VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 330 z 389 PierwszyPierwszy ... 230 280 320 328 329 330 331 332 340 380 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,581 do 6,600 z 7778
Like Tree11083Likes

Wątek: Port Polska.

  1. #6581

    Dołączył
    Jun 2016
    Mieszka w
    EPBA / EPWA

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez mpg774 Zobacz posta
    może dlatego że usłyszeli że jak się na tym etapie nie dogadają to będą wywłaszczenia na gorszych warunkach? piszesz jakbyś tam był i był pewien że wszystko zostało uczciwie załatwione - a wygląda że nie było.
    Presja pewnie była ale czy to jest nieuczciwe? Teoretycznie CPK w ogóle nie musiało się bawić w PDN, tylko czekać na wywłaszczenie ale jednak to zrobili. To jest chyba uczciwe.

  2. #6582

    Dołączył
    Mar 2014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipBB Zobacz posta
    Presja pewnie była ale czy to jest nieuczciwe?
    Ty nazywasz to presją, ja nazywam to nękaniem, z resztą nie tylko ja.
    Kazor likes this.

  3. #6583

    Dołączył
    Jun 2016
    Mieszka w
    EPBA / EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T0pek Zobacz posta
    Ty nazywasz to presją, ja nazywam to nękaniem, z resztą nie tylko ja.
    Jeśli jesteś z tych terenów to napisz coś więcej.

  4. #6584

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipBB Zobacz posta
    Presja pewnie była ale czy to jest nieuczciwe? Teoretycznie CPK w ogóle nie musiało się bawić w PDN, tylko czekać na wywłaszczenie ale jednak to zrobili. To jest chyba uczciwe.
    Józef Stalin wita z trybuny pochód pierwszomajowy. Nagle podbiega do niego mała dziewczynka i prosi.
    – Wujku, wujku, daj proszę cukierka.
    – Wynocha mi stąd, ale szybko! – burknął spod wąsa Stalin.
    Komentarz narratora: „Porozmawiał z dzieckiem, udzielił rady. A przecież mógł zabić…”
    PeK, myszygon, MDA and 7 others like this.

  5. #6585

    Dołączył
    Aug 2018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frik Zobacz posta
    Bez kozery powiem pińcet pierdyliardów. Skoro do "kosztów projektu CPK" wliczasz sobie nawet baterie rakiet przeciwlotniczych...
    No skoro ktoś argumentuje, że przecież dołożymy bańkę antydostępową, dorzucimy kilkanaście szprych, lot dorzuci kilkadziesiąt maszyn, kupimy sobie pociągi podmiejskie na 250km/h, za wszystko zapłacimy trzy razy kosztorys, to właśnie tak całość wyjdzie. W tych miliardach co ostatnio im wyszło niecałe 30 to wykup ziemi choćby policzyli?
    Kazor likes this.

  6. #6586

    Dołączył
    Aug 2018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hans353 Zobacz posta
    o 20:00
    Zdania ekspertów są podzielone...

    https://www.o2.pl/informacje/cpk-a-w...2775601834976a

  7. #6587

    Dołączył
    Jun 2016
    Mieszka w
    EPBA / EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Zdania ekspertów są podzielone...

    https://www.o2.pl/informacje/cpk-a-w...2775601834976a
    Skoro CPK zostanie zniszczony w pierwszym dniu, to EPWA tak samo. Modlin tym bardziej. Chyba słabo zakładać, że Polska jest na tyle słaba, że nie będzie bronić swoich lotnisko. Nie można bronić CPK tak jak RZE?

  8. #6588

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    PL

    Domyślnie

    Problemem nie jest to czy Polska jest słaba, czy silna, tylko, że obecna wojna pokazuje, że przy masowych atakach dronów, które są coraz tańsze i skuteczniejsze infrastruktura krytyczna (w tym lotniska) powinna być maksymalnie zdecentralizowana, bo piekielnie trudno ją zachować nienaruszoną.
    mpg774, Nikonem and Kazor like this.

  9. #6589

    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    100 milowy las

  10. #6590

    Dołączył
    Aug 2018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipBB Zobacz posta
    Skoro CPK zostanie zniszczony w pierwszym dniu, to EPWA tak samo. Modlin tym bardziej. Chyba słabo zakładać, że Polska jest na tyle słaba, że nie będzie bronić swoich lotnisko. Nie można bronić CPK tak jak RZE?
    No toż tłumacze że nikt na sam front C-5 nie wyśle. Więc tłumaczenie że w razie W na CPK wylądują eskadry cepiątek jest dla mnie trochę... nierealne.

    A co do Rzeszowa to nikt go pełnoskalowo nie atakuje.

    I tak - jesteśmy tak słabi że prawdopodobnie nie będziemy w stanie obronić wszystkich priorytetowych celów jeśli zaczną kacapy więc po ich stronie będzie inicjatywa - poleci kupa iskanderów i innego śmiecia i co by tam nie było to wysyci OPL. Tak, w takiej sytuacji polecą rakiety i pociski zarówno na CPK jak i Warszawę. I część doleci. I narobią szkód. Jaki sens ma okłamywanie samych siebie?
    Kazor likes this.

  11. #6591

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipBB Zobacz posta
    Skoro CPK zostanie zniszczony w pierwszym dniu, to EPWA tak samo. Modlin tym bardziej. Chyba słabo zakładać, że Polska jest na tyle słaba, że nie będzie bronić swoich lotnisko. Nie można bronić CPK tak jak RZE?
    Ale EPWA i Modlin już są, nikt nie promuje ich budowy z argumentem że pomogą w ewentualnej wojnie. Za to promowana jest bardzo droga centralizacja.
    ALFAKILO, sprajt2 and Kazor like this.

  12. #6592

    Dołączył
    Jun 2016
    Mieszka w
    EPBA / EPWA

    Domyślnie

    To jeszcze nie był najwyższy poziom debaty ale najlepszy z dotychczasowych. Jakieś wnioski z debaty w Kanale Zero? Szczególnie przeciwnicy? Wilk był świetnie przygotowany, jak zwykle.
    mammecyje likes this.

  13. #6593
    Awatar pasazernagape

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    SZZ/EPSC

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipBB Zobacz posta
    To jeszcze nie był najwyższy poziom debaty ale najlepszy z dotychczasowych. Jakieś wnioski z debaty w Kanale Zero? Szczególnie przeciwnicy? Wilk był świetnie przygotowany, jak zwykle.
    Żaden polityk ani specjalista nie przyjdzie do publicznej debaty aby wyrazić swój głos na NIE.
    Trudno zbić głos adwersarza "czy nie jest Pan za rozwojem Polski ;ub za rozwojem LOTu"
    Na początki nie byłem zwolennikiem CPK jednak idea duoportu to dla mnie utopia a że jestem na forum już naście lat to wiem iż WAW nie da się rozbudować.

  14. #6594
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipBB Zobacz posta
    Jakieś wnioski z debaty w Kanale Zero?
    Załóżmy, że CPK jest kontynuowany. Jak Twoim zdaniem i na jaką kwotę LOT powinien być dofinansowany i przez kogo, by zostać linią operującą na poziomie 30-50% ruchu tegoż CPK? Konkrety poproszę! Bez ściemy!

    Piotr
    Witt, sprajt2, Marcin75 and 3 others like this.

  15. #6595

    Dołączył
    Aug 2018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasazernagape Zobacz posta
    Na początki nie byłem zwolennikiem CPK jednak idea duoportu to dla mnie utopia a że jestem na forum już naście lat to wiem iż WAW nie da się rozbudować.
    To mniej więcej jak ja (choć z tym EPWA mam trochę mniej kategoryczne zdanie, ale teraz mleko się wylało). No ale bądzmy poważni - jeśli CPK jest dobre o powinno bronić się same a nie dziwnymi argumentami o wojnie, studiami wykonalności zakładającymi jakieś absurdalne typy samolotów, i tm że z 70% warszawy będzie szybciej bo podmiejszczaki na 250 choć nie skomunikowane z metrem i z zadupia. Nawet nie wiadomo co dokładnie chcą zrealizować, bo komponent kolejowy pływa. Dodatkowo ignorujemy to że sytuacja na wschodzie nieco się zmieniła i na wschodniej granicy mamy ścianę.

    Chciałbym żeby po prostu zrobiono dobrą analizę opierającą się na solidnych przesłankach a nie życzeniowym myśleniu tych czy owych. Bo na razie wychodzi na to że najbardziej trafnym argumentem robić/nie robic to jest że Niemcy są przeciw więc robić i to bez emotka...

  16. #6596
    Awatar sprajt2

    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    LHR

    Domyślnie

    Z wczorajszej debaty wątek cargo to plany oparte typowo na myśleniu zyczeniowym. Watek o pasazerach to potwierdzenie powstawania portu lotniczego dla Warszawy.
    Kazor likes this.

  17. #6597

    Dołączył
    Jun 2016
    Mieszka w
    EPBA / EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PeK Zobacz posta
    Załóżmy, że CPK jest kontynuowany. Jak Twoim zdaniem i na jaką kwotę LOT powinien być dofinansowany i przez kogo, by zostać linią operującą na poziomie 30-50% ruchu tegoż CPK? Konkrety poproszę! Bez ściemy!

    Piotr
    Przez ostatnie 10 lat lot podwoił flotę za swoje. Na leasing niestety ale podwoił. Jeśli teraz zrobili miliard zysku, to nie będzie ich stać aby dobrać kolejne samoloty? MAXy są już zakontraktowane i wygląda na to, że E2 to będzie zamówienie od producenta. Zostanie tylko kwestia B787. Trochę mało danych ale poczekajmy do wyników.
    mammecyje and Not Real like this.

  18. #6598
    Awatar sprajt2

    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    LHR

    Domyślnie

    "za swoje", otrzymują rownolegle pożyczki od Państwa. No, ale możemy powiedziec, ze to za swoje.
    Kazor likes this.

  19. #6599
    PeK
    PeK jest nieaktywny

    Dołączył
    Jan 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipBB Zobacz posta
    Przez ostatnie 10 lat lot podwoił flotę za swoje.
    Czyli głęboka wiara w rozwój organiczny. Kolega nie zauważył w tym czasie dwóch pomocy publicznych i wsypania w PGL. "Prosty lud to kupi".

    Piotr

  20. #6600

    Dołączył
    May 2015

    Domyślnie


    Polecamy

    A tak na poważnie - są jakieś inne niż IATA (nie będąca, jakby nie było, bezstronnym źródłem danych) prognozy ruchu lotniczego? Co do prognoz z tego źródła też mam wątpliwości - raz było 100 mln pasażerów, teraz 40 mln...


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •