lecę z Warszawy g.8.00 do Sharm el Sheikh... Boję się strasznie latać, bo jak leciałam do Tunezji innymi liniami to mnie nieźle wytrzęsło... Pytanie co dalej będzie z pyłem wulkanicznym...
Odnośnie pyłu to polecam śledzić ten temat http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/13-lotnictwo_cywilne/24841-zamkniecia_przestrzeni_powietrznej_spowodowane_eru pcja_wulkanu_na_islandii.html , zapylenie zależy od tego czy wulkan dalej będzie wyrzucał syf oraz od wiatrów które będą pył roznosiły. Na turbulencje linie nie maja wpływu, także wytrząś może w każdym samolocie każdej linii, ot takie uroki latania.
W sobotę internauci tvn24.pl informowali nas na Kontakt TVN24 o problemach z lotem do Hurghady. Pierwotnie wylot przewidziany był na godzinę 19:30 w piątek. Z powodu awarii samolotu, został przesunięty na godzinę 2. w nocy. Do tego czasu miała z Frankfurtu zostać sprowadzona część potrzebna do naprawy maszyny.
Utknęli na lotnisku, więc wzięli ślub
Chcieli pojechać na wakacje, a potem wziąć ślub. Z powodu wulkanicznego... czytaj więcej »
Niestety awaria samolotu nie została usunięta. Przewoźnik Air Italy Polska postanowił sprowadzić inny samolot z Madrytu, a wylot przesunięto na sobotę rano.
źrodło:Tvn
Jak leciałam 11 maja z Warszawy 757-200 też się zepsuł
Samolot to zbieranina wielu systemow i czesci. Tak jak z samochodem zdaza sie ze i w samolocie cos "padnie". Kiedy ladowalismy w KTW od paru godzin stal tam zepsuty B737 innej firmy. Nam padl radar. Czy mozna tak leciec? Tak ale w okresie burzowym nie jest to madre i bezpieczne w zwiazku z tym mechanicy z zaloga zadecydowali o oczekiwaniu na czesci. Okazalo sie jednak ze padly obydwa systemy na raz i znow trzeba bylo czekac na czesci. W miedzy czasie firma wyczarterowala inny samolot z Hiszpani. Niestety po starcie w tamtym samolocie poszla jedna z szyb w kokpicie i samolot zawrocil do swojej bazy. Takie rzeczy zdarzaja sie wszystkim raz na jakis czas. Wszystkim jest przykro z tego powodu ale naprawde lepsze opoznienie niz katastrofa....
A tak z innej beczki to w lotnictwie slyszalem dwa przyslowia: "Time to spear go by air" i motto zalog z nie istniejacego juz Centrala "On same day no delay"![]()
Ostatnio edytowane przez egon.olsen ; 04-07-2010 o 12:59 Powód: ort
AllOver
wiem,że to nikogo wina, poprostu Air Italy prześladuje mały peszek,ale cóż... Jeżeli przedstawiceil Air Italy odpowiednio zaopiekuje się podróżnymi i obsługa lotniska to zero stresu. W naszym przypadku Air Italy trzeba pochwalić, bo naprawdę wszcy byliśmy informowani na bieżąco i bezpiecznie po naprawie odlecieliśmy wspaniałym 757-200 z Okęcia do Sharm![]()
W załączniku oficjalne stanowisko Air Italy Polska w sprawie opóźnień 2 i 3 lipca.
Panowie piloci M. Urbański i A.Downar prezentowali jak wygląda lot Air Italy Polska na Fuerteventurę
Relacja była w TVN24![]()
Ostatnio edytowane przez elza030 ; 03-08-2010 o 20:20 Powód: uzupełnienie
pozdrowienia dla znajomych all overa, on też lata na Fuerteventure
Zakładki