VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 215 z 389 PierwszyPierwszy ... 115 165 205 213 214 215 216 217 225 265 315 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,281 do 4,300 z 7778
Like Tree11083Likes

Wątek: Port Polska.

  1. #4281

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    ZRH

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez aaben Zobacz posta
    Nikt nikomu nie nawrzucał od złodziei.
    Sorry aaben
    Posty 4257, 4259 i bodajze 4264 mowia wprost o kradziezy wlasnosci intelektuaknej. O to szanowna loza zdazyla oskarzyc wprost kierownictwo CPK.
    Chcesz screeny?
    Psy szczekaja a karawana idzie dalej

  2. #4282
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie

    Spiggy, użycie zdjęcia bez zapłacenia to niestety kradzież. Oczywiście ja nie oskarżam państwowej firmy budującej CPK o kradzież ale o że wybrana przez nich firma to zrobiła. OK. Prezentacje wewnętrzne mogą sobie robić na zdjęciach niekupionych ale jak już przekazali państwowej firmie gotowy projekt do prezentacji to sorry, ale na to nie ma wytlumaczenia. Toż to jest ich chleb codzienny i wiedzą jak się to kupuje a często mają konta premium które umożliwiają zakup w tańszej cenie. To nie było użycie zdjęcia do celów edukacyjnych ale do komercyjnych.
    mcxmcx, sornat, Ztof and 1 others like this.

  3. #4283
    Behemot
    Goście

    Domyślnie

    No i dobrze, ze byla mowa wprost, bo te tlumaczenia o dobrej wierze są, uzywajac twojego jezyka, ch...a warte. A jesli "kierownictwo CPK" nie umie zweryfikowac tak prostej rzeczy, to strach myslec, co bedzie potem.
    Atco, pascall, Kazor and 4 others like this.

  4. #4284
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behemot Zobacz posta
    No i dobrze, ze byla mowa wprost, bo te tlumaczenia o dobrej wierze są, uzywajac twojego jezyka, ch...a warte. A jesli "kierownictwo CPK" nie umie zweryfikowac tak prostej rzeczy, to strach myslec, co bedzie potem.
    Dokładnie, są różne sposoby. Najprostszy to oświadczenie o posiadaniu praw autorskich i przekazaniu ich na zlecającego usługę czyli tutaj firmę budującą CPK.

  5. #4285

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behemot Zobacz posta
    No i dobrze, ze byla mowa wprost, bo te tlumaczenia o dobrej wierze są, uzywajac twojego jezyka, ch...a warte. A jesli "kierownictwo CPK" nie umie zweryfikowac tak prostej rzeczy, to strach myslec, co bedzie potem.
    Kierownictwu, lotnisko Schiphol i jego plany rozbudowy powinno dobrze znać jeśli chce budować CPK..... chyba, że stawia na własny indywidualny rozwój cywilizacyjny począwszy od budy dla psa.



    a oryginał jak byk na oficjalnej stronie lotniska Schiphol:
    https://www.schiphol.nl/en/projects/...-new-terminal/


    W sumie nie ma złego co by na dobre nie wyszło. Ja dzisiaj sobie z przyjemnością poczytałem o nowym terminalu Schiphol, o liniach kolejowych
    pod lotniskiem. Mogli by wprost napisać, że CPK ma być jak Schiphol .

    Przy okazji poczytałem ograniczeniach środowiskowych dla użycia pasów startowych i coroczną mapę harasową. AMS ma co prawda 6 pasów, ale ze względu na hałas używa się tylko część z nich.
    maciass likes this.

  6. #4286
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiggy Zobacz posta
    O to szanowna loza zdazyla oskarzyc wprost kierownictwo CPK.
    Kierownictwo czego? Podaj KRS tej spółki celowej.

    Piotr

  7. #4287
    Awatar Kazor

    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiggy Zobacz posta
    a ty zwyczajnie kupiles w dobrej wierze kradziona rzecz
    Akurat mnie bardziej razi jak kogoś razi słownictwo
    Ale to nie jest kupowanie roweru na olx, tylko ktoś to rozumiem weryfikuje, odbiera?
    A przynajmniej powinien...
    Amatorszczyzna

    Że już nie wspomnę o "dobrej wierze", bo takie deklaracje w ww przypadku to PRowy bełkot w stylu "mów że to nie twoja ręka"...


    Cytat Zamieszczone przez spiggy Zobacz posta
    wprost o kradziezy wlasnosci intelektuaknej. O to szanowna loza zdazyla oskarzyc wprost kierownictwo CPK.
    Chcesz screeny?
    Akurat jestem ostatnim który by się czepił i nazwał to wprost złodziejstwem gdyby:
    - nie chodziło o projekt komercyjny - czyli ktoś wziął kasę.
    - nie była kręcona atmosfera "Wielkiego Misia"
    - gdyby w moim odczuciu nie były przepalane pieniądze wszystkich Polaków...
    Ostatnio edytowane przez Kazor ; 18-11-2018 o 21:53
    PeK and myszygon like this.

  8. #4288
    Awatar Trooper85

    Dołączył
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wrocław

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Człowiek Zobacz posta
    Ta grafika pokazuje jak "poważnie" jest traktowana ta inwestycja...
    Ona jest traktowana śmiertelnie poważnie. Jako wielki dren budżetowej kasy i nieprzebrany zasób stanowisk do obsadzania misiewiczami. Oraz pretekst dla zrobienia co jakiś czas konferencji w celu odtrąbienia kolejnego "sukcesu", o którym będą mogły pisać usłużne media.

    Cytat Zamieszczone przez Człowiek Zobacz posta
    I chyba nawet osoby które tym "kierują" PRZEPRASZAM biorą za to kasę nie wierzą/ nie mają ochoty/ pomysłu co z tym "zgniłym kartoflem" zrobić
    Mają, mają... kontynuować ile się da. To będzie bardzo drogi miś, a na koniec może nawet nie będzie trzeba robić protokołu zniszczenia, bo nie będzie z czego.
    Omega98, mcxmcx, Kazor and 8 others like this.

  9. #4289

    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    ZRH

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    Podaj KRS tej spółki celowej
    Jesli szukalbys nr rejestracji spolki w Szwajcarii to chetnie pomoge z Handelsregisterauszug, kein Problem.
    W Polsce zapytaj o to kogos z wiadomej lozy
    Psy szczekaja a karawana idzie dalej

  10. #4290
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiggy Zobacz posta
    Jesli szukalbys nr rejestracji spolki w Szwajcarii to chetnie pomoge z Handelsregisterauszug, kein Problem.
    W Polsce zapytaj o to kogos z wiadomej lozy
    I taka jest z Tobą rozmowa jak kończy się polityczno-propagandowy pic i przechodzimy do rozmowy o konkretach.

    Piotr

  11. #4291
    Awatar Trooper85

    Dołączył
    Aug 2017
    Mieszka w
    Wrocław

    Domyślnie

    A tak w ogóle to przępięknej urody logo portu "solidarność" to nie jest czasem przerobiony znak C-5?

  12. #4292
    Awatar SPMRK

    Dołączył
    Jul 2011

    Domyślnie

    Mnie bardziej przypomina logo Sparco. Jednak przy tak prostym projekcie skojarzenia są nieuniknione. Osobiście logo mi się nie podoba, jest nijakie.
    michastrain and M like this.

  13. #4293

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rynek Kolejowy
    Od wielu miesięcy pojawiają się zapowiedzi, że PKP PLK nie będzie budowała nowych linii kolejowych prowadzących do CPK. Kolejarze nie dają jednak za wygraną, a i w samym Ministerstwie Infrastruktury brak porozumienia w tej sprawie.

    Źródło: https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadom...hyba-4832.html

  14. #4294

    Dołączył
    Jun 2016
    Mieszka w
    EPBA / EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Embraer Flyer Zobacz posta
    Problem z PKP PLK jest taki, że jest spółką prawa handlowego, a nie agencją rządową jak GDDKiA i często brakuje im wkładów własnych do projektów unijnych, dlatego tak słabo im idzie realizacja budżetów. GDDKiA państwo może przesyłać pieniądze kiedy chce, a Spółce Akcyjnej już nie tak łatwo. Ciekawe czy przeszedłby myk, że spółka CPK jest inwestorem, a PKP PLK inwestorem zastępczym. Kolej na prawdę jest skomplikowana i wątpię, że ktoś nowy w spółce CPK poradzi sobie tak dobrze jak doświadczeni ludzie z PKP PLK.

    PS @Embraer Flyer, tych Rynków się tyle namnożyło, że sam też się gubię:
    Cytat Zamieszczone przez Embraer Flyer Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Rynek Kolejowy
    (...)
    Źródło: https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadom...hyba-4832.html
    Embraer Flyer likes this.

  15. #4295
    Awatar RedLite

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiggy Zobacz posta
    Zastanow sie embraer jak bys sie czul, gdyby ktos nawrzucal ci od zlodziei a ty zwyczajnie kupiles w dobrej wierze kradziona rzecz
    Fakt, to nie jest złodziejstwo. To się nazywa paserstwo i niestety, również jest karalne.
    Obowiązek weryfikacji oczywiście spoczywa na kupującym. A nieumyślne, też jest penalizowane.

  16. #4296

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    PL

    Domyślnie

    Ale "Partner of Promotion" juz zarabia, bo przekazuje oświadczenia zespołu projektowego. Urocze...

  17. #4297

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    CDG/POZ

    Domyślnie

    Byłem na Kongresie 590. Z ciekawostek dotyczących CPK dowiedziałem się, że będzie wyposażony w łącznice umożliwiające jazdę z pominięciem Warszawy co niewątpliwie skróci czasy przejazdu pociągów tranzytowych. Poza tym, w ramach tej samej inwestycji, powstanie pierwszy odcinek Ygreka (linia dużych prędkości) pomiędzy Warszawą i Łodzią. Termin oddanie to nadal 2027.

  18. #4298

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Opole

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomdzio Zobacz posta
    Z ciekawostek dotyczących CPK dowiedziałem się, że będzie wyposażony w łącznice umożliwiające jazdę z pominięciem Warszawy co niewątpliwie skróci czasy przejazdu pociągów tranzytowych.
    Tzn ?
    Co do Ygreka Warzawa - Łódź, to można tylko przyklasnąć. Sprawdzone w Schipholu na linii Amsterdam-Rotterdam. Tylko w Polsce odległości są większe.

  19. #4299

    Dołączył
    Nov 2010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomdzio Zobacz posta
    Termin oddanie to nadal 2027
    Twardzi są - to im trzeba przyznać . Plany inwestycji puchną i pączkują niemalże z miesiąca na miesiąc, a termin ani drgnie .
    Wygląda na to, że każdy z panów zaangażowanych w projekt postawił sobie za punkt honoru, że nie będzie tym, który "pęknie" i poda inny rok . Zobaczymy, kto pierwszy stchórzy (lub raczej jako pierwszy się odważy) .

    Adam
    Pokrak, Rafal, przemo-19 and 2 others like this.

  20. #4300

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    CDG/POZ

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez Marek. Zobacz posta
    Tzn ?
    Tzn, że będzie to co na innych dworcach lotniskowych, które stanowią często alternatywę dla dworców miejskich. W przypadku CDG jest to wymuszone przez dworce czołowe w Paryżu ale np. Frankfurt Flughafen. Niektóre ICE jadą z pominięciem Frankfurt Hbhf. oszczędzając czas. Tak samo Amsterdam Zuid (Schiphol jest na tej linii), po rozbudowie za kosmiczne pieniądze(>1000k eur), będzie stanowił alternatywę dla Amsterdam Centraal. Negatywnym przykładem jest Bruksela, gdzie pociągi w relacjach Paryż - Amsterdam/Kolonia tracą mnóstwo czasu na przejazd przez miasto (dworzec lotniskowy jest po wschodniej stronie i nie daje możliwości objazdu). W przypadku CPK już łącznica do Modlina umożliwia jazdę w kierunku płd-płn bez telepania się przez Warszawę, a ma być tego więcej.

    Cytat Zamieszczone przez Marek. Zobacz posta
    Co do Ygreka Warzawa - Łódź, to można tylko przyklasnąć. Sprawdzone w Schipholu na linii Amsterdam-Rotterdam. Tylko w Polsce odległości są większe.
    Holandia jest mała to im to wystarczy. W Polsce kolejarzy przeraża cena budowy KDP, więc zbudowanie małego odcinka jest sposobem żeby w ogóle zacząć ten temat.


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •