślnie

    Myślę, że Pletwa nie chciał Cię obrazić, po prostu dać Ci do zrozumienia, że na informacje o które pytasz możesz bez problemu znaleźć odpowiedź na tym forum lub stronie wsosp.
    Spróbuję jednak odpowiedzieć Ci na kilka pytań, przynajmniej tych które mają jakiś sens.
    Nie ma czegoś takiego jak ilość punktów po których dostaniesz się na 100%, nawet jeżeli miałbyś wszystkie matury napisane na maxa to i tak możesz odpaść na badaniach bądź nie przejść albo zwyczajnie sobie zawalić testy sprawnościowe. Ilość punktów jaka była potrzebna żeby się dostać nigdy nie była podana, przynajmniej od kiedy interesuję się tym tematem, także ilość po której masz pewne dostanie się to tak naprawdę wróżenie z fusów, nigdy nie wiesz ile będzie kandydatów, jak łatwe będę matury, jak pójdą testy i badania.
    Co do testów i rekrutacji wszelkie informacje masz na stronie WSOSP - Studia Wojskowe
    Pozdrawiam

  16. #4876

    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    ChoszczĂłwka, Warszawa, Poland, Poland

    Domyślnie

    Dzieki za zrozumienie Bobasek. No szukać to szukałem ale czesci odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem a ucząc sie cały czas nie mam niestety, Pletwa, czasu na przeszukanie 244 stron. Przejrzałem pierwsze 50 i uznałem ze warto zapytać sie na nowo bo to tez pomogłoby innym którzy takich odpowiedzi szukają. A tak na koniec: moze wiecie jakie były wyniki z zeszłego roku (progi punktowe czy cos takiego)??

  17. #4877

    Dołączył
    Dec 2013

    Domyślnie

    Czytanie ze zrozumieniem...
    Cytat Zamieszczone przez Bobasek Zobacz posta
    Ilość punktów jaka była potrzebna żeby się dostać nigdy nie była podana
    Poza tym próg punktowy wyznaczają sami kandydaci, teoretycznie przynajmniej. Jeśli do egzaminów już w Dęblinie staną osoby o wysokich predyspozycjach, osiągnięciach itd to będzie wysoki, a jeśli nie to będzie niższy.

  18. #4878

    Dołączył
    May 2009

    Domyślnie

    Witam
    Chce już wysłać wniosek o powołanie do służby kandydackiej do WSOSP, kierunek lotnictwo i kosmonautyka. Niestety na stronie WSOSP nie jest napisane nic o dokumentach które należy załączyć. A z tego co znalazłem na forum kilka lat temu trzeba było dołączyć różne papierki jak CV, zaświadczenie o niekaralności. Coś się zmieniło w tym temacie czy po prostu nie napisali tego na stronie (co było by dziwne)?

    Kiedy mogę się spodziewać wezwania na badania do WIML? Może to być np. jeszcze w lutym czy dopiero w maju po maturach?

  19. #4879

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    Ja już wysłałem. Musisz wysłać podanie, życiorys, odpis aktu urodzenia, zaświadczenie o niekaralności i dowód wpłacenia opłaty rekrutacyjnej. Wszystkie informacje o dokumentach i rekrutacji są w uchwale senatu WSOSP na stronie rekrutacji.Z WIMLem to nic nie jest pewne w tym roku. Najpierw musisz przejść badania w WKU, a dopiero później WIML. Jak dokumenty wyślesz teraz to do końca marca powinieneś być po badaniach, tak mi się wydaje. Sam mam taką nadzieję. Ja wysłałem na początku stycznia i póki co odzewu z WKU nie było.

  20. #4880

    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Radom

    Domyślnie


    Polecamy

    Ja zaświadczenia o niekaralności nie wysyłałem bo jest napisane w pdf'ie, że trzeba dostarczyć bezpośrednio przed rozpoczęciem postępowania kwalifikacyjnego (obym się nie mylił).

LinkBacks (?)

  1. 18-02-2019, 21:13
  2. 16-05-2017, 22:10
  3. 25-08-2015, 13:45
  4. 25-08-2015, 06:03
  5. 24-08-2015, 18:45
  6. 24-08-2015, 18:34
  7. 24-08-2015, 17:57
  8. 28-06-2015, 15:00
  9. 15-05-2015, 16:16
  10. 28-01-2015, 19:41
  11. 04-01-2015, 19:12
  12. 24-11-2014, 17:23
  13. 24-07-2014, 17:24
  14. 03-07-2014, 10:35
  15. 03-07-2014, 09:02
  16. 25-06-2014, 17:29
  17. 26-05-2014, 19:11
  18. 03-05-2014, 00:14
  19. 02-05-2014, 23:40
  20. 19-01-2014, 15:38
  21. 19-01-2014, 14:59
  22. 30-12-2013, 13:42
  23. AWUC
    Refback This thread
    13-11-2013, 16:15
  24. 12-11-2013, 19:39
  25. 04-11-2013, 18:41
  26. 29-10-2013, 16:16
  27. 19-10-2013, 23:42
  28. 07-10-2013, 22:15
  29. 28-09-2013, 12:19
  30. 26-09-2013, 10:50
  31. 16-09-2013, 21:59
  32. 09-09-2013, 09:36
  33. 09-09-2013, 08:35
  34. 19-08-2013, 18:52
  35. 04-08-2013, 22:55
  36. 09-05-2013, 21:12
  37. 22-04-2013, 20:02
  38. 19-04-2013, 09:08
  39. 21-03-2013, 16:23
  40. 21-03-2013, 11:46
  41. 18-03-2013, 18:30
  42. 05-03-2013, 07:39
  43. 28-02-2013, 20:52
  44. 28-02-2013, 07:13
  45. 18-02-2013, 12:54
  46. 18-02-2013, 12:52
  47. 17-02-2013, 19:29
  48. 11-02-2013, 13:34
  49. 01-02-2013, 10:06
  50. 19-01-2013, 10:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •