VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 207 z 389 PierwszyPierwszy ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 257 307 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,121 do 4,140 z 7778
Like Tree11083Likes

Wątek: Port Polska.

  1. #4121

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie


    Polecamy

    Heca z Radomiem jest po to żeby nic nie zrobić poza wydaniem pieniędzy, to już chyba dla wszystkich jasne.
    Omega98 and jacek2 like this.

  2. #4122

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    I to jest błąd logiczny - albowiem "obcinanie" tylko do autochtonów (tj. mieszkańców obszaru oddziaływania) nie będzie liniowe. Liczą się proporcje pomiędzy lotniskami ale tylko ruchu z obszaru oddziaływania.
    Piotr
    I masz rację i nie.
    To "obcinanie" wg Wojtka to jest tylko linia fity-fifty .... tam w rzeczywistości nie ma obcinania.
    Z kolei postulowanie obcinania "absolutnego" też nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

    Rzeczywistość powinna być zbliżona do rozkładu normalnego (wykres o kształcie przekroju dzwonu). Ale żeby go poprawnie stworzyć, trzeba dysponować pewnymi danymi statystycznymi z próby. Jeśli linie lotnicze i lotniska gromadzą kody zamieszkania pasażerów (jak kasjerki w Castoramie), to można się o takie wykresy pokusić.

  3. #4123
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek. Zobacz posta
    Jeśli linie lotnicze i lotniska gromadzą kody zamieszkania pasażerów (jak kasjerki w Castoramie), to można się o takie wykresy pokusić.
    A jak nie gromadzą, to możemy tu na forum wypisywać, że w 2030 roku 98 mln paxów z obszaru oddziaływania będzie latać z lotnisk około warszawskich? Łapiesz poziom konsultingowego bełkotu?

    Piotr

  4. #4124
    Awatar Airliner

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Kraków, Poland.

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek_epkt Zobacz posta
    Hej,

    Zbadałem wpływ CPK na pozostałe lotniska w 2030 roku pod względem dostępności i oferowania. Zobaczcie jak może wyglądać sytuacja w 2030 roku.

    https://wbdata.pl/centralny-port-kom...a-w-warszawie/

    Pozdrawiam
    Fajna zabawa cyferkami,
    choć kompletny brak konsekwencji w Twojej analizie.
    Abstrahując od statystycznych danych CPL, nikt nie wie ile będzie paxów to regionalne są zrobione bez żadnej konsekwencji.
    To samo tyczy się Radomina 10 mln miejsc, ciekawe...

    Z jednej stroni twierdzisz że CPL, najmocniej uderzy w LCJ a wzrost paxów na tym lotnisku do 2030 roku przewidujesz jako x 4,25 !!!
    Z jakiego to powodu, wierzysz w rozwój lotniska w Zielonej Górze i przewidujesz wzrost paxów jako ponad 14 krotny?
    Poznań jako mnożnik x3,68 a WRO tylko x2,68. Katowice 2,19 a KRK tylko 1,75 czy RZE 1,85.
    Na jakiej podstawie wymyśliłeś takie proporcje?

    Oferowanie Ilość pax 85% LF 2017 wyniki mnożnik
    RDO 10 8,5 0 #DZIEL/0!
    IEG 0,3 0,255 0,018 14,17
    SZY 0,5 0,425 0,1 4,25
    LCJ 1 0,85 0,2 4,25
    POZ 8 6,8 1,85 3,68
    WRO 9 7,65 2,85 2,68
    BZG 1 0,85 0,33 2,58
    WMI 8 6,8 2,93 2,32
    KTW 10 8,5 3,89 2,19
    GDN 11 9,35 4,6 2,03
    LUZ 1 0,85 0,43 1,98
    RZE 1,5 1,275 0,69 1,85
    KRK 12 10,2 5,83 1,75
    SZZ 1 0,85 0,57 1,49
    samotnik likes this.
    Pozdrawiam, Airliner

  5. #4125

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi Wojtek.
    Dane dla CPK i Radomia dałem po zapowiedziach osób rządzących. Resztę wymyśliłem opierając się tylko na obecnych statystykach i nie są to prawdopodobnie dane, które się sprawdzą w przyszłości. Tak też napisałem na końcu artykułu, że trzeba będzie je zweryfikować.
    Sam byłem ciekawy jak się zachowa model przy takich, a nie innych danych. A co do Łodzi, to zakładam, że 2030 rok będzie pierwszym rokiem działania CPK i wpływ na LCJ będzie dopiero po roku działania i może przed otwarciem CPK w LCJ będzie 1 mln pax.

