VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 9 z 240 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 4790
Like Tree671Likes

Wątek: Miles & More - podstawowe pytania

  1. #161
    ModTeam
    Awatar egon.olsen

    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Wpisów
    46

    Domyślnie


    Polecamy

    Się kiedyś poważnie zastanawiałem nad UA, ale niestety LH i UA są niekompatybilne jeśli chodzi o benefity (mając UA 1k nie można zarezerwować w LH exit row itp) więc koniec końców pozostałem przy M&M.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Moczulski


  2. #162
    Awatar Gabec

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stenus Zobacz posta
    Oczywiście! Zastanowimy się wspólnie, bo widzę, że mamy specjalistów tutaj.
    Czekam i ja na Wasze analizy, bo przed wrzesniowym EI bym sie byc moze przesiadl na cos innego.
    no risk, no fun ;D


  3. #163
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Przy okazji promocji poza lataniem, M&M ma taką ciekawostkę, można dostać 120 tysięcy mil:
    Miles & More - BMW Polska: 120.000 mil za zakup nowego BMW do 31 Lipca

  4. #164

  5. #165
    Awatar Pawel_EPWR

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPWR

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem maila z taką ofertą:
    Baltona nowym partnerem Miles & More




    Od lipca 2009 r. zakupy w sieci sklepów Baltona cieszą podwójnie. Baltona jako jedyny operator sklepów wolnocłowych w Polsce oferuje swoim Klientom gromadzenie mil premiowych Miles & More. Za każde 5 zł wydane na markowe produkty na koncie milowym uczestnika zarejestrowana zostanie jedna mila premiowa.


    Jak gromadzić mile premiowe w sklepach Baltona
    Przy kasie prosimy okazać kartę Miles & More.
    Płacąc kredytówką Citi Miles&More wyjdzie za wydane 5zł- 2 mile.

  6. #166

    Dołączył
    Jul 2009

    Domyślnie Nagrody w M&M

    Witam wszystkich
    Pierwszy raz na tym forum. Moje pytanie dotyczy programu M&M. Chciałbym wymienić mile na nagrody na stronie www.worldshop.eu . Ale tam podaje informacje, że od 01.2009 roku nie ma takiej możliwości dla uczestników M&M z Polski. Czy można coś z tym fantem zrobić ??

    Pozdrawiam
    Maciek

  7. #167
    Awatar sinus

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Guucio, a tak z ciekawości, to co chciałbyś zamówić? Bo moim zdaniem ceny tam są chore (jeśli chodzi o przelicznik milowy) i mile lepiej wydać np. na Fly Smart po Europie (15k + 12k za podatki).

  8. #168
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    Witam wszystkich
    Pierwszy raz na tym forum. Moje pytanie dotyczy programu M&M. Chciałbym wymienić mile na nagrody na stronie www.worldshop.eu . Ale tam podaje informacje, że od 01.2009 roku nie ma takiej możliwości dla uczestników M&M z Polski. Czy można coś z tym fantem zrobić ??
    Ja bym im wysłał pocztówkę z podziękowaniem za uniemożliwienie takiego mało racjonalnego zakupu.

  9. #169

    Dołączył
    Jul 2009

    Domyślnie

    Mile zbieram za służbowe loty. Prywatne latanie mnie nie interesuje. Najchętniej to bym zakupił za mile nawigacje do auta. Tym bardziej, ze poprzednią uszkodziłem podczas czyszczenia. Być moze i przelicznik mil jest bandycki, ale w takim razie co z nimi robić. Latanie za mile odpada, a zakupić nic nie można.

  10. #170
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    Mile zbieram za służbowe loty. Prywatne latanie mnie nie interesuje. Najchętniej to bym zakupił za mile nawigacje do auta. Tym bardziej, ze poprzednią uszkodziłem podczas czyszczenia. Być moze i przelicznik mil jest bandycki, ale w takim razie co z nimi robić. Latanie za mile odpada, a zakupić nic nie można.
    Za mile możesz też na przykład wynająć auto albo opłacić hotel.
    Nie mówiąc już o poprawieniu komfortu własnych czterech liter poprzez upgrade'y. No chyba, że już latasz w pierwszej to faktycznie, mile mogą ciążyć.

  11. #171
    ModTeam
    Awatar egon.olsen

    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Wpisów
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    Mile zbieram za służbowe loty. Prywatne latanie mnie nie interesuje. Najchętniej to bym zakupił za mile nawigacje do auta. Tym bardziej, ze poprzednią uszkodziłem podczas czyszczenia. Być moze i przelicznik mil jest bandycki, ale w takim razie co z nimi robić. Latanie za mile odpada, a zakupić nic nie można.
    Zostaje Ci jeszcze sklep M&M we FRA. Chyba za mile można tak sobie kupić co chcesz.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Moczulski


  12. #172
    Awatar sinus

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Katowice

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję mile możesz również wymienić na zakupy w sklepach Travel Value DUTY FREE na lotniskach FRA/MUC/DUS/VIE i innych niemieckich i austriackich.

    Zawsze też masz możliwość komuś zrobić prezent i kupić przelot w ramach prezentu urodzinowego. Albo odsprzedać.

    Jeśli masz hojne serce to możesz też podarować bilet komuś z forumowiczów - pozbędziesz się mil i problem z głowy :P

  13. #173
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sinus Zobacz posta
    Jeśli masz hojne serce to możesz też podarować bilet komuś z forumowiczów - pozbędziesz się mil i problem z głowy :P
    Ba, sporo osób (z piszącym te słowa na czele) by się chętnie wymieniło prezentami

  14. #174
    ModTeam
    Awatar egon.olsen

    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Wpisów
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gucioo Zobacz posta
    Mile zbieram za służbowe loty. Prywatne latanie mnie nie interesuje. Najchętniej to bym zakupił za mile nawigacje do auta. Tym bardziej, ze poprzednią uszkodziłem podczas czyszczenia. Być moze i przelicznik mil jest bandycki, ale w takim razie co z nimi robić. Latanie za mile odpada, a zakupić nic nie można.
    Ja Ci kupię nawigację, a Ty mi zarezerwujesz bilet za ekwiwalent
    Jak Ci pasuje taki układ daj znać na PW.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Moczulski


  15. #175
    lizbona
    Goście

    Domyślnie Miles & More - Kilka pytań

    Witam
    Mam pytanie czy jeżeli latam 2-3 razy do roku i to do frankfurtu to opłaca mi się wziaść Miles & More?
    Czy to coś kosztuje? czy są jakieś ukryte gwiazdki?

  16. #176
    L4
    L4 jest nieaktywny
    Awatar L4

    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    w lesie

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lizbona Zobacz posta
    Witam
    Mam pytanie czy jeżeli latam 2-3 razy do roku i to do frankfurtu to opłaca mi się wziaść Miles & More?
    Czy to coś kosztuje? czy są jakieś ukryte gwiazdki?
    Nic nie kosztuje. Jak latasz w najniższych taryfach (125 mil za odcinek) to za wiele nie wskórasz.

  17. #177
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Włocławek

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lizbona Zobacz posta
    Mam pytanie czy jeżeli latam 2-3 razy do roku i to do frankfurtu to opłaca mi się wziaść Miles & More?
    2-3 razy do roku na PL-FRA to nawet na Y i C specjalnie by nie wyszło szałowo...

  18. #178

    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych

    Exclamation Opinia dotycząca Programu Miles&More

    Jestem tutaj zupełnie nowym uczestnikiem, ale korzystając rocznie z ok. 130 lotów chętnie podzielę się opinią dotyczącą tzw. programu lojalnościowego Miles&More należącego do Lufthansy. Ale też do programu należy nasz LOT i kilkanaście innych linii lotniczych.
    Otóż istotą programu jest, że za każdy lot zbieramy mile, za które następnie możemy m.in. otrzymać bilet-nagrodę. Musimy zapłacić teoretycznie opłaty lotniskowe i dodatkowe. Ale... Właśnie w tym ale tkwi dowcip.
    Niedawno chciałem zakupić sobie za mile bilet-nagrodę na trasie Lipsk-Frankfurt-Friedrichshafen i z powrotem Norymberga-Frankfurt-Lipsk. Otóż miało mnie to kosztować 24.000 mil + 898,35 zł opłat (dla ułatwienia dodam, że zdobycie 24.000 mil oznacza np. aż 192 loty krajowe w niskiej taryfie lub 48 lotów krajowych w wysokiej taryfie lub 32 loty w obrębie Europy w taryfach poza promocyjnymi lub 12 lotów w obrębie Europy w taryfie biznes).
    Postanowiłem więc zajrzeć na stronę Lufthansy i sprawdzić ile kosztuje taki lot zakupując normalny bilet. I tu zaskoczenie... Bilet taki na identyczne rejsy miał kosztować tylko 713,46 zł (w tym opłaty określono w kwocie 587,45 zł). Oznacza to, że te same opłaty o dziwo zdrożały aż o 310,90 zł (!!!). I nie muszę dodawać, że bez z trudem zebranych mil. A co dziwniejsze, za te loty zgromadziłbym jeszcze 2000 mil
    Podobną sytuację przeżywałem już dwukrotnie w ubiegłym roku na trasie Berlin-Zurich-Barcelona, a w tym roku na trasie Berlin-Wiedeń-Moskwa.
    Nie zachęca to zupełnie do zbierania mil w tym programie.
    Dodam, że wybierając loty w aliansie SkyTeam (m.in. Air France - KLM, Aeroflot, CSA) latając kilkanaście razy w roku od razu dostaję bilet-nagrodę, w której pełne opłaty za 4 loty oscylują w granicach 400 zł.

    Przyznam, że do tej pory Lufthansie udawało się skutecznie mnie "mamić" swoim programem Miles&More. W ciągu 4 lat zapisałem do programu ponad 30 osób, a sam posiadam już 2 kadencję status Senatora. Jednak przy obecnych zasadach jest to ostatni rok zabiegania przeze mnie o jakikolwiek status w tym programie.

  19. #179
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Włocławek

    Domyślnie

    JUz to wiele razy tutaj wałkowaliśmy:

    1. Opłaty dodatkowe są horrendalne stosowane przez Lufthansę w biletach nagrodach. Sa dużo wyższe niż przy zwykłych biletach.

    2. Mile zebrane na karcie warto wydawać TYLKO na rejsy międzykontynentalne i najlepiej TYLKO na klasę biznes. Wtedy to ma jakikolwiek sens.

    3. Ja juz od dwóch lat zrezygnowałem z M&M (też byłem Senatorem) i zacząłem zbierać w bmi Diamond Club. A teraz chyba przerzucę się do United MileageClub.

  20. #180

    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Trójmiasto

    Domyślnie


    Polecamy

    .. czy zebrane mile honoruje konkurencja? np. mile zebrane w Star Alliance możemy przenieść do SkyTeam ,deklarując np wykasowanie lub niemożność korzystania z mil teamu z którego rezygnujemy?

Strona 9 z 240 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

  1. 22-06-2015, 22:51
  2. 25-02-2015, 07:42
  3. 15-11-2014, 00:01
  4. 05-10-2014, 22:18
  5. 20-03-2014, 15:13
  6. 24-02-2013, 00:33
  7. 25-01-2013, 12:52
  8. 16-01-2013, 16:50
  9. 25-12-2012, 09:46
  10. 10-11-2012, 13:58
  11. 27-09-2012, 20:10
  12. 23-09-2012, 21:33
  13. 13-09-2012, 08:58
  14. 12-09-2012, 20:39
  15. 10-09-2012, 10:45
  16. 03-09-2012, 11:23
  17. 15-08-2012, 13:47
  18. 03-06-2012, 01:53
  19. 01-06-2012, 17:44
  20. 04-02-2012, 20:50
  21. 14-12-2011, 23:51
  22. 04-12-2011, 03:02
  23. 26-09-2011, 11:25
  24. 24-09-2011, 09:36
  25. 23-09-2011, 19:49
  26. 23-09-2011, 19:46
  27. 23-09-2011, 07:51
  28. 22-09-2011, 14:04
  29. 31-12-2010, 11:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •