VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 89 z 292 PierwszyPierwszy ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,761 do 1,780 z 5831
Like Tree86Likes

Wątek: LAW (d. WSOSP)

  1. #1761
    LongeR
    Goście

    Domyślnie


    Polecamy

    Witam
    Jestem nowy na forum i mam pytanie dotyczące wsosp.
    Jestem w 2 klasie LO i przymierzam się za 2 lata na wsosp.
    Na ich stronie są podane w plikach pdf plany egzaminów wstępnych.

    Plan egzaminów wstępnych na studia stacjonarne wojskowe - tu jest egzamin sprawnościowy oraz test z matmy i fizyki

    Plan egzam. wstępnych na studium oficerskie: Pilot i kontr. ruchu lotniczego - tutaj jest test z angielskiego oraz sprawnościowy

    w momencie gdy interesuje mnie specjalizacja jako pilot nie będę zmuszony zdawać żadnych dodatkowych egzaminów z matmy i fizyki?

    Rozumiem że nie ale pytam tylko po to by się upewnić.

    Mam drugie pytanie. Jak wygląda sytuacja z pracą po wsosp? Po skończeniu szkoły dostaję automatycznie propozycję pracy? Jak jest z zakwaterowaniem w czasie takiej służby? Wojsko Polskie płaci mi za mieszkanie i opłaca rachunki odpalając przy tym pensje czy jak?

    dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam

  2. #1762

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    z Polski

    Domyślnie

    Co napisałeś wyżej
    Plan egzaminów wstępnych na studia stacjonarne wojskowe - tu jest egzamin sprawnościowy oraz test z matmy i fizyki
    Więc jako pilot podlegasz egzaminom.
    Na resztę pytań dowiesz w tym wątku.

  3. #1763
    LongeR
    Goście

    Domyślnie

    Jednakże jak napisałem wyżej w przypadku pilota i i kontrolera istnieje osobny "dokument" w którym nie ma mowy o matematyce i fizyce. Jest to na zasadzie dodatkowych wymagań? Że na same studia wf matma i fizyka a na pilota dodatkowo angielski?

    Sorry mój błąd.
    PDF dotyczący pilota i kontrolera ruchu dotyczy studium.
    Wszystko jasne.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Drzemi ; 21-07-2009 o 21:12

  4. #1764

    Dołączył
    Jul 2008

    Domyślnie

    Powinieneś poczytać warunki przyjęcia gdzie wszystko masz dokładnie napisane. Egzaminy masz z matmy, fizy i angielskiego tylko jeśli nie zdawałeś tych przedmiotów na maturze albo kiedy "zrzekasz" się swojego egzaminu maturalnego - wtedy możesz pisać egzamin w Dęblinie.
    http://www.wsosp.deblin.pl/images/re...009/pelne5.pdf

  5. #1765

    Dołączył
    Jul 2008

    Domyślnie

    I jaki poziom kandydatów na egzaminach z wf był? Większość podchodziła pod max ilość punktów?

  6. #1766

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    sky

    Domyślnie

    Ja jestem na egzaminach ;DD wf zaliczylam

    Rownież zycze powodzenia na rozmowie...
    Ostatnio edytowane przez blacklady ; 22-07-2009 o 10:14

  7. #1767

    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Lublin

    Domyślnie

    Wiem, że był ktoś kto basen miał na 26 s. Ogólnie różnie na maxa teraz jest łatwo taka prawda.

  8. #1768

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    z ULCu

    Domyślnie

    Ile konkretnie mieliście punktów z wuefu i gdzie(kandydaci na, które specjalności) byli najlepsi z wf? Pamiętacie może najlepsze, najsłabsze i takie przeciętne wyniki(z wuefu i ogólnie)

    Gratuluje wszystkim przyjętym.

  9. #1769

    Dołączył
    Jul 2008

    Domyślnie

    Jakie pytania zadawali na rozmowach kwalifikacyjnych?

  10. #1770

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    sky

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamex91 Zobacz posta
    Jakie pytania zadawali na rozmowach kwalifikacyjnych?

    Mnie np. zapytali o wage, wzrost i czy wole kontrole czy nawigacje.

    Niektorych pytali czy byliby zainteresowani studiami cywilnymi w razie, gdyby im sie nie udało dostac na wojskowe, dlaczego lotnictwo, czym rozni sie praca kontrolera od nawigatora, o doswiadczenie lotnicze.. Kogos zapytali jak sie nazywa pierwsza kobieta, ktora ukonczyla WSOSP i kazali mu wymienic slawnych pilotow

    Najlepszy czas na basenie to 26s, najslabszy ponad 90s. Były tez osoby, ktore w ogole do wody nie weszly, albo przeplynely 1 basen i wychodzily z wody.

    Było sporo osob z max liczba pkt. ( oczywiscie plec meska) Ale byly tez takie dziewczyny co mialy po cztery albo trzy 0


    Teraz tylko trzeba czekac do wtorku

  11. #1771

    Dołączył
    Jul 2008

    Domyślnie

    najslabszy ponad 90s. Były tez osoby, ktore w ogole do wody nie weszly, albo przeplynely 1 basen i wychodzily z wody.
    Po jaką cholere tacy ludzie się zgłaszają? ;/
    Kogos zapytali jak sie nazywa pierwsza kobieta, ktora ukonczyla WSOSP i kazali mu wymienic slawnych pilotow
    Oho raczej bym poległ na tym pytaniu Za brak odpowiedzi nie ganiali mocno, co? ;]
    Ostatnio edytowane przez adamex91 ; 23-07-2009 o 11:36

  12. #1772
    konto skasowane
    Goście

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blacklady Zobacz posta
    Najlepszy czas na basenie to 26s, najslabszy ponad 90s. Były tez osoby, ktore w ogole do wody nie weszly, albo przeplynely 1 basen i wychodzily z wody.
    Dobre...
    Od razu mi sie przypomina jak bylem na egzaminach w WSO i na "plywaniu" zastanawialem sie dlaczego przy krawedzi basenu chodza zolnierze z bosakami - to byly chyba bosaki. Po chwili juz sie dowiedzialem, jak jeden kandydat skoczyl na bombe do wody i okazalo sie, ze nie potrafi plywac i musieli go wyciagac. To sie nazywa determinacja. Myslal, ze przeplynie sila woli. O delikwentach, ktorzy nie potrafili sie podciagac na drazku juz pisalem wczesniej.
    Trzymam kciuki za wszystkich.
    pozdrawiam

  13. #1773
    Awatar pinacolada

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Lublin

    Domyślnie

    Witam wszytskich Jako, że jestem nowa na forum to proszę o wyrozumiałość ... Przeczytałam większość stron tego wątku i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie jakie są warunki przyjęcia na nawigację? Orientuje sie ktoś czy takie same jak na lotnictwo? I czy sa to studia równie ciężkie jak lotnictwo i równie trudno się na nie dostać?

  14. #1774
    konto skasowane
    Goście

    Domyślnie

    Ktos z forumowiczow wybiera sie na egzaminy w pazdzierniku (AWUC)?
    pozdrawiam

  15. #1775

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    P-wy

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ori Zobacz posta
    Ktos z forumowiczow wybiera sie na egzaminy w pazdzierniku (AWUC)?
    pozdrawiam
    Ja. Z tym, że ja wybieram się we wrześniu
    Minimum zbędnych ruchów.

  16. #1776

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    gdzieś

    Domyślnie

    Pewnie na AWUC będą mieli problem z zapełnieniem miejsc (zwiększono z 30 do 45 miejsc - ostatni papier z czerwca Departamentu Kadr)
    Pod koniec czerwca było na 20m około 60 podań. W tam tym roku podobno po egz szukali ludzi, aby zapełnić miejsca.

    Mam Z1C z Z1B na Orliki. Chyba będę kombinował, że zrobilli mi badania na Z1A, bo latać na Antkach i do Afganistanu nie chciałbym.

    Pewna dygresja. Nie wiem po co przyjmują tyle osób na rury. To wiadomo już, że będą zrzucać na inne specjalności. Przy tak "szybkim" rozwoju naszych SP to według mnie rocznie potrzeba około 10-12 młodych pilotów rocznie. Na F-16 będzie kiedyś tam 72 pilotów max ok. 100. Na MiGi ok 48 pilotów. Czyli Polska będzie miała około 120 pilotów latających na rurach plus na szkolnych w Dęblinie. Nie zanosi się by kupiono cos za Su22

  17. #1777

    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    z Polski

    Domyślnie

    Wiedzę wojskowa u Ciebie jest mała, dodatkowo z takim podejściem nie wiem po co pchasz się w kamasze. Nie chcesz latać w warunkach bojowych ?!!.
    An-2 powoli kończą się, w woju został 10-12 szt. Część przeznaczona tylko do szkolenia podstawowego.
    Polska posiada 48 F-16, średnio na jeden samolot powinno przypadać 3 pilotów, czyli 144 .
    Zawsze przyjmują więcej osób na rury ponieważ nie ma gwarancji że wszyscy dotrwają do końca z taką kategorią - choroby i urazy wszystkim się zdarzają.
    Na pozostałe samoloty także za mało liczysz pilotów.

  18. #1778

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Witam. A tak wogóle wie ktoś ile osób przyjmują w tym roku na rury? Oczywiście o wojskowe studia mi chodzi. Pozdrawiam.

  19. #1779
    alx
    alx jest nieaktywny

    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kowal356 Zobacz posta
    Witam. A tak wogóle wie ktoś ile osób przyjmują w tym roku na rury? Oczywiście o wojskowe studia mi chodzi. Pozdrawiam.
    Heheh, był już taki jeden co się pytał ( kto był na placu apelowym ten słyszał ) A żeby nie odbiegać od tematu to odpowiem Ci że nie wiadomo ile na co będzie miejsc, wszystko okaże się 28.07 wraz z listą przyjętych. Pozdro

  20. #1780

    Dołączył
    Jul 2008

    Domyślnie


    Polecamy

    Oczywiście o wojskowe studia mi chodzi. Pozdrawiam.
    Trudno żeby brali na rury na cywilnych ;]

Strona 89 z 292 PierwszyPierwszy ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 189 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

  1. 18-02-2019, 21:13
  2. 16-05-2017, 22:10
  3. 25-08-2015, 13:45
  4. 25-08-2015, 06:03
  5. 24-08-2015, 18:45
  6. 24-08-2015, 18:34
  7. 24-08-2015, 17:57
  8. 28-06-2015, 15:00
  9. 15-05-2015, 16:16
  10. 28-01-2015, 19:41
  11. 04-01-2015, 19:12
  12. 24-11-2014, 17:23
  13. 24-07-2014, 17:24
  14. 03-07-2014, 10:35
  15. 03-07-2014, 09:02
  16. 25-06-2014, 17:29
  17. 26-05-2014, 19:11
  18. 03-05-2014, 00:14
  19. 02-05-2014, 23:40
  20. 19-01-2014, 15:38
  21. 19-01-2014, 14:59
  22. 30-12-2013, 13:42
  23. AWUC
    Refback This thread
    13-11-2013, 16:15
  24. 12-11-2013, 19:39
  25. 04-11-2013, 18:41
  26. 29-10-2013, 16:16
  27. 19-10-2013, 23:42
  28. 07-10-2013, 22:15
  29. 28-09-2013, 12:19
  30. 26-09-2013, 10:50
  31. 16-09-2013, 21:59
  32. 09-09-2013, 09:36
  33. 09-09-2013, 08:35
  34. 19-08-2013, 18:52
  35. 04-08-2013, 22:55
  36. 09-05-2013, 21:12
  37. 22-04-2013, 20:02
  38. 19-04-2013, 09:08
  39. 21-03-2013, 16:23
  40. 21-03-2013, 11:46
  41. 18-03-2013, 18:30
  42. 05-03-2013, 07:39
  43. 28-02-2013, 20:52
  44. 28-02-2013, 07:13
  45. 18-02-2013, 12:54
  46. 18-02-2013, 12:52
  47. 17-02-2013, 19:29
  48. 11-02-2013, 13:34
  49. 01-02-2013, 10:06
  50. 19-01-2013, 10:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •