Jak na razie na stronie NATO Days zniknął harmonogram przylotów i treningów. Na podstawie ich postów na Insta zrobiłem go w formie tabeli (dostępne w formie PDF i jpg).
Postaram się aktualizować w miarę publikowania zmian.
Przy czym tak jak pisali organizatorzy:
"Wszystkie podane dane są orientacyjne i bez gwarancji. Mogą (a z pewnością będą) zmieniać się ze względu na panującą pogodę czy inne powody, i to nawet tuż przed przylotem czy odlotem."
Tak czy inaczej - częstujcie się
Czwartek:
Piątek:
Link do plików PDF:
NATO DAYS 2025 - Przyloty i treningi PDF
Link do pliku na google drive:
NATO Days 2025 - przyloty i treningi
W apce cały czas jest rozpiska przylotów i treningów. Teraz czekać tylko, aż program dodadzą.
Owszem jest, ale ja osobiście wolę taką formę by sobie móc wcześniej zaplanować gdzie iść. Czy co z czym się zazębia i nie ma szans, by np. się przemieścić z osi pasa podejścia na "pole buraków"
Tabelę zrobiłem dla siebie (taką samą robię na dużych festiwalach kiedy są 2-3 sceny) - ale wrzuciłem też tutaj, jeśli ktoś chce - może skorzystać![]()
Witam, w związku z tym, że wybieram się pierwszy raz do Ostrawy
Mógłby ktoś powiedzieć jakimi walutami można płacić na stoiskach gastronomicznych i z pamiątkami (euro, korony, złotówki)?
Na stoiskach informacyjnych jest info na o akceptowalnych walutach, ale o pozostałych nigdzie nie znalazłem informacji.
Kolumbijskie pesos.
Jedziesz do Republiki Czeskiej. Walutą w tym kraju są korony czeskie.
Na szczęście Czesi to pragmatyczny naród i na wielu stoiskach będzie możliwość płatności w złotowkach i Euro. Ale nie można tego brać za pewnik, a tym bardziej wymagać (czego byłem wielokrotnie świadkiem). No i takie płacenie obcą walutą wydłuża kolejki (bo trzeba przeliczyć na korony, wydać resztę w koronach, posłuchać, że ktoś jest zaskoczony, że resztę dostaje w koronach, itp., itd.) Naprawdę, tak trudno jest wymienić parę złotych na korony?
Swoją drogą, czy jak odbywały się Odlotowe Suwałki, to była tam możliwość płatności rublami? Zarówno rosyjskimi jak i białoruskimi?
Na ostatnich Dniach NATO:
Parkingi - korony, złotówki, euro (nawet u rolnika na podwórku)
Stoiska zespołów i niektóre z giftami - korony, euro, czasem złotówki
Gastronomia i cała reszta - praktycznie tylko korony, brak możliwości płatności kartą.
Było kilka automatów z kawą w których można było płacić kartą, ale udawało się to raz na trzy, cztery próby (kiepski internet komórkowy)
A jeśli chodzi o parkowanie to polecają mieć odliczoną kwotę, która jest wskazana na stronie organizatora.
Były też bankomaty
Aż mi się przypomniało jak kiedyś na SIAF w Sliac rodzinka z Polski się awanturowała, że "co oni wymyślają z tym euro, ani koron nie chcą, ani złotówek"
Oj to to, po stokroć to! Znacznie to skraca korki na bramie jeżeli parkingowy nie musi kombinować z resztą.
Czy w piątek żeby podjechać i ustawić się w osi pasa czy da sie dojechać na ten oficjalny parking w pobliżu tej malarni (tych hangarów(?) Czy gdzie najlepiej podjechać i czy wogóle da się tam w pt. wjechać ?
Jak raz zostały na weekend w Albrechtickach na poboczu drogi to do wieczora ubyło powietrza w oponach i trzeba było wulkanizatora szukac
Pffff.....
https://maps.app.goo.gl/rJBsSB5xneborJnv5 Tutaj zostawiałem auto w piątek i sobotę za chyba 200 Koron za dzień. Czy auta zostawały tam przez weekend ? Nie wiem. Z tego co pamiętam mieszkańcy w Alkbrechticky nie są przyjaźnie nastawieni do tego żeby parkować tam wzdłuż ich dróg na wiosce, dlatego trzeba znaleźć coś u kogoś na posesji i zapłacić. Tak jest najbezpieczniej.
Mam pytanie o przyloty i odloty. Gdzie najlepiej się ustawiać? Czy jest dobra miejscówka również na kołowanie z/do miejsca na statykę? Generalnie zastanawiam się nad urlopem na czwartek i piątek albo na poniedziałek. Warto?
Zakładki