Przy okazji promocji poza lataniem, M&M ma taką ciekawostkę, można dostać 120 tysięcy mil:
Miles & More - BMW Polska: 120.000 mil za zakup nowego BMW do 31 Lipca
Myślę, że warto tu zajrzeć:
Continental:
FAQ for Continental, OnePass and Life's Greater Mysteries - FlyerTalk Forums
United:
United Airlines FAQ - FlyerTalk Forums
Dzisiaj dostałem maila z taką ofertą:
Baltona nowym partnerem Miles & More
Od lipca 2009 r. zakupy w sieci sklepów Baltona cieszą podwójnie. Baltona jako jedyny operator sklepów wolnocłowych w Polsce oferuje swoim Klientom gromadzenie mil premiowych Miles & More. Za każde 5 zł wydane na markowe produkty na koncie milowym uczestnika zarejestrowana zostanie jedna mila premiowa.
Jak gromadzić mile premiowe w sklepach Baltona
Przy kasie prosimy okazać kartę Miles & More.
Płacąc kredytówką Citi Miles&More wyjdzie za wydane 5zł- 2 mile.
Witam wszystkich
Pierwszy raz na tym forum. Moje pytanie dotyczy programu M&M. Chciałbym wymienić mile na nagrody na stronie www.worldshop.eu . Ale tam podaje informacje, że od 01.2009 roku nie ma takiej możliwości dla uczestników M&M z Polski. Czy można coś z tym fantem zrobić ??
Pozdrawiam
Maciek
Guucio, a tak z ciekawości, to co chciałbyś zamówić? Bo moim zdaniem ceny tam są chore (jeśli chodzi o przelicznik milowy) i mile lepiej wydać np. na Fly Smart po Europie (15k + 12k za podatki).
Mile zbieram za służbowe loty. Prywatne latanie mnie nie interesuje. Najchętniej to bym zakupił za mile nawigacje do auta. Tym bardziej, ze poprzednią uszkodziłem podczas czyszczenia. Być moze i przelicznik mil jest bandycki, ale w takim razie co z nimi robić. Latanie za mile odpada, a zakupić nic nie można.
Z tego co się orientuję mile możesz również wymienić na zakupy w sklepach Travel Value DUTY FREE na lotniskach FRA/MUC/DUS/VIE i innych niemieckich i austriackich.
Zawsze też masz możliwość komuś zrobić prezent i kupić przelot w ramach prezentu urodzinowego. Albo odsprzedać.
Jeśli masz hojne serce to możesz też podarować bilet komuś z forumowiczów - pozbędziesz się mil i problem z głowy :P
Witam
Mam pytanie czy jeżeli latam 2-3 razy do roku i to do frankfurtu to opłaca mi się wziaść Miles & More?
Czy to coś kosztuje? czy są jakieś ukryte gwiazdki?
Jestem tutaj zupełnie nowym uczestnikiem, ale korzystając rocznie z ok. 130 lotów chętnie podzielę się opinią dotyczącą tzw. programu lojalnościowego Miles&More należącego do Lufthansy. Ale też do programu należy nasz LOT i kilkanaście innych linii lotniczych.
Otóż istotą programu jest, że za każdy lot zbieramy mile, za które następnie możemy m.in. otrzymać bilet-nagrodę. Musimy zapłacić teoretycznie opłaty lotniskowe i dodatkowe. Ale... Właśnie w tym ale tkwi dowcip.
Niedawno chciałem zakupić sobie za mile bilet-nagrodę na trasie Lipsk-Frankfurt-Friedrichshafen i z powrotem Norymberga-Frankfurt-Lipsk. Otóż miało mnie to kosztować 24.000 mil + 898,35 zł opłat (dla ułatwienia dodam, że zdobycie 24.000 mil oznacza np. aż 192 loty krajowe w niskiej taryfie lub 48 lotów krajowych w wysokiej taryfie lub 32 loty w obrębie Europy w taryfach poza promocyjnymi lub 12 lotów w obrębie Europy w taryfie biznes).
Postanowiłem więc zajrzeć na stronę Lufthansy i sprawdzić ile kosztuje taki lot zakupując normalny bilet. I tu zaskoczenie... Bilet taki na identyczne rejsy miał kosztować tylko 713,46 zł (w tym opłaty określono w kwocie 587,45 zł). Oznacza to, że te same opłaty o dziwo zdrożały aż o 310,90 zł (!!!). I nie muszę dodawać, że bez z trudem zebranych mil. A co dziwniejsze, za te loty zgromadziłbym jeszcze 2000 mil![]()
Podobną sytuację przeżywałem już dwukrotnie w ubiegłym roku na trasie Berlin-Zurich-Barcelona, a w tym roku na trasie Berlin-Wiedeń-Moskwa.
Nie zachęca to zupełnie do zbierania mil w tym programie.
Dodam, że wybierając loty w aliansie SkyTeam (m.in. Air France - KLM, Aeroflot, CSA) latając kilkanaście razy w roku od razu dostaję bilet-nagrodę, w której pełne opłaty za 4 loty oscylują w granicach 400 zł.
Przyznam, że do tej pory Lufthansie udawało się skutecznie mnie "mamić" swoim programem Miles&More. W ciągu 4 lat zapisałem do programu ponad 30 osób, a sam posiadam już 2 kadencję status Senatora. Jednak przy obecnych zasadach jest to ostatni rok zabiegania przeze mnie o jakikolwiek status w tym programie.
JUz to wiele razy tutaj wałkowaliśmy:
1. Opłaty dodatkowe są horrendalne stosowane przez Lufthansę w biletach nagrodach. Sa dużo wyższe niż przy zwykłych biletach.
2. Mile zebrane na karcie warto wydawać TYLKO na rejsy międzykontynentalne i najlepiej TYLKO na klasę biznes. Wtedy to ma jakikolwiek sens.
3. Ja juz od dwóch lat zrezygnowałem z M&M (też byłem Senatorem) i zacząłem zbierać w bmi Diamond Club. A teraz chyba przerzucę się do United MileageClub.
Zakładki