  6. #4126

    Dołączył
    Nov 2010

    Domyślnie

    Tu im wierzysz:
    Cytat Zamieszczone przez wojtek_epkt Zobacz posta
    Dane dla CPK i Radomia dałem po zapowiedziach osób rządzących.
    A tu już nie (przecież ma być 2027 - czyż nie?):
    Cytat Zamieszczone przez wojtek_epkt Zobacz posta
    zakładam, że 2030 rok będzie pierwszym rokiem działania CPK
    To jak to tak
    Strasznie Ci to wszystko pływa

    Adam

  7. #4127
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie

    Kongres Rynku Lotniczego 2018

    Wśród tematów sesji głównej na pierwszym miejscu CPK ale wśród prelegentów brak kogokolwiek z PPL czy LOT. [emoji3]
    http://kongresrynkulotniczego.pl

  8. #4128

    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    100 milowy las

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasazernagape Zobacz posta
    Kongres Rynku Lotniczego 2018

    Wśród tematów sesji głównej na pierwszym miejscu CPK ale wśród prelegentów brak kogokolwiek z PPL czy LOT. [emoji3]
    KONGRES RYNKU LOTNICZEGO 2018
    A po co tam oni? Do CPK będą pewnie wybierane "nowe twarze".

  9. #4129
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammecyje Zobacz posta
    A po co tam oni? Do CPK będą pewnie wybierane "nowe twarze".
    Jakie "nowe twarze"? Wybory parlamentarne dopiero za rok.
    Sami rozkręcili temat CPL i CPK a teraz wygląda jakby chcieli spowodować żeby ich nim nie kojarzono. Czują chyba że to niewypał

  10. #4130

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasazernagape Zobacz posta
    Kongres Rynku Lotniczego 2018

    Wśród tematów sesji głównej na pierwszym miejscu CPK ale wśród prelegentów brak kogokolwiek z PPL czy LOT. [emoji3]
    KONGRES RYNKU LOTNICZEGO 2018
    Biorąc pod uwagę to jak wyglądają pomysły związane z CPL-em, nie ma mowy w ogóle o sensownej dyskusji na ten temat. Myślę, że na kongresie będzie wiele głosów krytykujących obecną sytuację, a przedstawiciele LO i PPL mieliby niewiele argumentów wspierających ich optymistyczne tezy, a z pewnością trudno byłoby im bronić wciąż powtarzanej daty uruchomienia portuw 2027 roku.

  11. #4131
    Awatar Rafciooo77

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Śląsk Cieszyński

    Domyślnie

    Gomułka zwraca uwagę, że planowane koszta nie są tak pokaźne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. – _Wydatek rzędu 30-40 miliardów złotych na Centralny Port Komunikacyjny należy rozpatrywać w szerszej perspektywie. Łączne roczne wydatki inwestycyjne w Polsce wynoszą ok. 350 miliardów złotych. Tymczasem budowa CPK będzie trwała przez szereg lat. Tego kosztu nie należy traktować jako wydatek, którego nie da się udźwignąć. Inwestycja jest sensowna, ale czy będzie odpowiednio zyskowna?

    https://www.rynek-lotniczy.pl/mobile...cpk--4294.html

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    UL984 UN744 UM984



    "Widziałem rzeczy, o których Wam ludziom nawet się nie śniło."

  12. #4132

    Dołączył
    Nov 2010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafciooo77 Zobacz posta
    Wydatek rzędu 30-40 miliardów złotych na Centralny Port Komunikacyjny należy rozpatrywać w szerszej perspektywie.
    Otóż to - w szerszej
    Natomiast o tej "szerszej" perspektywie to już tu pisaliśmy - z drogami, koleją oraz innymi niezbędnymi "gadżetami" to kwota 100 miliardów przestała już być realną.
    Poza tym, to tak naprawdę nie jest kwestia "ile", ale "skąd" i "za ile" te środki zostaną pożyczone.

    Adam

  13. #4133
    Awatar Rafciooo77

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Śląsk Cieszyński

    Domyślnie

    Jak według was będzie się kształtował rynek lotniczy w Polsce a szczególnie na Mazowszu biorąc pod uwagę, że Modlin podpisze cyrograf z Ryanairem (co sprawi, że ten przewoźnik stanie się na długie lata monopolistą na tym lotnisku) oraz zostaną wstrzymane plany budowy CPL? Czy przypadkiem argumentem zwolenników rozbudowy Okęcia nie był duopol z Modlinem?

    https://businessinsider.com.pl/finan...nistra/m14mv49
    UL984 UN744 UM984



    "Widziałem rzeczy, o których Wam ludziom nawet się nie śniło."

  14. #4134

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafciooo77 Zobacz posta
    Jak według was będzie się kształtował rynek lotniczy w Polsce a szczególnie na Mazowszu biorąc pod uwagę, że Modlin podpisze cyrograf z Ryanairem (co sprawi, że ten przewoźnik stanie się na długie lata monopolistą na tym lotnisku) oraz zostaną wstrzymane plany budowy CPL? Czy przypadkiem argumentem zwolenników rozbudowy Okęcia nie był duopol z Modlinem?

    https://businessinsider.com.pl/finan...nistra/m14mv49
    Miejmy nadzieję, że Modlin nie podpisze tego cyrografu.
    Nie wiem na ile lat jest umowa FRancy z Modlinem Jeśli nie można jej wypowiedzieć do trzeba zacisnąć zęby i czekać do jej końca. Jeśli FR chce więcej latać z Modlina, to niech się zgodzi na rozwiązanie starej umowy, a jak nie to niech też czeka. Podniesienie stawek nawet o 1PLN to ca. 3mln PLN w kasie więcej. Drobna podwyżka o kilka PLN powoduje, że lotnisko zaczyna być rentowne. Podwyżka o 10PLN, to w ciągu 4 lat możliwa spłata skumulowanej 10letniej straty. Nie ma co ulegać szantażom FR, że uciekną bo w tej chwili brakuje lotnisk w obrębie Warszawy. Do Radomia się nie przeniesie, bo jak warszawiakom nie chciało się jeździć do Łodzi, to i do Radomia nie pojadą.
    pascall likes this.

  15. #4135

    Dołączył
    Jun 2018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamT Zobacz posta
    Otóż to - w szerszej
    Poza tym, to tak naprawdę nie jest kwestia "ile", ale "skąd" i "za ile" te środki zostaną pożyczone.
    Zawsze mnie zastanawia czemu padają takie pytania - skąd państwo wezmie na to pieniądze. To znaczy pytanie jest zasadne na gruncie polityki gospodarczej jako takiej, czyli zezwolenia na dosyć mocne zadłużanie państwa, ale skoro już mamy system jaki mamy, to zasadniczo środki na każdą inwestycję i w ogóle każdy wydatek państwa bierze się z podatków, dopłat unijnych itd., a jeśli nie starcza, to emituje się obligacje skarbowe, albo zadłuża spółki skarbu państwa, samorządy - dokładnie tak samo będzie w przypadku ewentualnej budowy CPK.

  16. #4136

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Dokładnie. Ale naturalnym inwestorem części lotniczej jest PPL, który ma się finansowo lepiej niż spółka zarządzająca portami Berlińskimi i która kredyt na BER dostała od EIB (Europejski Bank Rozwoju). Jeśli Okęcie ma zostać zamknięte, z kasą nie będzie problemów. Co najwyżej trzeba będzie pomyśleć trochę nad optymalizacją kosztów. ( że może dwa pasy startowe, a nie sześć).

  17. #4137
    Awatar vivere

    Dołączył
    Mar 2010
    vivere militare est

  18. #4138
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie

    Kongres Rynku Lotniczego.
    Jak na razie same peany na temat że strony LOTu ale są i głosy przeciwne CPK.

  19. #4139

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Profesor Suchorzewski słusznie strollował trochę towarzystwo.
    pasazernagape likes this.

  20. #4140
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez aaben Zobacz posta
    Profesor Suchorzewski słusznie strollował trochę towarzystwo.
    Już nie chciałem pisać posta pod postem chcąc to zostawić na wieczór ale brawa dostał zasłużone.[emoji106][emoji106] Mina posła Polaczka z PiS przy brawach na koniec bezcenna. [emoji16]

    Edit:
    Zostałeś na sesjach. Ja jestem na wyzwaniach dla branży. Chcę posłuchać co LS powie w swojej prezentacji " Problematyka zatrudnienia.." [emoji846]


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •