VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 125 z 240 PierwszyPierwszy ... 25 75 115 123 124 125 126 127 135 175 225 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,481 do 2,500 z 4790
Like Tree671Likes

Wątek: Miles & More - podstawowe pytania

  1. #2481

    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    EPRZ

    Domyślnie


    Polecamy

    W maju leciałem Lufthansą DEL-FRA-WAW. Za odcinek DEL-FRA mile naliczyły się automatycznie. Za odcinek FRA-WAW nie, toteż po upływie stosownego czasu złożyłem online prośbę o naliczenie. No i coś takiego mi się pokazało w M&M:

    05/05/2013 FRANKFURT MAIN-WARSAW
    Brak nazwiska na liscie pasazerów
    LO382/LO382
    Klasa ekonomiczna, V

    Co z tym teraz uczynić? Dodam, że odcinek FRA-WAW wykonywał LO a bilet wystawiony był przez LH i pewnie tutaj jest problem.

  2. #2482
    Awatar cart

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    Wyślij BP do Niemiec.
    TomaszRT likes this.
    Moje podróże - http://www.piotrwasil.com


  3. #2483
    Awatar Pavulon_

    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    PL

    Domyślnie

    Mam zawsze to samo, wysyłam BP z informacja o numerze karty i klienta MM mailem do polskiego MM. Po około 3 tygodniach miłe mam na koncie. Tak samo za każdym razem.

  4. #2484
    Awatar cart

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    LOT ogólnie w ciula leci na CSach. Miałem taką sytuacje wiele razy w przeszłości i teraz bujam się z nimi, bo mi w takim samym przypadku nie chcą mi naliczyć mil do UA MP. U mnie sytuacja o tyle skomplikowana, że na bilecie miałem inny lot, a poleciałem innym z powodu overbookingu.
    Moje podróże - http://www.piotrwasil.com


  5. #2485
    Awatar sinus

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszRT Zobacz posta
    05/05/2013 FRANKFURT MAIN-WARSAW
    Brak nazwiska na liscie pasazerów
    LO382/LO382
    Klasa ekonomiczna, V

    Co z tym teraz uczynić? Dodam, że odcinek FRA-WAW wykonywał LO a bilet wystawiony był przez LH i pewnie tutaj jest problem.
    Może na bilecie masz FRA-WAW z numerem lotu LH? Wtedy w formularzu M&M musisz wpisać ten właśnie numer lotu.

  6. #2486

    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    EPRZ

    Domyślnie

    Na bilecie jest LH5714. Niemniej LO382 jest również wymieniony obok informacji, że połączenie obsługuje LOT Polish Airlines.

    Natomiast na BP jest:

    LO382
    ALSO LH5714


    Czyli zgłosić jeszcze raz online tym razem z nr LH?

  7. #2487
    Awatar wally

    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    kraków/tarnów

    Domyślnie

    Takie mam pytanie - jeśli już było mea culpa i proszę o wyrozumiałość

    Będę prawdopodobnie niedługo leciał TAPem po raz pierwszy. Na ich stronie widzę, że mają program FF TAP Victoria. Czy, w związku z faktem, że są członkami SA, istnieje jako alternatywa naliczenie M&M? Dzięki.
    Look into my eyes, you will see who I am
    My name is Lucifer, please take my hand



  8. #2488
    ModTeam
    Awatar egon.olsen

    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Wpisów
    46

    Domyślnie

    Możesz albo tu, albo tu sobie naliczyć w zależności od tego, który program wolisz.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Moczulski


  9. #2489

    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    EPRZ

    Domyślnie

    Zgłosiłem jeszcze raz, z numerem LH i po kilku dniach mile zostały naliczone.

  10. #2490
    Awatar Olson

    Dołączył
    Nov 2012

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie - jak to wygląda - jeśli podróżujemy w kilkadziesiąt osób na jednym rejsie, a ja mam numery biletów wszystkich tych paxów, ich nazwiska, itd. - czy będę mogła dodać sobie ich mile na moje konto?
    Pozdrawiam, Ola

  11. #2491

    Dołączył
    Jun 2011
    Mieszka w
    Bonn

    Domyślnie

    Nie.

  12. #2492
    Awatar Atco

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    Być może już ktoś o to pytał ale tu jest 125 stron... Czy istnieje możliwość przekazania komuś swoich punktów? Koleżanka mnie pyta, czy może przepisać swoje punkty na kartę męża. Jak to ewentualnie załatwić?
    "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

  13. #2493
    Awatar aisle seat

    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    EPGD

    Domyślnie

    Nie ma takiej możliwości.

  14. #2494
    Awatar Atco

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    OK tx.
    "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

  15. #2495
    Awatar Atco

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    OK tx. Koleżanka mówi też, że jak chce kupując bilet na swoje nazwisko użyć M&M męża to nie chcą jej naliczać punktów. To tak powinno być?
    "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

  16. #2496

    Dołączył
    Jul 2012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atco Zobacz posta
    Być może już ktoś o to pytał ale tu jest 125 stron... Czy istnieje możliwość przekazania komuś swoich punktów? Koleżanka mnie pyta, czy może przepisać swoje punkty na kartę męża. Jak to ewentualnie załatwić?
    Mil nie można przelać. Możesz jedynie kupić bilet/usługę dla tej osoby. Nie można też łączyć mil z różnych kont do zakupu biletu lub usługi.

    Pamiętaj tylko o (Regulamin programu Miles & More):

    2.4.8 Nadużycia
    Sprzedaż, wymiana, sprzedaż na aukcji lub zawarcie jakiejkolwiek innej transakcji handlowej dotyczącej dokumentów związanych z nagrodami z osobami trzecimi jest całkowicie niedopuszczalne, jeżeli w ppkt 2.4.7 nie zostanie stwierdzone inaczej. Absolutnie niedopuszczalne jest także układanie się co do sposobu nabycia lub sprzedaży mil lub nagród, przekazywanie mil tak jak w punkcie 2.1, nieuprawnione nabycie mil oraz bezprawne wykorzystywanie nagród lub dokumentów związanych z nagrodami (wszystkie takie przypadki określa się dalej jako „nadużycia”). Vouchery Miles & More są traktowane jako nagrody i podlegają powyższym zapisom w pkt. 2.4.8. W przypadku, gdy nadużycie dotyczy biletu-nagrody (przekazanie nagrody osobom niespełniającym kryteriów określonych w punkcie 2.4.7 lub sprzedaż biletu-nagrody) Lufthansa zastrzega sobie ponadto prawo do dokonania wstecznej kalkulacji rzeczywistej ceny biletu i obciążenia tymi kosztami uczestnika, który naruszył postanowienia punktu 2.4.8 , niezależnie od wykorzystanych mil. Warunek ten pozostaje bez wpływu na pkt 3. Nie narusza on także żadnego prawa do dochodzenia dalszych roszczeń od uczestnika programu, łącznie z roszczeniami o odszkodowanie. Jeżeli w przypadku zamówienia nagrody na podstawie bezprawnie nabytych mil okaże się, że stan konta milowego po potrąceniu bezprawnie nabytych mil jest niewystarczający do pokrycia zamówionej nagrody, Lufthansa zastrzega sobie prawo do zażądania odszkodowania za brakujące mile. Wysokość odszkodowania za każdą brakującą milę ustalana jest na podstawie ceny sprzedaży mil przewidzianej w momencie zdarzenia szkodowego według najwyższej stawki. Informacje na temat obowiązującej stawki znajdują się w materiałach informacyjnych programu Miles & More. Analogiczne prawo Lufthansa zastrzega sobie także na wypadek przekroczenia stanu konta milowego w wyniku innego rodzaju nadużyć lub naruszenia obowiązujących zasad przez uczestnika. Uczestnikowi przysługuje prawo wykazania, iż nie spowodował on żadnych strat lub spowodowane przezeń straty były niewielkie.

    Pozdr

  17. #2497
    Awatar aisle seat

    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    EPGD

    Domyślnie

    Tak. Mile dostaje osoba która leci. I dostaje je tylko na swoje konto. Nie ma możliwości zbierania mil na konto innej osoby.

  18. #2498

    Dołączył
    Jul 2012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atco Zobacz posta
    OK tx. Koleżanka mówi też, że jak chce kupując bilet na swoje nazwisko użyć M&M męża to nie chcą jej naliczać punktów. To tak powinno być?
    Konto Miles & More jest dla konkretnej osoby, dlatego pasażer musi odpowiadać imieniem i nazwiskiem właścicielowi konta...

    Proponuję wejść na:
    Miles & More - Warunki & Zasady - Warunki i zasady uczestnictwa

    ... i sobie poczytać przed kolejnymi pytaniami.
    Lukasz likes this.

  19. #2499
    Awatar aisle seat

    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    EPGD

    Domyślnie

    No, chyba, że jesteś z jednego z krajów, gdzie zgwałcone kobiety wsadza się do więzienia za seks poza małżeństwem
    https://www.lufthansa.com/online/myp...d=1905951&l=en
    Wtedy to możesz nawet mile od swojej gosposi naliczać na Twoje konto.
    tartal likes this.

  20. #2500
    Awatar sven

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Echo Papa Romeo Zulu

    Domyślnie


    Polecamy

    Bujam sie juz 2 miechy z MiM. Poczatkiem maja zaliczylem overbooking i zamiast bezposrednio zafundowano mi dodatkowa przesiadke.
    Zamiast FRA-RZE lecialem FRA-WAW-RZE. Poczatkowo naliczyli mi mile za FRA-WAW, wiec poprosilem o nalicznie odcinka za WAW-RZE. Pozniej wylecial w kosmos z wyciagu odcinek FRA-WAW, nastepnie naliczyli mi mile za FRA-RZE, na pokladzie ktorego de facto nie bylo mnie. MiM odsyla mnie do wyciagu i chce zamknac sprawe.

    Do tej pory myslalem, ze mile naliczane sa za odcinki, ktore "fizycznie" przerobilem.
    Coby bylo smieszniej wywalili mi teraz przy feralnych odcinkach status brak nazwiska na liscie pasazerow. Jakos nie chca odstosunkowac sie od dolacoznych skanow kart pokladowych ... Swoja droga niezly burdel maja skoro ni wiedza, na pokladzie ktorych rejsow faktycznie bylem.

    Kto ma racje z naliczeniem mil/odcinkow?

LinkBacks (?)

  1. 22-06-2015, 22:51
  2. 25-02-2015, 07:42
  3. 15-11-2014, 00:01
  4. 05-10-2014, 22:18
  5. 20-03-2014, 15:13
  6. 24-02-2013, 00:33
  7. 25-01-2013, 12:52
  8. 16-01-2013, 16:50
  9. 25-12-2012, 09:46
  10. 10-11-2012, 13:58
  11. 27-09-2012, 20:10
  12. 23-09-2012, 21:33
  13. 13-09-2012, 08:58
  14. 12-09-2012, 20:39
  15. 10-09-2012, 10:45
  16. 03-09-2012, 11:23
  17. 15-08-2012, 13:47
  18. 03-06-2012, 01:53
  19. 01-06-2012, 17:44
  20. 04-02-2012, 20:50
  21. 14-12-2011, 23:51
  22. 04-12-2011, 03:02
  23. 26-09-2011, 11:25
  24. 24-09-2011, 09:36
  25. 23-09-2011, 19:49
  26. 23-09-2011, 19:46
  27. 23-09-2011, 07:51
  28. 22-09-2011, 14:04
  29. 31-12-2010, 11:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •