VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 155 z 389 PierwszyPierwszy ... 55 105 145 153 154 155 156 157 165 205 255 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,081 do 3,100 z 7778
Like Tree11083Likes

Wątek: Port Polska.

  1. #3081

    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    none

    Domyślnie


    Polecamy

    Panowie,

    Prośba o nienadużywanie słowa dumping. To, że bilet na jeden lot jest sprzedawany poniżej kosztów rozumianych jako suma kosztów uruchomienia podzielona przez liczbę miejsc, nie oznacza jeszcze, że netto ten bilet jest sprzedawany poniżej kosztów. Wystarczy drugi odcinek, na którym plus jest większy niż minus z pierwszego.
    Gdyby brać rzecz dosłownie, to większość połączeń nastawionych na feed byłaby dumpingiem. Oczywiste jest, że dumpingiem nie jest, przynajmniej dla mnie. Definicyjnie dumping to świadome zaniżanie cen w ramach jednego połączenia, by osiągnąć określony efekt (najczęściej monopolu), a nie wynik netto na jednym konkretnym locie/relacji. Tutaj takiej motywacji zazwyczaj nie ma.

    Pozdrawiam, Adam

  2. #3082
    Awatar Rob_Sad

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    L4 kody 100zl to masz 2x do roku na najblizsze 2-3tyg. To nie ma znaczenia. To ze cos sie czasem zdaza niczego nie oznacza. LH jest znacznie drozsza niz LO (szczegolnie LO z WAW).

  3. #3083

    Dołączył
    Aug 2009

    Domyślnie

    Mikołaj Wild, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu do spraw Centralnego Portu Lotniczego dla RP w rozmowie z Markiem Serafinem i Markiem Rymkiewiczem z PRTL.pl

    PRTL.pl - wiadomości z rynku lotniczego

  4. #3084

    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy nieunikniony jest zatem administracyjny podział ruchu, przejęcie kontroli nad drugim portem obsługującym aglomerację warszawską

    dlatego przy administracyjnym podziale ruchu

    Jak dla mnie nic więcej nie trzeba dodawać. Nie było ograniczeń? To się zrobi. W razie czego uchwali się dedykowaną ustawę, co wszak nie będzie żadnym problemem.
    Tylko IMO trzeba się najpierw z UE wyprowadzić.

    Kazor, Pokrak, Danny and 1 others like this.

  5. #3085
    Awatar Kazor

    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo-19 Zobacz posta
    dlatego przy administracyjnym podziale ruchu
    Lobbing jak każdy inny.
    Zresztą, przekonanie ignorantów do jakiejś idei Misia naszych czasów wcale nie jest takie trudne

  6. #3086
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rob_Sad Zobacz posta
    L4 kody 100zl to masz 2x do roku na najblizsze 2-3tyg. To nie ma znaczenia. To ze cos sie czasem zdaza niczego nie oznacza. LH jest znacznie drozsza niz LO (szczegolnie LO z WAW).
    Są częściej i gęściej (choćby w ofercie grupona i do tego ważne po kilka miesięcy). I owszem, nie ma znaczenia - bilety do wielu miejsc są spokojnie dostępne za te 500-600 zł.

    Cytat Zamieszczone przez przemo-19 Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy nieunikniony jest zatem administracyjny podział ruchu, przejęcie kontroli nad drugim portem obsługującym aglomerację warszawską

    dlatego przy administracyjnym podziale ruchu

    Jak dla mnie nic więcej nie trzeba dodawać. Nie było ograniczeń? To się zrobi. W razie czego uchwali się dedykowaną ustawę, co wszak nie będzie żadnym problemem.
    Tylko IMO trzeba się najpierw z UE wyprowadzić.
    Czy to przypadkiem nie jest taka sama idea którą propagowali zwolennicy pozostawienia Okęcia?


  7. #3087

    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L4 Zobacz posta
    Czy to przypadkiem nie jest taka sama idea którą propagowali zwolennicy pozostawienia Okęcia?
    Jaki okres masz na myśli?

  8. #3088
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo-19 Zobacz posta
    Jaki okres masz na myśli?
    Okres? Na myśli mam administracyjny podział ruch tak żeby Okęcie nie pękało w szwach.

    Dla jasności - jestem absolutnym przeciwnikiem stawiania na piedestale CPL jako portu za dobrego dla jakiegokolwiek przewoźnika i uważam, że jak już chcą rozdzielać ruch to niech zrobią oddzielną Etiudę bis na CPL. Warunki mogą być równie spartańskie, a dojazd dodatkowym busikiem na przykład między terminalami tak żeby nawet sztucznie móc oferować 'tańszy' produkt dla pasażera LCC czy innych.


  9. #3089

    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L4 Zobacz posta
    Okres?
    Przeczytałem "postawienia" stąd pytanie

    Cytat Zamieszczone przez L4 Zobacz posta
    niech zrobią oddzielną Etiudę bis na CPL
    Jak widać plany są inne, ma być jednakowo dla wszystkich, poza tymi, których się administracyjnie wyp... gdzie indziej.

  10. #3090
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo-19 Zobacz posta
    Jak widać plany są inne, ma być jednakowo dla wszystkich, poza tymi, których się administracyjnie wyp... gdzie indziej.
    Z tego co kojarzę to wyp... właśnie zwolennicy Okęcia. Tutaj nawet w samym wywiadzie masz przynajmniej dobre parę linijek, że to nie takie proste.


  11. #3091

    Dołączył
    May 2011
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Ja powoli przestaję ogarniać to, czego i tak nie sposób zrozumieć. Jaki jest ekonomiczny i praktyczny sens utrzymywania dwóch lotnisk (zakładając, że CPK powstanie), dublowania dojazdów i wielu innych rzeczy, skoro jest ponoć rezerwa powierzchniowa i można spokojnie wszystko zmieścić w jednej lokalizacji, dywersyfikując cenowo jakość produktu. To i tak ucieszy każdego paxa, bo lepiej zmienić terminal niż zasuwać parędziesiąt kilometrów na inne lotnisko.

    Pan Wild jeszcze podaje przykład niemiecki odnośnie odprawy w pociągu. Zapomniał dodać, że to nie jest wynalazek ostatnich lat. Ja się odprawiałem w Lufthansa Airport Express na trasie Koeln HBF -> Frankfurt Airport już w latach osiemdziesiątych. Działało to bardzo sprawnie.

  12. #3092
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Mam podobne zdanie, nie wiem jakim cudem właśnie podwójna infrastruktura miałby zapewniać jakieś oszczędności dla klienta (czy to linii czy pasażera). No ale w sytuacji kiedy rozpatrywane są opcje jeszcze trzeciego lotniska bo struktura akcjonariatu niespecjalnie pasuje to ekonomia się chowa.

    Łączenie pociąg-samolot jest możliwe oczywiście (w większej i mniejsze skali jak na przykład CAT w VIE) ale mimo wszystko nie jest to nigdzie zbyt popularne rozwiązanie, a szkoda moim zdaniem.
    przemo-19 likes this.


  13. #3093

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Panie Wild, proszę przestać sobie stroić żarty. Chce Pan wyrzucać z Chopina przewoźników i nie ma Pan nic do powiedzenia o inwestycjach na tym lotnisku? Ci przewoźnicy których chce Pan wyrzucić od lat robią pełne opłaty i latają samolotami po 200 miejsc układając rozkład tak aby tylko przez przypadek nie wpadać w chmarę 70-miejscowej drobnicy PLL LOT. W czym oni Panu przeszkadzają? Czyżby w tym że liczba dostępnych operacji dobowych się wyczerpuje? Panie Wild, rozwiązanie jest proste - buduje Pan inne lotnisko więc mieszkańcy w obszarach ograniczonego użytkowania mają się dopasować, a za 10 lat hałas lotniczy zniknie - bo zamknie Pan Okęcie, prawda? Prosty deal, trzeba tylko mieć jaja. Proszę pamiętać że ci, których pan wyrzuci z Chopina będą Pana CPK mieć w nosie i automatycznie stanie się on portem-zakładnikiem jednego przewoźnika czyli takim samym potworkiem jakim stał się wybudowany przez polityczne ambicje Modlin.
    Grzegorz Tomczyk and frik like this.

  14. #3094

    Dołączył
    Aug 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemo-19 Zobacz posta
    Jaki jest ekonomiczny i praktyczny sens utrzymywania dwóch lotnisk
    Cytat Zamieszczone przez L4 Zobacz posta
    Mam podobne zdanie, nie wiem jakim cudem właśnie podwójna infrastruktura miałby zapewniać jakieś oszczędności dla klienta (czy to linii czy pasażera).
    Cytat Zamieszczone przez aaben Zobacz posta
    Chce Pan wyrzucać z Chopina przewoźników [...] W czym oni Panu przeszkadzają?
    Przecież tu nie chodzi o klienta, tu chodzi o „interes naradowy”.

    Pan Wild jasno mówi że „w żywotnym interesie państwa polskiego [leży] posiadanie narodowego przewoźnika. O ile LOT może ma mniejsze koszty od zachodnich przewoźników sieciowych, tak od przewoźników niskokosztowych już nie.Teraz jest czas hossy, niskie ceny paliwa, dobra koniunktura w gospodarce, większość przewoźników zalicza rekordowe wyniki, to się z pewnością zmieni.

    Więc, co to mówi o trwałości projektu „budowy hubu w WAW” jak konieczne jest sięganie po rozwiązania administracyjne aby chronić przewoźnika narodowego przed normalną konkurencją?
    PeK, AdamT and kzet69 like this.

  15. #3095
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    W sumie ciekawy tekst - trochę nowych szczegółów (choć wygląda na mailową wymianę pytań i odpowiedzi i brak doszczegółowienia). Padają liczby nowe ale wyraźnie Wild nadal nie ma spójnej projekcji na okres 2017-2027 i zdaje sobie z tego sprawę (te zapowiedzi szczegółów na początek przyszłego roku). Ale najciekawsze jest pełne odkrycie się z logiką promotorów tego misia.

    @Aaben - CPL to ma być Gdynia, a nie lotnisko dla Warszawy (albo centralnej Polski) zastępujące duszące się Okęcie. Jak wyjaśnia Alex liczy się "interes narodowy" i to w specyficznym rozumieniu miłośników kapitalizmu państwowego i elektoratu obecnego rozdania. Interesy paxów latających z/do Warszawy są drugorzędne - mają się dostosować do "interesów" i dalej skutków "administracyjnego podziału" albo niech się... .

    Co najweselsze - oni nie tyle mogą tak to zorganizować (@Przemo-19 - zerknij na art. 19 WE1008) ile muszą! Do momentu przemiany WAW->CPL jest problem sufitu - jeśli LOT ma dojść do 17M paxów w 2025, a sufit dla Okęcia, to 25M paxów, to trzeba coś z tym zrobić. Położyć 10 mld i przerobić Okęcie na 35M aby w 2027 roku mieć kabaret co jest lepsze - WAW czy CPL?

    A po przejściu na CPL w 2027 roku (tak Wild obiecuje) poziom -1 zapewni szybki dostęp kolejowy dla 3/4 kraju. Które z linii operujących na warszawiakach z tego najbardziej by skorzystały, a dokładnie na którym miejscu w tej liście jest LOT? Te co są powyżej muszą trafić gdzie indziej. MUSZĄ, bo "interes narodowy dozna uszczerbku" w logice autorów.

    Taka gmina.

    Piotr

  16. #3096
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alacherbauer Zobacz posta
    Pan Wild jasno mówi że „w żywotnym interesie państwa polskiego [leży] posiadanie narodowego przewoźnika. O ile LOT może ma mniejsze koszty od zachodnich przewoźników sieciowych, tak od przewoźników niskokosztowych już nie.Teraz jest czas hossy, niskie ceny paliwa, dobra koniunktura w gospodarce, większość przewoźników zalicza rekordowe wyniki, to się z pewnością zmieni.
    Przecież ten sam efekt da się osiągnąć sztucznie utrudniając życie pasażerom na CPL.

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    A po przejściu na CPL w 2027 roku (tak Wild obiecuje) poziom -1 zapewni szybki dostęp kolejowy dla 3/4 kraju. Które z linii operujących na warszawiakach z tego najbardziej by skorzystały, a dokładnie na którym miejscu w tej liście jest LOT? Te co są powyżej muszą trafić gdzie indziej. MUSZĄ, bo "interes narodowy dozna uszczerbku" w logice autorów.
    Te które skorzystają to w obecnej sytuacji chyba sobie jakoś też radzą?
    Stoarn likes this.


  17. #3097

    Dołączył
    Feb 2007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alacherbauer Zobacz posta
    Mikołaj Wild, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu do spraw Centralnego Portu Lotniczego dla RP w rozmowie z Markiem Serafinem i Markiem Rymkiewiczem z PRTL.pl

    PRTL.pl - wiadomości z rynku lotniczego

    Jak dla mnie brzmi sensownie aczkolwiek dodałbym jeszcze punktów, któremu przyszłemu Zarządcy infrastruktury pozwolą na szybsze osiągnięcie zysku i zrekompensowanie poniesionych nakładów inwestycyjnych ( oprócz 1 terminal cargo na którym można świetnie zarobić ).

  18. #3098
    Awatar Rob_Sad

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L4 Zobacz posta
    Przecież ten sam efekt da się osiągnąć sztucznie utrudniając życie pasażerom na CPL.

    Te które skorzystają to w obecnej sytuacji chyba sobie jakoś też radzą?
    O co powinno chodzic w CPL? O klody pod nogi LH, czy o pasazerow?
    Jak na razie widze, ze CPL na 100% ma dac:
    - gorsza oferte w regionach
    - gorszy dojazd z waw
    - gorsze przesiadki z lotow lokalnych
    - w efekcie mocne podniesienie cen biletow
    maftiej, Ztof, Pokrak and 3 others like this.

  19. #3099
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rob_Sad Zobacz posta
    O co powinno chodzic w CPL? O klody pod nogi LH, czy o pasazerow?
    Jak na razie widze, ze CPL na 100% ma dac:
    - gorsza oferte w regionach
    - gorszy dojazd z waw
    - gorsze przesiadki z lotow lokalnych
    - w efekcie mocne podniesienie cen biletow
    Sztuczne kłody pod nogi to standard branży - CPL nie jest tu żadną rewolucją. I to raczej nie chodzi o LH, która może spokojnie łyknąć warunki przy których LO wysiądzie, tylko o linie które faktycznie mogą zjeść LOT na rynku lokalnym (a przez lata już zjadły jego udział).

    Hipotetyczne zwiększenie oferowania moim zdaniem spokojnie jak nie przewyższa to chociaż równoważy (równie hipotetyczne) niedogodności które opisałeś.
    Stoarn likes this.


  20. #3100
    Awatar Rob_Sad

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez L4 Zobacz posta
    Sztuczne kłody pod nogi to standard branży - CPL nie jest tu żadną rewolucją. I to raczej nie chodzi o LH, która może spokojnie łyknąć warunki przy których LO wysiądzie, tylko o linie które faktycznie mogą zjeść LOT na rynku lokalnym (a przez lata już zjadły jego udział).

    Hipotetyczne zwiększenie oferowania moim zdaniem spokojnie jak nie przewyższa to chociaż równoważy (równie hipotetyczne) niedogodności które opisałeś.
    Klody mnie nie ruszaja, pogorszenie podazy dla pasazerow juz tak.
    To kto zagraza LO Twoim zdaniem?
    Ryan, wizz, chartery? Litosci
    O jakim zwiekszeniu oferowania piszesz? Zanosi sie na mega zmniejszenie.
    Ztof and thoms like this.


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •