..:: mon.gov.pl :: Aktualności / Najnowsze - Sprawdzenia weryfikacyjne śmigłowca Caracal ::..
12 maja br. w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczyna się kolejna faza w postępowaniu na śmigłowiec wielozadaniowy dla Sił Zbrojnych RP. EC-725 Caracal zostanie poddany sprawdzeniom weryfikacyjnym.


Procedura ma na celu zweryfikowanie parametrów wskazanych w postępowaniu m.in.: osiągi, wyposażenie pokładowe, konstrukcja śmigłowca czy normy lotnicze. Testy mają zakończyć się na początku czerwca. W sprawdzeniu weryfikacyjnym śmigłowca będzie uczestniczył przedstawiciel związków zawodowych. Prezentację śmigłowca i omówienie założeń ogólnych testów będą też obserwowali w czwartek posłowie i senatorowie z sejmowej i senackiej komisji obrony narodowej.


Przedstawicieli mediów zapraszamy 14 maja 2015 roku o godz. 10.00 na prezentację śmigłowca i omówienie założeń ogólnych testów (33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu).


Akredytacji - w nieprzekraczalnym terminie do 13 maja 2015 roku do godz. 14.00 udziela rzecznik prasowy 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego kpt. Włodzimierz Baran: drogą elektroniczną: 3sltr.rzecznik@wp.mil.pl tel. kom.: 519 038 312, tel. stacjonarny: 26 154 46 56.


W zgłoszeniu akredytacyjnym należy podać: nazwę redakcji, imię i nazwisko, numer legitymacji prasowej, markę i numer rejestracyjny wozu transmisyjnego.


Akredytowani przedstawiciele mediów proszeni są o przybycie do jednostki wojskowej w Powidzu (ul. Witkowska 8, plac przy bramie wjazdowej 33 Bazy) do godz. 9.20.

RZECZNIK PRASOWY
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
płk Jacek SOŃTA

Czyli okazja czyni złodzieja. W sam raz na złapanie paru kadrów - ja niestety jestem w pracy, więc nie podjadę..