VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 322 z 389 PierwszyPierwszy ... 222 272 312 320 321 322 323 324 332 372 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,421 do 6,440 z 7778
Like Tree11083Likes

Wątek: Port Polska.

  1. #6421

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie


    Polecamy

    W WAW jest już większość regionalnych dużych linii. Brakuje może jakichś egzotyków i faktycznie nie za bardzo jest gdzie i kiedy ich ewentualnie obsługiwać.

  2. #6422

    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    górach

    Domyślnie

    Ma znaczenie ile pieniędzy wydajesz, jakie taryfy płacisz. Ktoś kto porzebuje kilku połączeń dziennie do FRA/MUC i WAW bo z nich regularnie korzysta płaci najczęściej normalne taryfy, tzn. zapłaci drożej, żeby w piątek wrócić na weekend do domu a w następnym tygodniu znowu gdzieś poleci. Taki pasażer wkłada więcej pieniędzy do systemu niż ktoś kto dwa razy w roku poleci charterem lub na weekend break do Barcelony bo akurat są bilety za 19 Euro.
    mikesz, Rafciooo77 and Not Real like this.

  3. #6423
    Awatar bartoszcze

    Dołączył
    Dec 2016
    Mieszka w
    EPKM

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Ktoś kto porzebuje kilku połączeń dziennie do FRA/MUC i WAW
    Świetnie, ale porównanie "codziennie z CPK vs 1x tydzień z regionów" dotyczyło long haul, a nie FRA/MUC
    To, że uwielbiam "Pilota" Davisa i "Norton N22" Crichtona, nie robi ze mnie specjalisty od lotnictwa ani wypadków lotniczych.

  4. #6424

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o longhaul to z regionów to zawsze będzie z tym mizernie niezależnie od tego czy CPK będzie czy nie. Myślę że jak LOT padnie to nie będzie ich w ogóle.
    Symbian, Not Real and Janek like this.

  5. #6425

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    jak LOT padnie to nawet z WAW nie będzie wielu dalekich dystansów

    a w temacie CPK:
    "stanowiska stracili prezes Mikołaj Wild i odpowiadający za komponent kolejowy Radosław Kantak"
    "Pełniącym obowiązki prezesa do czasu wyłonienia w konkursie następcy Mikołaja Wilda został Filip Czernicki, przewodniczący rady nadzorczej CPK"

  6. #6426
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aaben Zobacz posta
    Myślę że jak LOT padnie to nie będzie ich w ogóle.
    Ewentualny upadek LOTu kompletnie nie zależy od projektu CPK, a przede wszystkim od kreatywnych działań właściciela. Przy sensownych działaniach właścicielskich CPK może LOTowi umożliwić prosperity. To jest kluczowy pic w dotychczasowej narracji Wilda i Horały! Najpierw pomysł na przyszłość LOTu, potem koncepcja CPK. Odwrotny porządek, to karmienie przyjaciół krolika pilnujących łąki jak było od 2017 roku.

    Piotr

  7. #6427

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    Piotrek nie wyciągniesz mnie w debatę co ma być pierwsze -jajko czy kura. Mówimy o lotnisku z pożal się Boże dwoma równoległymi pasami bez szklanego sufitu. Efekt polityki PiSu jest taki że latanie z Warszawy przez brak konkurencji jest już tak samo drogie jak z Paryża czy Londynu a oferta i wygoda o wiele gorsza. W6 i LO podzielili się rynkiem a FR został wykopany. Realna poprawa - może za 10 lat.
    Not Real, Kazor and myszygon like this.

  8. #6428

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aaben Zobacz posta
    Efekt polityki PiSu jest taki że latanie z Warszawy przez brak konkurencji jest już tak samo drogie jak z Paryża czy Londynu a oferta i wygoda o wiele gorsza. W6 i LO podzielili się rynkiem a FR został wykopany
    Ale CPK nie będzie tanim lotniskiem, a FR prawie wyłącznie lata do tanich lotnisk gdzie może wywalczyć niskie ceny.
    Załóżmy że CPK powstaje i jest dostępne w 2027, a Chopin zamknięty - co nowego się na CPK pojawia czego nie ma teraz?

  9. #6429
    ModTeam
    Awatar frik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPBC/EPWA/EPMM

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpg774 Zobacz posta
    a FR prawie wyłącznie lata do tanich lotnisk gdzie może wywalczyć niskie ceny.
    To już od dobrych kilku lat jest nieaktualne. FR ma bazy m.in. w VIE, MAD, BCN, czy ARN, lata też na wiele innych lotnisk, które nie są ukierunkowane na LCC.
    Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


  10. #6430

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    wiem ze O’Leary dużo gada - ale o CPK miał jasną opinię: "Problemem centralnego lotniska jest to, że nikt nigdy tam nie będzie latał. (...) Według Michaela O’Leary’ego działania polskiego rządu w sprawie budowy lotniska w Baranowie przypominają działania władze systemu politycznego, który obowiązywał w Polsce do 1989 roku. – CPK przypomina komunistycznie, centralnie zaplanowaną infrastrukturę, która zanotuje wielką porażkę – wyznał szef grupy Ryanaira."
    nie wygląda to jak taktyka negocjacyjna żeby uzyskać niższe ceny

  11. #6431

    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    100 milowy las

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpg774 Zobacz posta
    nie wygląda to jak taktyka negocjacyjna żeby uzyskać niższe ceny

    O`Leary - gość, który musi coś mówić aby było głośno o Ryanair np.: jeden pilot, usunąć WC z samolotu aby zwiększyć liczbę miejsc, CPK niepotrzebne ... Taki lotniczy skandalista Larry Flynnt.

  12. #6432
    Awatar Rafciooo77

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Śląsk Cieszyński

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammecyje Zobacz posta

    O`Leary - gość, który musi coś mówić aby było głośno o Ryanair np.: jeden pilot, usunąć WC z samolotu aby zwiększyć liczbę miejsc, CPK niepotrzebne ... Taki lotniczy skandalista Larry Flynnt.
    Ja zapamiętałem wypowiedź, w której wieszczył płatne toalety. Pilot miałby być potrzebny tylko do tego, żeby się nie zaciął zamek do tej toalety
    To naturalne, że dla Ryanaira czy Wizzaira najlepszy model lotnictwa kilkanaście lotnisk, najlepiej nierentownych, które jak np. Modlin będą zabiegać o połączenia dumpingowymi cenami czy dopłatami od samorządów.
    konrad777 and mammecyje like this.
    UL984 UN744 UM984



    "Widziałem rzeczy, o których Wam ludziom nawet się nie śniło."

  13. #6433

    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    górach

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpg774 Zobacz posta
    wiem ze O’Leary dużo gada - ale o CPK miał jasną opinię: "Problemem centralnego lotniska jest to, że nikt nigdy tam nie będzie latał. (...)
    Jak dla mnie słowa MOL to jedna z lepszych rekomendacji dla projektu CPK.
    Być może uda się ogranczyć obecność tego pasożyta w Polsce.
    mammecyje and Not Real like this.

  14. #6434
    Awatar bartoszcze

    Dołączył
    Dec 2016
    Mieszka w
    EPKM

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafciooo77 Zobacz posta
    To naturalne, że dla Ryanaira czy Wizzaira najlepszy model lotnictwa kilkanaście lotnisk
    A dla pasażerów?
    pepe11 likes this.
    To, że uwielbiam "Pilota" Davisa i "Norton N22" Crichtona, nie robi ze mnie specjalisty od lotnictwa ani wypadków lotniczych.

  15. #6435
    Awatar FighterMan

    Dołączył
    Mar 2019

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Jak dla mnie słowa MOL to jedna z lepszych rekomendacji dla projektu CPK.
    Być może uda się ogranczyć obecność tego pasożyta w Polsce.
    Pasożyta

    Otwiera polityczne, nieuzasadnione ekonomicznie połączenia
    Odwołuje loty rejsowe dla realizowania happeningów politycznych
    Lobbuje wbrew własnemu interesowi
    Dostał miliardy złotych publicznej pomocy bez której by upadł
    Skutecznie zraża do siebie pasażerów marną jakością twardego i miękkiego produktu

    A drugi to Ryanair

  16. #6436
    Awatar Rafciooo77

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Śląsk Cieszyński

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartoszcze Zobacz posta
    A dla pasażerów?
    Na pewno nie dla tych, którzy potrzebują więcej niż 2-3 lotów w tygodniu.

    Cytat Zamieszczone przez FighterMan Zobacz posta
    A drugi to Ryanair
    Który żeruje na ambitnych samorządowcach, którzy płacą mu, żeby mieć się czym pochwalić.
    konrad777 likes this.
    UL984 UN744 UM984



    "Widziałem rzeczy, o których Wam ludziom nawet się nie śniło."

  17. #6437

    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    górach

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FighterMan Zobacz posta
    Pasożyta
    Jak najbardziej pasożyta, największego psuja na rynku.

    Oferuje najniższą możliwość jakość za niemałe pieniądze.
    Wybiera z rynku najlepsze kawałki wycinając z nich firmy, które oferują zróżnicowaną ofertę.
    Żeruje na pomocy publicznej, używając marketingu pozycjonuje się jako "tania" firma.
    Tam gdzie nie może zarobić promuje latanie za grosze dla przyciągnięcia nowej klienteli,
    stąd patologiczne weekend breaki za 19 Euro.
    Nie płaci podatków, działa w "tanich krajach".

    Dla klientów latających regularnie, muszących dolecieć na konkretną godzinę w konkretny dzień w konkretne miejsce (a nie gdzieś blisko) nie przedstawia żadnej wartości.
    Not Real likes this.

  18. #6438

    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    100 milowy las

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Jak najbardziej pasożyta, największego psuja na rynku.
    Umówmy się ma facet łeb do biznesu. CPK wyciąłby mu trochę tortu. Musiałby rozwinąć mocniej Łódź.

  19. #6439
    Awatar Pawel_T

    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Oferuje najniższą możliwość jakość za niemałe pieniądze.
    Jakby LH czy LO oferowaly wysoka jakosc na europejskich trasach w Y

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Żeruje na pomocy publicznej, używając marketingu pozycjonuje się jako "tania" firma.
    To chyba wina przyznajacych pomoc

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Tam gdzie nie może zarobić promuje latanie za grosze dla przyciągnięcia nowej klienteli, stąd patologiczne weekend breaki za 19 Euro.
    Zakazac latania, siedzmy na du... w domu, ewentualnie jezdzijmy PKP


    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Nie płaci podatków, działa w "tanich krajach".
    Cos duzo tych tanich krajow w Europie

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Dla klientów latających regularnie, muszących dolecieć na konkretną godzinę w konkretny dzień w konkretne miejsce (a nie gdzieś blisko) nie przedstawia żadnej wartości.
    Rozumiem, ze loty 3-4k km po Europie to jest gdzies blisko, do tego niepunktualnie. Akurat wczoraj lecialem FR TIA-KRK i lecialo 4 albanskich VIPow (nie wiem kto to, ale widzac zachowanie obslugi zarowno w TIA jak i w KRK to nie byly szare myszki). Ale to pewnie wyjatek, moze ich concierge nie ogarnal, ze mogli leciec z przesiadka.

    Niestety nie ma emota facepalm, gifa nie chce mi sie wklejac
    maciass, sprajt2 and 12wit like this.

  20. #6440
    Awatar sprajt2

    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    LHR

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez konrad777 Zobacz posta
    Jak najbardziej pasożyta, największego psuja na rynku.

    Oferuje najniższą możliwość jakość za niemałe pieniądze.
    Wybiera z rynku najlepsze kawałki wycinając z nich firmy, które oferują zróżnicowaną ofertę.
    Żeruje na pomocy publicznej, używając marketingu pozycjonuje się jako "tania" firma.
    Tam gdzie nie może zarobić promuje latanie za grosze dla przyciągnięcia nowej klienteli,
    stąd patologiczne weekend breaki za 19 Euro.
    Nie płaci podatków, działa w "tanich krajach".

    Dla klientów latających regularnie, muszących dolecieć na konkretną godzinę w konkretny dzień w konkretne miejsce (a nie gdzieś blisko) nie przedstawia żadnej wartości.
    Czy widzisz w tym cos zlego dla firmy, ktora kieruje?
    Zawsze mozesz wrocic do rynku lotniczego bez "tanich linii", gdzie na loty mogli sobie pozwolic, albo bogaci, albo rodacy z zagranicy (mowieno Polsce). Do Hiszpanii popylac autobusem.
    Skoro low cost jest taki zly i tak bardzo nas oszukuje, to skad sie biora jego klienci? (nie, w tradycynych liniach wcale nie jest ciasno i wcale nie trzeba doplacac w najtanszych taryfach za bagaż).
    Generalnie Lot również


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •