VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 65 z 240 PierwszyPierwszy ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,281 do 1,300 z 4790
Like Tree671Likes

Wątek: Miles & More - podstawowe pytania

  1. #1281
    Awatar cart

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie


    Polecamy

    Oba, ale nie powiększą one konta mil statusowych zbieranych w 2011.
    Moje podróże - http://www.piotrwasil.com


  2. #1282

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Dzięki


  3. #1283

    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    Lublin, PL

    Domyślnie Status FT

    Witam,

    Kilka nurtujących mnie pytań odnośnie srebrnej promocji i statusu FT:

    * Od kilku miesięcy do srebrnej promocji zaliczają się loty krajowe w PROMOLOCIE i tutaj moje pytanie: czy mogę wykupić lot na trasie WAW-KRK i KRK-WAW tego samego dnia ?

    * Jak rozumieć, że FT może mieć +20 kg więcej bagażu ... tzn. że mogę mieć do 40 kg w jednej walizce czy muszą być koniecznie 2 x 20 kg ?

    * Karta zapewnia odprawę przy stanowiskach business, czy dotyczy to także kontroli bezpieczeństwa dla business ?

    * Karta zapewnia wstęp do saloników business nawet w sytuacji gdy podróżuję liniami innymi niż *A ?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  4. #1284
    Awatar sinus

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siemion Zobacz posta
    * Od kilku miesięcy do srebrnej promocji zaliczają się loty krajowe w PROMOLOCIE i tutaj moje pytanie: czy mogę wykupić lot na trasie WAW-KRK i KRK-WAW tego samego dnia ?
    Możesz. Znam osoby które w ciągu dnia zrobiły nawet 4 krajówki z LO.

    Cytat Zamieszczone przez Siemion Zobacz posta
    * Jak rozumieć, że FT może mieć +20 kg więcej bagażu ... tzn. że mogę mieć do 40 kg w jednej walizce czy muszą być koniecznie 2 x 20 kg ?
    Łącznie 40kg, ale 1 walizka nie może przekraczać 32kg. Czyli możesz mieć np. 2 sztuki, jedna 30kg druga 10kg.

    Cytat Zamieszczone przez Siemion Zobacz posta
    * Karta zapewnia odprawę przy stanowiskach business, czy dotyczy to także kontroli bezpieczeństwa dla business ?
    Tak. W Warszawie nawet jak wejdziesz do normalnej kolejki to obsługa zauważa dopisek FTL na karcie i sama kieruje do kolejki business.

    Cytat Zamieszczone przez Siemion Zobacz posta
    * Karta zapewnia wstęp do saloników business nawet w sytuacji gdy podróżuję liniami innymi niż *A ?
    Nie, tylko *A.

  5. #1285
    Awatar cart

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sinus Zobacz posta
    Napisał Siemion * Karta zapewnia wstęp do saloników business nawet w sytuacji gdy podróżuję liniami innymi niż *A ? Nie, tylko *A.
    Nie do końca prawda. Daje wstęp tylko w salonikach zintegrowanych linii, czyli np. nie wejdziesz nigdzie w USA (tu nawet w LH czy LX nie wejdziesz), IST, etc.
    Moje podróże - http://www.piotrwasil.com


  6. #1286
    Awatar Rob_Sad

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cart Zobacz posta
    Nie do końca prawda. Daje wstęp tylko w salonikach zintegrowanych linii, czyli np. nie wejdziesz nigdzie w USA (tu nawet w LH czy LX nie wejdziesz), IST, etc.
    Nieprawda. Lufthansa ma swój salonik na JFK.
    Wyszukiwarki saloników na stronach LH i M&M czasem wariują, ale pokazują też dostępność dla FTL w IAD, Huston, Detroit i Dallas
    LOT podaje dla FTL i karty pokładowej LO możliwy wstęp na JFK, EWR (salonik Virgin) i ORD.
    W ogóle zauważyłem, że strona LO podaje znacznie większą dostępność saloników z kartą pokładową LO, niż z kartą pokładową LH.

  7. #1287

    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rob_Sad Zobacz posta
    Nieprawda. Lufthansa ma swój salonik na JFK.
    Wyszukiwarki saloników na stronach LH i M&M czasem wariują, ale pokazują też dostępność dla FTL w IAD, Huston, Detroit i Dallas
    LOT podaje dla FTL i karty pokładowej LO możliwy wstęp na JFK, EWR (salonik Virgin) i ORD.
    W ogóle zauważyłem, że strona LO podaje znacznie większą dostępność saloników z kartą pokładową LO, niż z kartą pokładową LH.

    Ale na niektorych lotniskach trzeba wtedy wziąść osobne zaproszenie w check-inie (dostaje sie je automatycznie albo trzeba przypomnieć). Generalnie warto sprawdzać własnie wyszukiwarki saloników u każdego konkretnego przewoźnika.

  8. #1288
    Awatar cart

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    Zasadniczo to poza hubami zintegrowanych linii trzeba mieć te zaproszenia, z samą kartą nie wpuszczą i testowałem to przez poprzednie 2 lata. Dlatego też trzeba się odprawiać przy stanowisku biznes (zamiast economy czy online) i ewentualnie dopytać. Mi czasami dawali, a czasami nie, teraz mam SEN i wszędzie wpuszczają ;-)
    Moje podróże - http://www.piotrwasil.com


  9. #1289
    Awatar sinus

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rob_Sad Zobacz posta
    W ogóle zauważyłem, że strona LO podaje znacznie większą dostępność saloników z kartą pokładową LO, niż z kartą pokładową LH.
    Z tego co widzę, to LO na wszystkich lotniskach z których operuje daje swoim FTL-om dostęp do saloników, z kartą pokładową LO oczywiście.

  10. #1290

    Dołączył
    Dec 2010
    Mieszka w
    Szamotuły

    Domyślnie

    Mam pytania dotyczące karty kredytowej Citibank-LOT.
    Czy opłaca się w to wchodzić?
    Jakie są mniej więcej realne koszty tej przyjemności?
    Jakie są minusy lub ewentualne ukryte kruczki (na co uważać)?
    Zastanawiam się nad jakąkolwiek kartą kredytową i może warto to połączyć ze zbieraniem mil...

  11. #1291
    Awatar sinus

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaGw Zobacz posta
    Mam pytania dotyczące karty kredytowej Citibank-LOT. Czy opłaca się w to wchodzić?
    Jeśli umiesz korzystać z karty kredytowej to pewnie że się opłaca. Niestety 80% naszego narodu nie wie jak działa KK i nie potrafi z niej umiejętnie korzystać.

    Cytat Zamieszczone przez MaGw Zobacz posta
    Jakie są mniej więcej realne koszty tej przyjemności?
    Zerowe. Pierwszy rok użytkowania karty jest za darmo a później dzwonisz i prosisz o darmowość pod warunkiem wykonania jakiegoś ustalonego obrotu na karcie. Kiedyś też działało słowo 'rezygnacja' - wtedy natychmiast dzwonili z propozycją zniesienia opłat.

    Cytat Zamieszczone przez MaGw Zobacz posta
    Jakie są minusy lub ewentualne ukryte kruczki (na co uważać)?
    Tą kartą najlepiej płacić tylko w złotówkach, ponieważ Citi ma najgorsze na rynku przeliczniki walut - po prostu kantują na tym nieziemsko. Przykładowo płacisz w strefie Euro, taki Polbank policzy Ci 1€ za 3,95 a Citi 4,10 czyli różnica dosyć spora.

  12. #1292

    Dołączył
    Dec 2010
    Mieszka w
    Szamotuły

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sinus Zobacz posta
    Jeśli umiesz korzystać z karty kredytowej to pewnie że się opłaca.
    Możesz dokładniej rozwinąć ten wątek? Jak mniej więcej korzystać z karty kredytowej, żeby było to opłacalne? Rozumiem, że wypłaty z bankomatów odpadają. W terminie trzeba kartę spłacać, bo domyślam się, że przy przekroczeniu odsetki są zabójcze...

    Cytat Zamieszczone przez sinus Zobacz posta
    Tą kartą najlepiej płacić tylko w złotówkach, ponieważ Citi ma najgorsze na rynku przeliczniki walut
    Jak (czym) zatem najlepiej płacić za granicą?

  13. #1293
    Awatar Rob_Sad

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Poznań

    Domyślnie

    Jak korzystac. Kupowac co sie da i komu sie da i splacac w terminie. Masz wtedy czas od zakupu do spłaty karty, w którym prawdziwe pieniądze możesz trzymac na lokacie. Wiec zyskujesz.
    Przy karcie Citi mozesz zrezygnowac z wszystkich dodatkowych oplat.
    Za granicą korzystaj z innej karty, lepiej z ubezpieczeniami.

    Mi ktoś zrabował 100zł z karty którą płaciłem niemal wyłącznie w obcych walutach i niemal wyłącznie online. Fizycznie tylko w US i właśnie w US ktoś najpierw zrobił wpłatę 1usd na jakiś fundusz biednych dzieci (niech im będzie), a potem kupił coś na e-buy'u.
    Kasę mi oddali.

  14. #1294
    Awatar sinus

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaGw Zobacz posta
    Możesz dokładniej rozwinąć ten wątek? Jak mniej więcej korzystać z karty kredytowej, żeby było to opłacalne?
    To już poczytaj na stronach/forach bankowych, bo to dosyć szeroki temar. To forum jest lotnicze.
    jak korzystać z karty kredytowej - Szukaj w Google

    Cytat Zamieszczone przez MaGw Zobacz posta
    Jak (czym) zatem najlepiej płacić za granicą?
    Albo kartą do konta walutowego, albo kartami Polbanku (nie znajdziesz wśród polskich kart innej z lepszymi kursami dla transakcji kartowych).

  15. #1295

    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    @MaGw: na pewno KK Citi ma kilka istonych zalet; poza milami za płatności masz nieograniczoną ważność zebranych mil (co jest istotne, gdy jesteś klientem bezstatusowym *A), średnio raz, dwa razy w roku dodatkowe promocje związane z M&M (większa ilość mil itp.). Do tego masz niezły pakiet bezpieczeństwa , który za niewielka opłatą (6,5 zł/m-c; bank z reguły nie pobiera tej opłaty jak przed wystawieniem wyciągu spłacasz całośc zadłużenia) daje Ci dodatkowe zabzpieczenie na wypadek opóźnienia/odwołania lotu, bagażu itp. (pod warunkiem, że m.in. bilet zakupiłeś przy użyciu tej KK)- sprawdziłem w praktyce: ubezpieczenie to na prawdę jest fajną sprawą! W ciągu tygodnia od zgłoszenia dostałem przelew. Jeśli załozysz sobie konto osobiste w Citi, mozesz do niego podpiąć rachunki walutowe i płacić zagranicą kartą debetową, którą przepinasz w zależności od potrzeb do konta złotówkowego, euro, dolarowego itp.

  16. #1296

    Dołączył
    Dec 2010
    Mieszka w
    Szamotuły

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sinus Zobacz posta
    To już poczytaj na stronach/forach bankowych, bo to dosyć szeroki temar. To forum jest lotnicze.
    jak korzystać z karty kredytowej - Szukaj w Google
    Jasne. Nie chodziło mi o wszelkie szczegóły, tylko o potwierdzenie moich przypuszczeń.

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.

  17. #1297

    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    W LO pojawiły się dziś w ramach taryfy First Minute klasy rezerwacyjne U (eko) i P (biznes). Czy ktoś się orietnuje, jak będzie wyglądała kwestia naliczania mil za nie, gdyż - przynajmniej jak na rzie - nie figurują w tabeli M&M.

  18. #1298
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Figurują, figurują.
    Miles & More - Polskie Linie Lotnicze LOT: Mile za przelot
    "Za bilety w klasach P oraz U, także nie ma możliwości gromadzenia mil."

  19. #1299

    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    A to już pojawiło się, w ciągu dnia tego nie widzialem. No tak... co do eco rozumiem, ale już z biznesem (nawet saver czy promo) nie powinno być tak, że nie ma żadnych mil. Miejmy nadzieję, że po jakimś czasie jak przekonfigurują system naliczania mil zmieni się to, jak było w przypadku promolotowskiej O.

  20. #1300
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2011

    Domyślnie


    Polecamy

    Czy ja dobrze widzę, że teraz najtańsze krajówki są w klasie O z milami, a te trochę droższe po około 120 PLN, które były w W, są w U bez mil?

Strona 65 z 240 PierwszyPierwszy ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

  1. 22-06-2015, 22:51
  2. 25-02-2015, 07:42
  3. 15-11-2014, 00:01
  4. 05-10-2014, 22:18
  5. 20-03-2014, 15:13
  6. 24-02-2013, 00:33
  7. 25-01-2013, 12:52
  8. 16-01-2013, 16:50
  9. 25-12-2012, 09:46
  10. 10-11-2012, 13:58
  11. 27-09-2012, 20:10
  12. 23-09-2012, 21:33
  13. 13-09-2012, 08:58
  14. 12-09-2012, 20:39
  15. 10-09-2012, 10:45
  16. 03-09-2012, 11:23
  17. 15-08-2012, 13:47
  18. 03-06-2012, 01:53
  19. 01-06-2012, 17:44
  20. 04-02-2012, 20:50
  21. 14-12-2011, 23:51
  22. 04-12-2011, 03:02
  23. 26-09-2011, 11:25
  24. 24-09-2011, 09:36
  25. 23-09-2011, 19:49
  26. 23-09-2011, 19:46
  27. 23-09-2011, 07:51
  28. 22-09-2011, 14:04
  29. 31-12-2010, 11:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •