VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 104 z 389 PierwszyPierwszy ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,061 do 2,080 z 7778
Like Tree11083Likes

Wątek: Port Polska.

  1. #2061

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez Wprost
    „Koncepcja zakłada koszty komponentu lotniczego w wysokości 16-19 mld zł (w oparciu o koszty wzniesienia porównywalnych portów lotniczych na świecie)
    Biorąc pod uwagę, że każdy port lotniczy to skomplikowana inwestycja, dopasowana do różnego rodzaju uwarunkowań lokalnych, ciekaw jestem, ktory został uznany za "porównywalny".

  2. #2062
    Awatar cohontes

    Dołączył
    Jun 2007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Embraer Flyer Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę, że każdy port lotniczy to skomplikowana inwestycja, dopasowana do różnego rodzaju uwarunkowań lokalnych, ciekaw jestem, ktory został uznany za "porównywalny".

    pewnie ten najdroższy
    Rob_Sad likes this.
    UL908 UL619* UM984 UL986 UT710 UL623 UP193* UT709 UQ10

  3. #2063

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    A tymczasem pojawił się termin, kiedy z CPL-u wystartować ma pierwszy samolot:

    Cytat Zamieszczone przez TVN24 BiŚ
    Pierwszy samolot odleci z Centralnego Portu Komunikacyjnego w połowie 2027 roku - zapowiedział w piątek na konferencji prasowej pełnomocnik rządu do spraw CPK Mikołaj Wild. Koszt tej inwestycji ma wynieść około 31-35 mld zł.
    Źródło: Wild: pierwszy samolot odleci z CPK w połowie 2027 r. | Z kraju


    Odważna deklaracja, biorąc pod uwagę poziom przygotowania inwestycji.

  4. #2064

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Najlepszy termin na otworzenie nowego portu lotniczego to koniec października, kiedy kończy się sezon letni.
    Stoarn likes this.

  5. #2065
    Awatar marudny_stefan

    Dołączył
    Jul 2016
    Mieszka w
    średniowieczu

    Domyślnie

    skoro już wiemy, kiedy wystartuje pierwszy samolot , to czy plany z postu #1923 alacherbauer`a są realne? chodzi o kierunki pasów wsch-zach, próbowałem znaleźć informację, ale tych jak na lekarstwo....

  6. #2066
    Awatar cohontes

    Dołączył
    Jun 2007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marudny_stefan Zobacz posta
    skoro już wiemy, kiedy wystartuje pierwszy samolot , to czy plany z postu #1923 alacherbauer`a są realne? chodzi o kierunki pasów wsch-zach, próbowałem znaleźć informację, ale tych jak na lekarstwo....
    W Polsce chyba ciężko byłoby o inny układ pasów.. Chociaż ostatnio trafiłem na jakieś forum meteorologiczne gdzie non stop mówili, że w Polsce zaczynają przeważać wiatry południowe.. no ale jakoś nie widzę by nagle był taki układ pasów.
    Stoarn likes this.
    UL908 UL619* UM984 UL986 UT710 UL623 UP193* UT709 UQ10

  7. #2067

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marudny_stefan Zobacz posta
    skoro już wiemy, kiedy wystartuje pierwszy samolot , to czy plany z postu #1923 alacherbauer`a są realne? chodzi o kierunki pasów wsch-zach, próbowałem znaleźć informację, ale tych jak na lekarstwo....
    Te plany zostały stworzone przez autora strony www.port-lotniczy.org Bogusława Jankowskiego, który był pierwszym pomysłodawcą lokalizacji CPL koło Baranowa i raczej należy szkicowo je potraktować. Zresztą zmarł 2 miesiące temu. Zmarł Bogusław Jankowski - Wszystko na temat branĹźy kolejowej: PKP, Intercity, przewozy regionalne, koleje mazowieckie, rozkłady jazdy PKP, Kolej

  8. #2068
    Awatar marudny_stefan

    Dołączył
    Jul 2016
    Mieszka w
    średniowieczu

    Domyślnie

    czyli coraz mocniej żałuję, że wyprowadziłem się z Piastowa, bo obecnie mieszkam na południe od planowanej inwestycji i raczej samolotów "nad sobą" nie zobaczę

  9. #2069

    Dołączył
    Apr 2008

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marudny_stefan Zobacz posta
    czyli coraz mocniej żałuję, że wyprowadziłem się z Piastowa, bo obecnie mieszkam na południe od planowanej inwestycji i raczej samolotów "nad sobą" nie zobaczę
    Z jednej strony ograniczenia środowiskowe i niezadowolenie mieszkańców, a z drugiej takie problemy... Może wystarczyłoby się jakoś dogadać? Najbardziej oddani spotterzy do Nowej Iwicznej i Ursusa, a reszta gdzie indziej i problem z głowy - można rozwijać Okęcie.

  10. #2070
    Awatar cohontes

    Dołączył
    Jun 2007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canonier Zobacz posta
    Z jednej strony ograniczenia środowiskowe i niezadowolenie mieszkańców, a z drugiej takie problemy... Może wystarczyłoby się jakoś dogadać? Najbardziej oddani spotterzy do Nowej Iwicznej i Ursusa, a reszta gdzie indziej i problem z głowy - można rozwijać Okęcie.
    Ja kiedyś usłyszałem, że jestem zboczony. Wszystko przez to, że wygadałem się o tym jak bardzo chciałbym mieszkać gdzieś przy prostej do pasa
    lucznik49 likes this.
    UL908 UL619* UM984 UL986 UT710 UL623 UP193* UT709 UQ10

  11. #2071
    Awatar marudny_stefan

    Dołączył
    Jul 2016
    Mieszka w
    średniowieczu

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    Ja kiedyś usłyszałem, że jestem zboczony. Wszystko przez to, że wygadałem się o tym jak bardzo chciałbym mieszkać gdzieś przy prostej do pasa

    plus jest taki, że na "górkę" będę miał bliżej

  12. #2072
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    "Ruch cywilny musi zakończyć istnienie na Lotnisku Chopina" - Okolice, Włochy - pojawia się więcej detali niż tylko streszczenie kwitu KPRM. Ciekawy jest szacunek Wilda na początkowy udział LOTu w trafiku CPL.

    Piotr

  13. #2073

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiggy Zobacz posta
    czas przerzucic sie na forum wiezowcow
    SSC jest zajęte najbardziej tym gdzie po lotnisku będą jeździły pociągi.
    spiggy and Jerry like this.

  14. #2074

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    ZRH

    Domyślnie

    Cóż aaben, ciągnie swój do swego (lata pomieszkiwania w CH zrobiły swoje)
    Stoarn likes this.
    Psy szczekaja a karawana idzie dalej

  15. #2075
    Awatar Atco

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    CPK jest LOT-owi potrzebny i daje mu zupełnie nowe możliwości - przekonywał Wild. Dodał, że według szacunków, w pierwszym etapie funkcjonowania CPK, polski przewoźnik będzie posiadał około 45 proc. udziału w liczbie pasażerów podróżujących z tego lotniska. Dodał, że w jego ocenie LOT ma ambicje, by pełnić rolę silnego przewoźnika w planowanym porcie. - Patrząc na ostatnie wyniki finansowe spółki i dynamiczny rozwój przewoźnika, to jesteśmy przekonani, że mu się to uda - wskazał.
    Najładniejszy jest ten fragment "w mojej ocenie LOT ma ambicje". W mojej też �� i to znacznie większe.
    Te 45% też ładnie się prezentuje, szkoda że nie 50 bo 50% prezentuje się jeszcze ładniej.
    Bardzo dużo konkretów i naprawdę nie mogę się wprost doczekać, aż poznamy ostateczny bilans tej inwestycji.

    Na patrona proponuję Edwarda Gierka.
    "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

  16. #2076
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    @Atco - te 45% to jest jedynie utrzymanie aktualnej pozycji LOTu na Okęciu. Tyle jest teraz na Okęciu i tyle ma być za 10 lat po przejściu na CPL. I to jest ciekawe, że gość odpowiedzialny za wydatek 35 mld zł podaje takie liczby w projekcji liniowej.

    Piotr
    Rob_Sad, Atco, AdamT and 3 others like this.

  17. #2077
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    "Ruch cywilny musi zakoĹ„czyć istnienie na Lotnisku Chopina" - Okolice, WĹ‚ochy - pojawia się więcej detali niż tylko streszczenie kwitu KPRM. Ciekawy jest szacunek Wilda na początkowy udział LOTu w trafiku CPL.

    Piotr
    Czyli VIP nadal będą chciały latać na trasie Warszawa-Brzeszcze [emoji12] . A nie mówiłem że wojskowy port lotniczy sobie zostawią. I gdzie to słynne uwolnienie terenów. Teraz tym bardziej nie uwalnią ponieważ "zagrażałoby to bezpieczeństwu" naszych VIPów czy HEADów którzy chcą mieć lotnisko blisko miejsca pracy [emoji3]

    Wysłane z telefonu

  18. #2078

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Ja tam widzę jak byk napisane, że decyzja nie została podjęta. Ale lotnisko tam nie jest potrzebne, heliporty wygodniej rozlokować przy strategicznych obiektach i na Babicach bazę. Rozdwajanie reprezentacyjnego portu do obsługi VIP to ogromne koszty, pozostawianie długiej drogi startowej zdolnej obsłużyć wszystko na EPWA zablokuje zabudowę terenów a pozostawienie heliportów nie będzie wygodne bo i tak trzeba będzie śmigłowcami omijać strefę podejścia od wschodu.
    Stoarn likes this.

  19. #2079

    Dołączył
    Jun 2011

    Domyślnie

    W koncu udostepniono projekt cpl/cpk!!





    Tapnięte..
    Atco, PeK and Canonier like this.


  20. #2080

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez popo78 Zobacz posta
    W koncu udostepniono projekt cpl/cpk!!
    Z 1991 r.


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •