VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 18 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 370
Like Tree6Likes

Wątek: Spotting w Dęblinie?

  1. #141
    ModTeam Senior Screener
    Awatar Drzemi

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    GDN

    Domyślnie


    Polecamy

    Przyleciał.

  2. #142
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    No to teraz pozostaje mi się tylko dowiedzieć, gdzie on stoi (raczej na pewno nie ma go tam gdzie znajduje się reszta "zabawek" dla SPSP... hangar nr 1, ponieważ by go tam nie upchnęli) i spróbować dostać się w jego pobliże
    Ostatnio edytowane przez Drzemi ; 26-07-2009 o 17:26 Powód: Używaj Shifta na początku zdań, ort, polskie znaki.

  3. #143
    ModTeam Senior Screener
    Awatar Drzemi

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    GDN

    Domyślnie

    Możesz rozwinąć skrót "SPSP", którego używasz?

  4. #144
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drzemi Zobacz posta
    Możesz rozwinąć skrót "SPSP", którego używasz?
    Ok, zrobie to tak:

    W Dęblinie znajdują się dwie hmm szkoły....oficerska (WSOSP), którą po pięciu latach kończy się ze stopniem podporucznika i podoficerska (SPSP - SZKOŁA PODOFICERSKA SIŁ POWIETRZNYCH), którą po 11 miesiącach lub 10 jeśli miało się uregulowany stosunek do służby wojskowej kończy się ze stopniem kaprala. NA WSOSP-ie szkoli się pilotów, nawigatorów, kontrolerów ruchu lotniczego i chyba tyle, a na SPSP szkoli się hmm...mechaników itp.
    Jeśli się gdzies pomyliłem poprawcie mnie

  5. #145
    Awatar Pawel_2404

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Wszędzie mnie pełno

    Domyślnie

    SPSP = Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych

  6. #146
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    No to zagadka rozwiązana

  7. #147
    ModTeam Senior Screener
    Awatar Drzemi

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    GDN

    Domyślnie

    Dzięki, nie mogłem słowa podoficerska znaleźć, a jakoś podchorążych mi krążyło po głowie.

  8. #148
    Awatar violinman23

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Puławy

    Domyślnie

    Panowie, mam prośbę. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak poprawnie i w pełni rozszyfrować AUP? AMC - Airspace Management Cell

    TS11 to Iskra - wiem Nazwy lotnisk też znam. Ale reszta tych...
    TRA36ABC A035 F110 06:00 18:20 EPDE TS11/RMK I
    022 TRA36D A035 F080 06:00 18:20 EPDE TS11/KLZ
    023 TSA04AC GND F170 06:00 18:20 EPDE TS11/U.LK
    024 TSA04B GND F080 06:00 18:20 EPDE TS11/KLZ/U.LK
    025 TSA04D A035 F140 06:00 18:20 EPDE TS11/U.ASM3,LK,LR,SW
    026 TSA04E A035 F160 06:00 18:20 EPDE TS11/U.ASM3,LK,LR
    027 TSA04F GND F140 06:00 18:20 EPDE TS11/U.LK
    028 TSA04G GND F120 06:00 18:20 EPDE TS11/U.LK
    029 TSA05D A017 F120 06:00 18:20 EPDE TS11/U.RA
    Pozdrawiam wszystkich :)
    Uniden BC95XLT+dipol, Eos i taki biały z czerwonym :P

  9. #149

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Puławy

    Domyślnie

    Czas godziny podane sa w ZULU (UTC) nalezy dodac +2 godziny i okeslenie podanych wysokości w danej strefie w ktorej mozna wykonywac loty. GND- Ground od lotniska do 14000 stop czyli mniej wieciej 4600m i oznaczenie danej strefy. Lokalizacje mozna wyczytac z mapki lub samemu okeslic na podstawie wspolrzednych. Mysle ze to jakos tak. Jesli nie prosze o korekte. Pozdrawiam

  10. #150
    Awatar violinman23

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Puławy

    Domyślnie

    TSA04AC - czyli dany samolot lata w strefach TSA 04A i 04C - ok.
    A TRA36ABC? Na mapie nie widziałem czegoś takiego... Ponadto nie wiem też co to są te nazwy: TS11/U.ASM3,LK,LR,SW - iskra, ale co to dalej?
    Pozdrawiam wszystkich :)
    Uniden BC95XLT+dipol, Eos i taki biały z czerwonym :P

  11. #151
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez violinman23 Zobacz posta
    A TRA36ABC? Na mapie nie widziałem czegoś takiego... Ponadto nie wiem też co to są te nazwy:
    Nie widziałes bo nie przypatrzyłes się dobrze a co do tych "nazw" to są to chyba samoloty latające w danej strefie, ale nie jestem pewny (laik)

  12. #152
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    Wczoraj było dość ciekawie...iskry, wiatraki, aeroklub z szybowcami, antki, bryzy robiły touch&go, przeleciał sokół, a o 21 jakiś mały odrzutowiec rządowy ćwiczył podejście.
    A dzisiaj dopiero co efy zrobiły pare kółek

  13. #153
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    Ten mały odrzutowiec to był Jak 40 (zapomniałem, ze mamy takie we "flocie rządowej"). Wczoraj również ćwiczył podejście o tej samej godzinie

  14. #154
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    No i wkońcu się doczekałem....BCI zaczęły treningi w siedem samolotów

  15. #155

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    No to na Air Show mamy ich na bank w siódemkę.

  16. #156
    ModTeam Senior Screener
    Awatar Rafalik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPRZ

    Domyślnie

    Bank był bankiem już miesiąc temu Ale cieszy mnie (nas), że chłopaki już trenują. Do zobaczenia za tydzień na treningach - trochę pofocimy
    Biało- Czerwone Iskry
    Canon 50D + 100-400L IS USM + 18-200 IS + grip BG-E2 + trochę różnych zabawek...
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

  17. #157
    Awatar Evil-Matt

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPDE

    Domyślnie

    Fotka moze nie za dobrej jakości i do tego nie złapałem idealnie ale za to widac, ze to nie sen
    http://img529.imageshack.us/img529/1685/p8054171.jpg

  18. #158

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    Fajne, tylko zastanawiam się na ile miesięcy (?) starczy resursu na tych Iskrach.

  19. #159
    Awatar Kamil1231

    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Radom/Chełm

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafalik Zobacz posta
    Do zobaczenia za tydzień na treningach - trochę pofocimy
    A to szykuje się jakiś spotting w większym gronie?
    Może i mi udało by się podjechać.

  20. #160
    Awatar Tom_EPKK

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    KRK/EPKK

    Domyślnie


    Polecamy

    Właśnie będe 14go w okolicy, może jakiś wspólny wypad?
    dajcie znać Rafalik, rozumiem, że znasz więcej szczegółów?
    ...My Eyes Can See What Others Cannot...
    EPKK Spotters @Facebook

Strona 8 z 19 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 18 ... OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •