VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 6 14 15 16 17 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 322
Like Tree305Likes

Wątek: NATO Days in Ostrava & Czech Air Force Days (20-21.09.2025)

  1. #301
    Awatar nomad_fh

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    EPKK/Jaworzno

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez ignacy500 Zobacz posta
    Prawidłowe współrzędne Kolega podał? Mapie pokazuje strefę dla publiczności...
    Cytat Zamieszczone przez ignacy500 Zobacz posta
    Ale ta strefa była normalnie otwarta w sobotę (przynajmniej do południa).
    Owszem była otwarta - ale na jej końcu (bliżej "bazy" wojskowej - zasłoniętej kontenerami i siatką maskującą i pojazdów Bundeswerry + pojedyńczy toi toi dla wojska) była zamknięta kilkoma barierkami pomiędzy którymi była taśma. W niedzielę taśma była częściowo ściągnięta, a toi toi dostępny nieoficjalnie dla tej części publiczności (w sensie jak ktoś tam poszedł, to nie było krzyków, że nie wolno).
    Za te barierki (widoczne po lewej stronie) można było na chwilę wejść - dzięki temu np. Harriera w zawisie można było zrobić bez głów widzów
    https://photos.app.goo.gl/YbLzMbJL8sbkiYQA6

    Cytat Zamieszczone przez Trooper85 Zobacz posta

    Upamiętnienie SLABa przez Niemców - piękny gest i pokaz solidarności.

    Znowu się potwierdziło, że dla "pełni doznań" warto przyjechać na 2 dni. Jeden na polu, drugi na parkingu lub strefie dla publiczności.
    O tak było to piękne - zarówno w sobotę jak i w niedzielę w NH-90 była widoczna ta flaga z tym napisem.
    A co do pełni doznań - to jednak koryguję - idealnie byłoby w 3 dni - piątek przyloty i treningi, sobota i niedziela częściowo pole, częsciowo strefa. Ja w niedzielę miałem duży dylemat, bo program tak ułożony, że zwłaszcza po 13 trzeba by latać pomiędzy polem, a strefą - bo Harrier i NH-90 lepiej z strefy, palniki z pola... ale z kolei ostatni był palnik - to gwarancja, że już na lotnisko nie wpuszczą... co przy parkowaniu w Petrvaldik i chęci zrobienia statyki bez ludzi... powoduje, że lepiej było zostać na lotnisku... Sobota pod tym względem była lepiej z punktu widzenia pole / strefa ułożona

    Tak czy inaczej ponownie się potwierdza, że NATO Days pod wzdlędem organizacyjnym to topka - nasi zwłaszcza z Radomia muszą się jeszcze bardzo dużo uczyć...

    p.s. ochrona i przeszukanie na bramkach to tradyjnie sztuka dla sztuki, a zakaz wnoszenia skanerów jest fikcją - gdybym chciał, to 20 skanerów bym przeniósł. Wnosząc termos - pytanie co tam jest - kawa - dziękuję nawet bez otworzenia. Kolega przez przypadek wniósł sporego foldera w plecaku o którym zapomniał. A jednocześnie zabrano mu zapalniczkę benzynową z kieszeni (odzyskał przy wyjściu)
    ignacy500, Trooper85 and Tomek Z like this.
    Grzesiek "Nomad_FH"

    "Patrzyła tak, bo robiłeś głupiutkim kompaktem (jak to napisałeś). Gdybyś robił teleobiektywem wiedziała by kim jesteś. Szajbusem, który nazywa się spotter." - tekst by Pletwa

  2. #302
    Awatar ignacy500

    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nomad_fh Zobacz posta
    Tak czy inaczej ponownie się potwierdza, że NATO Days pod wzdlędem organizacyjnym to topka - nasi zwłaszcza z Radomia muszą się jeszcze bardzo dużo uczyć...
    Warto też zaznaczyć, że to ludzie tworzą atmosferę imprezy. Nie ma nerwówki, przepychania się itp. Nawet w kolejce do bramek stoi się luźno, nikt nie napiera, nie cwaniakuje "myszkując". Fajnie, że można odzyskać, co zabrane na bramce. U nas to kontener i rura na ssyp pod Radomsko...
    nomad_fh, MAC_WRC and Jerry like this.

  3. #303

    Dołączył
    Aug 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ignacy500 Zobacz posta
    Nawet w kolejce do bramek stoi się luźno, nikt nie napiera, nie cwaniakuje "myszkując".
    Też to zauważyłem - jeszcze się nie zdarzyło, żebym stał w tłumie przez 1,5 godziny i właściwie to nikt ani mnie nie szturchnął, ani popchnął, a jednak tak właśnie było w sobotę na bramie od parkingu.
    Jedyne co, to tak jak pisałem wcześniej i część z Was też potwierdziła - jeżeli już robią kontrolę to jednak ze dwa razy większa obsada by się przydała.
    A co do termosu z kawą - w drugi dzień nie chcieli nas wpuścić, ale moja mamuśka wyperswadowała im, że dzień wcześniej wniosła i stojący z tyłu policjant kiwnął głową. Czyli niestety jak wszędzie, zależy jak się trafi.

  4. #304
    Awatar nomad_fh

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    EPKK/Jaworzno

    Domyślnie

    Co do przepychania się (tu "pozdrawiam" głównie naszych rodaków) to było ciężko w rejonie głównej drogi betonowej na lotnisku - na wysokości strefy pokazów naziemnych. Chcąc zjeść na spokojnie langosza - nie dało się tego zrobić nie będąc co chwilę popchniętym czy też prawie ratrując jedzenie by nie spadło. Jeszcze rozumiem, przechodzenie za plecami i przypadkowe potrącenie. Ale tu ludzie pchali się z przodu, gdzie było dosłownie poniżej pół metra przestrzeni pomiędzy mną, a osobami siedzącymi na kocu na trawie...

    A jeżeli chodzi o parking u strażaków w Petrvaldiku, to w tym roku dla motocyklistów zadbano zarówno o wydzieloną przestrzeń, a każdy z nich dostawał kawałek płyty osb pod stopkę motocykla Również wjazd na parking (już po przejechaniu mostku nad przepustem) odbywał się bokiem, poza kolejką samochodów.

    Grzesiek "Nomad_FH"

    "Patrzyła tak, bo robiłeś głupiutkim kompaktem (jak to napisałeś). Gdybyś robił teleobiektywem wiedziała by kim jesteś. Szajbusem, który nazywa się spotter." - tekst by Pletwa

  5. #305
    Awatar miroslaw123

    Dołączył
    Aug 2025
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    To ja dodam swoje 3 grosze w piątek pobyt pod płotem od strony południowej podejścia 22, niestety jest tam niżej niż sam pas, więc pozostają fotki przy podejściu ale fajnie, że część lądowała na raty i robiła przelot nad pasem. W piątek moto chciałem zostawić u strażaków ale nikogo nie było, więc został po sąsiedzku za zgodą miłych pań W sobotę pole buraków, gdzie przerwy między lotami dłużą się niesamowicie, dodatkowo śmigłowce są daleko, więc miejsce dla prawdziwych miłośników fotografii, bo miejscówka jest do tego stworzona. Moto zostało i strażaków za 300 koron i oni raczej nie przyjmują innej waluty. Ludzi widać było dużo i w sumie to dobrze, że byłem w polu. Niedziela to zwiedzanie od środka, moto na parkingu głównym za 250 koron blisko autobusów policji spacer do wejścia i około 8 z minutami bez kolejki od razu do bramek. Teren jest bardzo rozległy i nawet zwykłe przejście bez zatrzymywania się na dłużej zajmuje dużo czasu. Ja wylądowałem na końcu czyli przy tej łące, która wtedy była w całości dostępna. Widok na loty nawet OK, do pasa daleko, do strefy naziemnej pojazdów nie daleko ale tam było sporo osób, więc sibie odpuściłem Największe moje zdziwienie to płatne toytoje, nie chodzi o kwotę 20 koron, ale o to że trzeba mieć te drobne w kieszeni. Po wcześniejszych wpisach rozumiem, że te braki w barierkach w statyce to lekkie niedopatrzenie do zwiedzania samolotów duże kolejki, więc też odpuściłem. W mojej ocenie zdecydowanie trzeba tam być przez co najmniej dwa dni. Aaaaa jeśli chodzi o dojazd i wyjazd z parkingu to raczej szło to sprawnie, bo nawet była udostępniona drogą wzdłuż podejścia do wyjazdu, natomiast problemem są wąskie drogi, i też już zostało powiedziane że zablokowały się pojazdy (autobus i SUV) a w niedzielę na głównym skrzyżowaniu w Petaviku drogę zablokowała ciężarówka z naczepą , więc przynajmniej dużą część problemów tworzą sami kierowcy. Na pewno za rok znowu pojadę

  6. #306
    Awatar nomad_fh

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    EPKK/Jaworzno

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miroslaw123 Zobacz posta
    W piątek moto chciałem zostawić u strażaków ale nikogo nie było, więc został po sąsiedzku za zgodą miłych pań
    [...] Ja wylądowałem na końcu czyli przy tej łące, która wtedy była w całości dostępna. Widok na loty nawet OK, do pasa daleko, [...]
    Również w piątek zaskoczyło mnie to, że w Petrvaldik nie było gdzie zaparkować, a droga w kierunku bramy nr 2 byłą już zablokowana zakazem wjazdu. Ostatecznie zaparkowałem na zapleczu nieczynnego budynku (tego samego obok którego w niedzielę drogę blokowała ciężarówka).

    Co do niedzieli - wobec tego byliśmy na tej samej łące na końcu
    miroslaw123 likes this.
    Grzesiek "Nomad_FH"

    "Patrzyła tak, bo robiłeś głupiutkim kompaktem (jak to napisałeś). Gdybyś robił teleobiektywem wiedziała by kim jesteś. Szajbusem, który nazywa się spotter." - tekst by Pletwa

  7. #307
    Awatar Vagabond

    Dołączył
    Aug 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarkPol Zobacz posta
    mamuśka wyperswadowała im, że dzień wcześniej wniosła i stojący z tyłu policjant kiwnął głową.
    Te młodziaki stojące na bramkach chyba generalnie jak nie wiedzieli co robić to pytali policjantów, ja w niedzielę uznałem, że idę później na pole (parkowałem tym razem na polu w Petrvaldiku naprzeciw remizy) i z głupia frant wziąłem 3 stopniową drabinkę, to też pytali policjantów czy mogę z tym wejść. Mogłem
    "Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."
    “A government that is allowed to break the law during an emergency will create an emergency to break the law.”

  8. #308

    Dołączył
    Aug 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vagabond Zobacz posta
    Te młodziaki stojące na bramkach chyba generalnie jak nie wiedzieli co robić to pytali policjantów,
    W sumie z dwojga złego to już lepiej żeby się pytali, niż szli w zaparte "nie, bo nie".

    Ciekaw jestem czy organizator poda ilość odwiedzających - najbardziej ciekawi mnie porównanie sobota-niedziela. W niedzielę mimo, że byłem na miejscu dokładnie o tej samej porze (7:30) to wjazd na teren lotniska praktycznie z marszu. W sobotę wjeżdżałem 1,5 godziny.

  9. #309
    ModTeam Senior Screener
    Awatar Rafalik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPRZ

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarkPol Zobacz posta
    Ciekaw jestem czy organizator poda ilość odwiedzających
    Podał. 150k przez cały weekend z czego ~95k w sobotę.
    Kazor, MarkPol, Szczypu and 1 others like this.
    Biało- Czerwone Iskry
    Canon 50D + 100-400L IS USM + 18-200 IS + grip BG-E2 + trochę różnych zabawek...
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

  10. #310
    Moderator
    Awatar MaciekK84

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Domyślnie

    Widzę nie tylko ja zauważyłem, że palniki dość ostrożnie wykonywały pionowe figury - i w sumie słusznie. W tym roku byłem tylko w sobotę, ale i tak wróciłem bardzo zadowolony. Dla mnie też nr 1 byli Red Arrows, a pokaz Turków, choć dobry, wydawał się nieco przydługi - tę nagrodę dostali głównie głosami swoich tureckich fanów z uwagi na niedoskonałą formułę konkursu na FB. Mile zaskoczył słowacki F16, mi Harrier się podobał, no i dosłownie duże wrażenie zrobił B-52.
    Jeśli chodzi o organizację, to było nieźle, ale przecież w dawniejszych latach bywało więcej, niż max. 100 tys. ludzi w ciągu dnia, a tym razem był naprawdę tłok. Chyba niepotrzebnie pozwolono ludziom rozsiadać się na pasie trawy przy głównej strefie gastro, a i w rejonie centrum imprezy nieco pozmieniali zagospodarowanie terenu na niekorzyść. My-spotterzy i tak na takich imprezach jesteśmy ogarnięci, ale widziałem na FB, że Czesi sporo narzekają na różne drobne minusy, część widzów z Polski (pikniki faktycznie nieraz zachowywali się irytująco), jak i aspekty finansowe - płatne WC i drogi parking, które w pewnym sensie są zakamuflowaną opłatą za wstęp. W sumie może i mają rację, że lepiej byłoby każdego po równo kasować po np. 100 koron?
    Pozdrawiam!
    Maciek


  11. #311
    Awatar Michbudz

    Dołączył
    May 2018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekK84 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o organizację, to było nieźle, ale przecież w dawniejszych latach bywało więcej, niż max. 100 tys. ludzi w ciągu dnia, a tym razem był naprawdę tłok.
    No właśnie też mnie to zastanawiało. O ile kojarzę, były lata gdy w jeden dzień pojawiło się ok. 150.000 ludzi.
    Chyba niepotrzebnie pozwolono ludziom rozsiadać się na pasie trawy przy głównej strefie gastro,
    Ale wcześniej tam były zdaje się ławeczki gastronomii. To było jeszcze gorsze i bardziej niebezpieczne rozwiązanie
    jak i aspekty finansowe - płatne WC
    Dam głowę, że od 2014 roku te toalety są płatne. I szczerze mówiąc, z chęcią będę płacił dalej. Wolę w miarę czyste płatne toalety, niż darmowe w których strach rozpiąć rozporek.
    i drogi parking, które w pewnym sensie są zakamuflowaną opłatą za wstęp. W sumie może i mają rację, że lepiej byłoby każdego po równo kasować po np. 100 koron?
    A z jakiej racji? Wielu widzów dojeżdża w inny sposób niż samochód. Dlaczego niby mają sponsorować tych, którzy nie są wstanie ogarnąć innych form komunikacji? I oczywiście, mówię również za siebie.
    I żebym został dobrze zrozumiany- nie mam nic przeciwko płatnej imprezie. Ale dlaczego niby w takim wypadku mam dokładać do parkingu, skoro z niego nie korzystam?
    MAC_WRC and Tomek Z like this.

  12. #312

    Dołączył
    Aug 2011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafalik Zobacz posta
    Podał. 150k przez cały weekend z czego ~95k w sobotę.
    To dziwne - bywały weekendy po 120-150 tysięcy dziennie i nie było aż takich problemów. Ale należy zauważyć, że były to czasy bez kontroli na bramach.

  13. #313
    Awatar Tom_EPKK

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    KRK/EPKK

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarkPol Zobacz posta
    To dziwne - bywały weekendy po 120-150 tysięcy dziennie i nie było aż takich problemów. Ale należy zauważyć, że były to czasy bez kontroli na bramach.
    Plus część stojanek zajęta była przez airbusy, przez co statyka była dużo ciaśniejsza...
    MarkPol, nomad_fh and Bangi like this.
    ...My Eyes Can See What Others Cannot...
    EPKK Spotters @Facebook

  14. #314

    Dołączył
    Jul 2014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekK84 Zobacz posta
    Chyba niepotrzebnie pozwolono ludziom rozsiadać się na pasie trawy przy głównej strefie gastro
    What??? To gdzie mieli się ci wszyscy ludzie podziać?
    Kazor likes this.

  15. #315
    Awatar nomad_fh

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    EPKK/Jaworzno

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michbudz Zobacz posta
    No właśnie też mnie to zastanawiało. O ile kojarzę, były lata gdy w jeden dzień pojawiło się ok. 150.000 ludzi.
    Ale wcześniej tam były zdaje się ławeczki gastronomii. To było jeszcze gorsze i bardziej niebezpieczne rozwiązanie

    Dam głowę, że od 2014 roku te toalety są płatne. I szczerze mówiąc, z chęcią będę płacił dalej.
    Dokładnie płatne toalety są już ponad 10 lat. Jeśli chodzi o ławeczki gastronomii - nie wiem czy były gorsze, ale na pewno dawało to lepsze możliwości zjedzenia w miarę normalnie. Obecnie gdzie by się nie stanęło, to prawie wywalali człowiekowi jedzenie trzymane w ręce "bo oni muszą tędy akurat przejść"...

    Co do frekwencji to w 2015 r. wg. organizatorów było 155 000 ludzi w sobotę. W 2014 było to 140 tys.
    Grzesiek "Nomad_FH"

    "Patrzyła tak, bo robiłeś głupiutkim kompaktem (jak to napisałeś). Gdybyś robił teleobiektywem wiedziała by kim jesteś. Szajbusem, który nazywa się spotter." - tekst by Pletwa

  16. #316
    Awatar vader

    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków

    Domyślnie

    Ja byłem tylko w piątek, ale dla urozmaicenia wyjazdu wziąłem ze sobą rower. Zaparkowałem w Jistebniku i resztę przejechałem rowerem + trochę pokręciłem się po okolicy. W sumie zrobiłem ~25km i to było bardzo dobre rozwiązanie.
    jacub, stawka and nomad_fh like this.
    N 10" 'Simon II' + SCT 5", EOS 70D, Uniden UBC125XLT, PlanePlotter: mo i vo

  17. #317
    Awatar ignacy500

    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    Będąc przy greckich Mirage i ich stoisku, jeden z pilotów zwrócił moją uwagę. Ja go już gdzieś widziałem - tak sobie wtedy główkowałem. No i olśnienie - to ten głupkowaty amerykański aktor z filmów dla "młodzieży".

  18. #318
    ModTeam
    Awatar STYRO

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPRZ/RZE

    Domyślnie

    Czyli kto?

  19. #319
    Awatar nomad_fh

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    EPKK/Jaworzno

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vader Zobacz posta
    Ja byłem tylko w piątek, ale dla urozmaicenia wyjazdu wziąłem ze sobą rower. .
    No ja właśnie zacząłem kombinować nad jakąś elektryczną hulajnogą, tak żeby się na tylnie siedzenie motocykla do torby zmieściła Zawsze to szybsze przemieszczanie się pomiędzy przylotami, a polem buraków
    P.S. a w piątek chyba się widzieliśmy siedząc przy drodze?
    Grzesiek "Nomad_FH"

    "Patrzyła tak, bo robiłeś głupiutkim kompaktem (jak to napisałeś). Gdybyś robił teleobiektywem wiedziała by kim jesteś. Szajbusem, który nazywa się spotter." - tekst by Pletwa

  20. #320
    Awatar ignacy500

    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez STYRO Zobacz posta
    Czyli kto?
    Jason Biggs. Przejrzyjcie sobie zdjęcia.
    STYRO likes this.

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 6 14 15 16 17 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •