VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 105 z 389 PierwszyPierwszy ... 5 55 95 103 104 105 106 107 115 155 205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,081 do 2,100 z 7778
Like Tree11083Likes

Wątek: Port Polska.

  1. #2081
    Awatar kaspric

    Dołączył
    May 2012

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez pasazernagape Zobacz posta
    Czyli VIP nadal będą chciały latać na trasie Warszawa-Brzeszcze [emoji12] . A nie mówiłem że wojskowy port lotniczy sobie zostawią. I gdzie to słynne uwolnienie terenów. Teraz tym bardziej nie uwalnią ponieważ "zagrażałoby to bezpieczeństwu" naszych VIPów czy HEADów którzy chcą mieć lotnisko blisko miejsca pracy [emoji3]
    Zobaczymy, moim zdaniem (co by nie mówili dzisiaj) losy Okęcia będa się jeszcze długo ważyły i nawet w przypadku podjęcia "ostatecznej" decyzji sprawa będzie otwarta. Od razu zaznaczę, że nie mam tutaj jednoznacznego zdania, czy Okęcie powinno zostać w okrojonej formie czy nie.

    Tzn. - nie ulega wątpliwości, że w momencie otwarcia CPL ruch cywilny na Okęciu powinien zostać wstrzymany lub mocno ograniczony. To jest niemal warunek konieczny powodzenia projektu. Jednakże jest sporo przykładów podobnych operacji, w których harmonogram wyglądał mniej więcej tak: 1. Otwieramy nowe lotnisko, przenosimy cały ruch międzynarodowy, ruch na starym ograniczamy ( zazwyczaj do krajówek) 2. Główne lotnisko ugruntowuje swoją pozycję 3. Po kilku latach, powoli, na starym lotnisku przywracane są wybrane inne kierunki, zazwyczaj biznesowe o wyraźnym ruchu p2p. Np. Tajpej-Songshan (które zamykają i zamykają), czy (chyba najbliższe naszej sytuacji, m.in. pod względem lokalizacji względem CPL / Incheon) Gimpo.
    Czasem stare lotnisko staje się lotniskiem dla LCC - tu warto popatrzeć na Bangkok Don Muang.

    Żeby było jasne, nie uważam, że taki powinien być plan, natomiast uważam, że można taką możliwość w dalszej perspektywie i w zależności od realiów za 10-15 lat rozważać w jednym ze scenariuszy. Istotne, czy Okęcie zostanie (jako port wojskowy / VIP), jaki będzie realny ruch za 10 lat, czy będzie zapotrzebowanie np. na loty krajowe i do biznesowych destynacji p2p. Z pewnością odnośnie działania Okęcia trzeba zostawić jakiś margines bezpieczeństwa (tzn. nie powinno być planowane jego zamknięcie przed pełnym uruchomieniem CPL). Może być również przydatne jako lotnisko zapasowe (chociaż to chyba za blisko). Chyba nikt nie jest w stanie dzisiaj przewidzieć, jak to faktycznie będzie wyglądało za 10-15 lat. Równie dobrze może pojawić się potrzeba na takie "city".

    Swoją drogą jestem raczej sceptyczny jeśli chodzi o planowanie "co po Okęciu" już teraz. OIDP plan dla Kai Tak został przygotowany (a przynajmniej ogłoszony) po jego zamknięciu. Moim zdaniem również jeśli chodzi o Okęcie należy rozdzielić kwestie budowy CPL i rekultywacji terenu, do którego podchodziłbym w miarę ostrożnie zaczynając od pozostawienia jednej DS (to i tak uwolni juz całkiem spory teren).

    Posiedzenie Senatu jest trochę potwierdzeniem mojego jeszcze zobaczymy
    Prace / Senat / Posiedzenia / Senat Rzeczypospolitej Polskiej


    Wracając do CPL - podkradzione od użytkownika Mateg z SSC (chyba tutaj jeszcze nie było)


    PS Przy obecnych planach nie mam wątpliwości, że nawet przy pozostawieniu Okęcia wszystkie linie, które w Polsce obsługują tylko lotnisko w Warszawie (w szczególności EK, QR, TK) przeniosłyby się na CPL.

    Cytat Zamieszczone przez spiggy Zobacz posta
    btw poziom postow w tym watku zmierza ku dna w ruchu jednostajnie przyspieszonym, nie wroze mu wielkiej przyszlosci
    czas przerzucic sie na forum wiezowcow
    A wiesz, kto się już tam pojawił?
    Katowiczanin likes this.

  2. #2082
    Awatar stefann

    Dołączył
    Nov 2010

    Domyślnie

    Rozsądnie jest zlikwidować Okęcie jak najszybciej. Bo tak jak wcześniej już pokazywałem, to lotnisko to no nie tylko grunty, to takze wpływ na sąsiednie otoczenie.



    Okęcie mocno ogranicza rozwój zachodniej Wawy. A z ViPami nie będzie tak źle. Do tego czasu Polska będzie miała odpowiednie śmigłowce żeby obsłużyć nawet najbardziej wymagające osoby.
    konrad777 likes this.

  3. #2083

    Dołączył
    Jun 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek. Zobacz posta
    Z 1991 r.
    Ponadczasowy. Przetrwał tyle rządów czyli przetrwa kolejne zmiany przy korycie.

    Tapnięte..
    Omega98 and marekb like this.


  4. #2084
    Awatar Atco

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    Piękny jest ten screen na którym Warszawa c jest połączona z każdym zakątkiem Polski koleją w czasie około 2h. Czy to już jest w tych 30mld czy będzie jakiś abonament doliczany do rachunku za prąd?
    Red_Devil likes this.
    "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

  5. #2085

    Dołączył
    Jul 2017

    Domyślnie

    Ten dokument o CPL jest chyba jeszscze z czasów Gierka. Wspomina się w nim województwo Skierniewickie.

  6. #2086

    Dołączył
    Aug 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
    PS Przy obecnych planach nie mam wątpliwości, że nawet przy pozostawieniu Okęcia wszystkie linie, które w Polsce obsługują tylko lotnisko w Warszawie (w szczególności EK, QR, TK) przeniosłyby się na CPL.
    Nie wiem dlaczego wyszczególniłeś akurat EK, QR, TK za przewoźników wyjątkowo istotnych. Każdy przykład(LGA+EWR/JFK, DCA+IAD, LIN+MXP, YMX+YUL) w Europie i Am. Płn. podobny do kombinacji WAW+CPL, to lotnisko bliżej centrum jest preferowane przez przewoźników którzy mogą(techniczne i formalne) z niego operować.

    Uważam żę wręcz odwrotnie gdybyś zostawił na Okęciu pełnowartościowe lotnisko cyilne, to prawdopodobnie nawet LOT zostałby.

    Tu tkwi cała nieprawda o atrakcyjności CPL. CPL to jest produkt megalonii rządu i LOT.
    PeK, Dekpol, Ztof and 3 others like this.

  7. #2087
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
    PS Przy obecnych planach nie mam wątpliwości, że nawet przy pozostawieniu Okęcia wszystkie linie, które w Polsce obsługują tylko lotnisko w Warszawie (w szczególności EK, QR, TK) przeniosłyby się na CPL.
    Do Alexa dodam, że gdybym nie znał innych Twoich postów, to bym uznał ten tekst za klasyczną agitkę.

    W skrócie - jeżeli w 2027 ktokolwiek z EK/QR/TK będzie nadal głównie dowoził warszawiaków do swoich hubów, to aż 8 mld euro na CPL to zwykłe palenie pieniędzy. Jeżeli w 2027 główną ich fuchą będzie p2p, to napisz klarownie jaki interes mieliby w przeskoku na CPL.

    Nie ma bata - uruchomienie CPL oznacza zamknięcie Okęcia (a w wielu scenariuszach także Modlina cokolwiek miśki teraz opowiadają) pod grożbą mizerii w CPL. Pozostawienie Okęcia dla wojska i VIPów będzie inwestycją porównywalną (albo i droższą) od caracali. I to bez względu na przyjętą wizję rynku w tym 2027.

    Piotr
    JeV, alacherbauer, Atco and 2 others like this.

  8. #2088

    Dołączył
    Feb 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johnny Flier Zobacz posta
    Ten dokument o CPL jest chyba jeszscze z czasów Gierka. Wspomina się w nim województwo Skierniewickie.
    To ten Bogusław Jankowski, społecznik i pierwszy pomysłodawca CPL


  9. #2089

    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    ZRH

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stefann Zobacz posta
    Rozsądnie jest zlikwidować Okęcie jak najszybciej. Bo tak jak wcześniej już pokazywałem, to lotnisko to no nie tylko grunty, to takze wpływ na sąsiednie otoczenie.



    Okęcie mocno ogranicza rozwój zachodniej Wawy.
    I bardzo dobrze, że ogranicza- we wszystkich innych kierunkach miasto rozlalo się bez żadnych planów, mimo tego, że w centrum jest wszelka potrzebna infrastruktura (w tym grunty) na wiele lat i to dużo bardziej zrównoważonego rozwoju.

    Ponadto, uciążliwośc Okecia też wynika glownie z niekontrolowanego sprawlu, który generuje również korki, smog, niedoinwestowanie rozwiniętych części miasta, etc.
    kaspric, Stoarn, Rob_Sad and 2 others like this.

  10. #2090
    Awatar jtf2

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    DUS

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johnny Flier Zobacz posta
    Ten dokument o CPL jest chyba jeszscze z czasów Gierka. Wspomina się w nim województwo Skierniewickie.
    Przecież to województwo istniało do 1998 roku.

    A że niektóre projekty potrzebują w Polsce czasu?
    Nie tylko tu. W Londynie od lat dyskutują co dalej z ich lotniskami.
    I nie budują NIC. Na decyzję o rozbudowie LHR czekano odkąd sięgam pamięcią.
    W Niemczech nie jest lepiej.
    Problemy przepustowości DUS, MUC, FRA (dotąd jedyna zakończona), budowy BER itp.
    tylko potwierdzają, jak bardzo kompleksowy to jest temat.
    Nie ma rozwiązania idealnego, które zadowoli wszystkich.
    Nie jest możliwe przewidzieć przyszłe 10 lat z dokładnością 100%.
    Dlatego nie dziwią mnie emocje.
    Ale dobrze, że podjęto decyzję.
    Mam nadzieję, że w najbliższych latach uda się nie zepsuć tego projektu.
    kaspric and konrad777 like this.
    pozdrawiam

    jtf2



  11. #2091
    Awatar stefann

    Dołączył
    Nov 2010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ztof Zobacz posta
    I bardzo dobrze, że ogranicza- we wszystkich innych kierunkach miasto rozlalo się bez żadnych planów, mimo tego, że w centrum jest wszelka potrzebna infrastruktura (w tym grunty) na wiele lat i to dużo bardziej zrównoważonego rozwoju.

    Ponadto, uciążliwośc Okecia też wynika glownie z niekontrolowanego sprawlu, który generuje również korki, smog, niedoinwestowanie rozwiniętych części miasta, etc.
    Możesz mieć racje, ale to wymaga głębszej analizy. Bo całkiem możliwe ze ten sprawl jest właśnie wynikiem ograniczeń lotniskowych. Ze trzeba tam budować nisko i rozlewać miasto, bo wysoko nie wolno.

  12. #2092

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Lotnisko ograniczało miasto? Co to za brednie! Właśnie dlatego że na lotnisko nie zostały określone rezerwy terenowe (obwodnica) i urbanistyczne (osiedla na Włochach i Ursynowie) musimy teraz ładować kasę w lotnisko poza miastem. Lotnisko przez lata nie było w stanie nawet ograniczyć działalności szybowców na Babicach, a jeszcze całkiem niedawno skakano tam ze spadochronami. Lotnisko nie ma nic wspólnego z chaotyczną rozbudową miasta.
    G@wron, adamsc, kaspric and 5 others like this.

  13. #2093
    Awatar kaspric

    Dołączył
    May 2012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alacherbauer Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego wyszczególniłeś akurat EK, QR, TK za przewoźników wyjątkowo istotnych.
    Wyszczególniłem przewoźników, którzy latają tylko do WAW i raczej nie zanosi się, by latali na inne porty (może z wyjątkiem TK), a którzy mają spory stosunek pasażerów spoza Wawy (tak mniemam, bo nie znam w tym względzie żadnego opracowania).

    Cytat Zamieszczone przez alacherbauer Zobacz posta
    Każdy przykład(LGA+EWR/JFK, DCA+IAD, LIN+MXP, YMX+YUL) w Europie i Am. Płn. podobny do kombinacji WAW+CPL, to lotnisko bliżej centrum jest preferowane przez przewoźników którzy mogą(techniczne i formalne) z niego operować.
    Żaden z tych przykładów nie ma lotniska oddalonego znacznie lepiej wpiętego w sieć transportową. Są też przykłady nie tak jednoznaczne np ORY-CDG (chociaż nie będę wymieniał, bo zaraz się okaże, że gdzieś jakieś restrykcje jednak były).
    LIN+MXP to trochę przykład "zmiękła rura" + ograniczene roli Alitalii w Mediolanie. Gdy Mediolan był jednym z 2 głównych hubów AZ z dużą siatką lh, latali z MXP. Nie jest to też taki jednoznaczy przykład, bo jednak w Mediolanie większość ruchu jest na MXP. To, że Alitalia nie, napisałem wcześniej... zresztą Alitalia to specyficzny przykład, kto wie, cz rezygnacja z MXP nie była jednym z gwoździ do trumny - ale to temat na inną dyskusję.

    Zresztą jeszcze raz powtórzę - nie piszę, że Okęcie ma zostać, tylko że ta decyzja może spokojnie poczekać.
    A Warszawa nie cierpi na brak terenów do rozwoju miasta.

    Cytat Zamieszczone przez alacherbauer Zobacz posta
    Uważam żę wręcz odwrotnie gdybyś zostawił na Okęciu pełnowartościowe lotnisko cyilne, to prawdopodobnie nawet LOT zostałby.
    A czy ja pisałem o pełnowartościowym lotnisku? Doczytaj mój post - wyraźnie napisałem, że w momencie otwarcia CPL ruch cywilny na Okęciu musi zostać wstrzymany lub przynajmniej mocno ograniczony (rozbiórka jednego z pasów, restrykcje dot. kierunków, whatever).

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    W skrócie - jeżeli w 2027 ktokolwiek z EK/QR/TK będzie nadal głównie dowoził warszawiaków do swoich hubów, to aż 8 mld euro na CPL to zwykłe palenie pieniędzy. Jeżeli w 2027 główną ich fuchą będzie p2p, to napisz klarownie jaki interes mieliby w przeskoku na CPL.
    Chyba pomieszałeś 2 części mojego posta. Jakie p2p?
    Zresztą EK/QR/TK to było takie wtrącenie, a zmierzamy do dyskusji w temacie, którego nie chce mi się rozwijać.

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    Nie ma bata - uruchomienie CPL oznacza zamknięcie Okęcia (a w wielu scenariuszach także Modlina cokolwiek miśki teraz opowiadają) pod grożbą mizerii w CPL
    Wyraziłem jedynie zdanie, że ta decyzja* (co z Okęciem) spokojnie może jeszcze poczekać.


    * w ograniczonym zakresie, bo to, że w przypadku budowy CPL należy przynajmniej w początkowej fazie przymusić wszystkich do przeniesienia się na CPL jest oczywiste.

  14. #2094
    Awatar cohontes

    Dołączył
    Jun 2007

    Domyślnie

    Jakoś sobie nie wyobrażam by Okęcie miało pozostać w przypadku budowy CPL..
    Wliczając sławetny Radom to będzie 5 lotnisko w promieniu 140km od WAW, czy to nie byłaby przesada?
    UL908 UL619* UM984 UL986 UT710 UL623 UP193* UT709 UQ10

  15. #2095

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    Nie ma bata - uruchomienie CPL oznacza zamknięcie Okęcia (a w wielu scenariuszach także Modlina cokolwiek miśki teraz opowiadają) pod grożbą mizerii w CPL. Pozostawienie Okęcia dla wojska i VIPów będzie inwestycją porównywalną (albo i droższą) od caracali. I to bez względu na przyjętą wizję rynku w tym 2027.
    Zdecydowanie, jeżeli CPL ma zadziałać to Okęcie musi zostać zamknięte. Natomiast pomysł by utrzymać tam funkcję obsługi VIP-ów jest głębokim nieporozumieniem. Wymagałoby to pozostawienia czynnej drogi startowej i infrastruktury towarzyszącej - czyli po prostu portu lotniczego w mniejszej skali. Same koszty utrzymywania takiego lotniska, to wystarczający argument, żeby nie iść w tym kierunku.


    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    Jakoś sobie nie wyobrażam by Okęcie miało pozostać w przypadku budowy CPL..
    Wliczając sławetny Radom to będzie 5 lotnisko w promieniu 140km od WAW, czy to nie byłaby przesada?
    Moim zdaniem, jeżeli CPL rzeczywiście zostanie zrealizowany, będzie to przesłanką do likwidacji lotniska w RDO, które nawet dziś nie ma większego sensu. Podobny los może też spotkać LCJ.

  16. #2096
    Awatar Atco

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    W Łodzi w zasadzie nie ma żadnej działalności przewozowej, ale jest spory ruch Ga i szkoły lotnicze, które zwykle nie są mile widziane na dużych lotniskach komunikacyjnych.
    G@wron, pasazernagape and jordanj like this.
    "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

  17. #2097

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atco Zobacz posta
    W Łodzi w zasadzie nie ma żadnej działalności przewozowej, ale jest spory ruch Ga i szkoły lotnicze, które zwykle nie są mile widziane na dużych lotniskach komunikacyjnych.
    Dobry argument, ale dla szkół nie jest potrzebna tak rozbudowana infrastruktura terminalowa. Tak czy tak potrzebne będzie zmniejszenie skali tego portu.

  18. #2098

    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Jeżeli CPL kiedykolwiek powstanie i zostanie uruchomiony to automatycznie decyzją administracyjną WAW zostanie zamknięte bo w przeciwnym wypadku wszystke linie lotnicze, poza PLL LOT, mając możliwość wyboru pozostaną na Okęciu i wtedy cały misterny plan wpizdu.
    Red_Devil and Antony_Wozny like this.

  19. #2099

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Marek mylisz lotniska z portem lotniczym, zarówno w Łodzi jak i w Radomiu lotniska są potrzebne, porty lotnicze z kolei raczej nie - chyba że na chwałę samorządu.
    jordanj, Antony_Wozny and frik like this.

  20. #2100

    Dołączył
    Aug 2009

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
    Zresztą jeszcze raz powtórzę - nie piszę, że Okęcie ma zostać, tylko że ta decyzja może spokojnie poczekać.

    A czy ja pisałem o pełnowartościowym lotnisku?
    A jaki inny scenariusz pozostawia EK, QR, TK wybór między lataniem z WAW lub CPL, jak nie pozostawienie pełnego portu cywilnego na Okęciu?

    Tak napisałeś, czytuję „nie mam wątpliwości, że nawet przy pozostawieniu Okęcia wszystkie linie, które w Polsce obsługują tylko lotnisko w Warszawie (w szczególności EK, QR, TK) przeniosłyby się na CPL.”

    Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
    Żaden z tych przykładów nie ma lotniska oddalonego znacznie lepiej wpiętego w sieć transportową.
    Aby efektywnie wpiąć CPL w sieć kolejową, w taki sposób i z takimi czasami dojazdu jakie są przedstawione na Twoim zdjęciu z konferencji to jest to projekt inwestycyjny na co najmniej 30 lat warty lekko 45 mld zł, jeżeli przyjmiemy kosty i tempo budowy kolei dużych prędkości z Francji lub Niemiec.

    Więc wniosek taki że jeżeli chcemy wykorzystać pełne możliwości CPL/CPK to będzie to kosztować nas conajmniej 60-70 mld zł. KOSMOS.

    Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
    Są też przykłady nie tak jednoznaczne np ORY-CDG (chociaż nie będę wymieniał, bo zaraz się okaże, że gdzieś jakieś restrykcje jednak były).
    LIN+MXP to trochę przykład "zmiękła rura" + ograniczene roli Alitalii w Mediolanie. Gdy Mediolan był jednym z 2 głównych hubów AZ z dużą siatką lh, latali z MXP. Nie jest to też taki jednoznaczy przykład, bo jednak w Mediolanie większość ruchu jest na MXP. To, że Alitalia nie, napisałem wcześniej... zresztą Alitalia to specyficzny przykład, kto wie, cz rezygnacja z MXP nie była jednym z gwoździ do trumny - ale to temat na inną dyskusję.
    Po kolei... Z głownych centr biurowych Paryża, odległość jest jednakowa do CDG czy ORY. Z centrum Paryża czas dojazdu samochodem jest prawie jednakowy do CDG i ORY. Więc, naturalne chyba że przewoźnicy wybrali lotnisko bardziej „wygodne” dla siebie i dla swoich klientów.

    Z MXP lata więcej przewoźników i pasażerów dlatego że Linate sztucznie ograniczono do 22 operacji na godz., oraz do możliwości latanie tylko do miast w Europie które w 1997 r. miały już połączenia z Linate.

    Hub AZ w MXP nie powiódł się dlatego że, ruch O&D nie chciał latać na lotach AZ z MXP, gdy miał opcję lotu z LIN. Konkurencja(która spełniała warunki formalne) pozostała na LIN., co zmusiło AZ do dublowanie oferty s/h z MXP w LIN. Przez cały okres funkcjonowania hubu w MXP, AZ oferowała podwójne loty(z MXP i LIN) do wielu miast w Europie, co szczególnie źle wpływało na rentowność lotów s/h z MXP które woziły tylko tańszy ruch tranzytowy. AZ uznała że lepiej jest zamknąć cały ten cyrk z MXP i LIN i przenieść się do FCO.

    Co ciekawe to zamiar był taki sam jak u nas, skutecne zamkniecie LIN(miały zostać tylko loty LIN-FCO), ale mediolańscy przedsiębiorcy wymusili przywrócenie ruchu europejskiego do poziomiu sprzed MXP.

    Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
    Doczytaj mój post - wyraźnie napisałem, że w momencie otwarcia CPL ruch cywilny na Okęciu musi zostać wstrzymany lub przynajmniej mocno ograniczony (rozbiórka jednego z pasów, restrykcje dot. kierunków, whatever).
    Wszyscy wiemy że warunkiem koniecznym „sukcesu”(o ile tak to można nazwać) CPL jest zamknięcie portu lotniczego na Okęciu.

    Gdyby pozostawić oba, to jestem pewien, że pomimo ograniczeń, pomimo „kompromisów”, znakomita większość przewoźników zostanie na Okęciu, łącznie z hubem LOT-u, a na CPL hulałby wiatr i może Ryaniar, czartery i nowi przewoźnicy którzy nie mogą uzyskać slotów na Okęciu.
    Rob_Sad and PeK like this.


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •