Jak pisałem w poprzednim poście o operacji płuca i okazuje się, że mogę otrzymać badania klasy 1, to mam pytanie od jakiego wieku mogę zrobić badania klasy 1? Wielu z Was pewnie uważa, że bez sensu robić od razu klasę pierwszą. Ja bym chciał to zrobić dla świętego spokoju.Nie chce doznać zrozpaczenia jak zrobię PPL(A), pójdę na CPL(A) i jestem...
Czy gdybym zrobił na szybowce klasę 1 to równa się ona z gorszymi(2,LAPL)?
Czy wtedy pierwsza jest ważna na rok, a druga na 5 lat?tzn. w 2021 tracę 1, ale dopiero w 2025 drugą?
Jeszcze raz dopytam o poprzedniego posta. Czy jeśli jestem uważany za niesprawnego (resekcja części płuca), ale jest powiedziane, że gdy nie stwarza zagrożenia niespełnienie warunków to mogę dostać klasę 1. To czy w tym niespełnieniu chodzi również o to, że jestem niesprawny(niespełnienie gdy jest niesprawny tak?) czy może niesprawny oznacza od razu koniec?Bo praktycznie jestem wydolny, nie spełniam warunków i nie stwarzam zagrożenia(wiele razy robiona spirometria w wieku dziecięcym, gdy jeszcze miałem kontrolę). Wszystko wychodziło b.dobrze.
Na stronie Luxmedu znalazłem info o 16 latach, ale nie wiem czy jest to gdzieś w przepisach umocowane. Najlepiej zadzwonić do ośrodka i zapytać.
Wręcz przeciwnie, jeśli ktoś myśli, czy marzy o pracy pilota to zdecydowanie większość osób tutaj poleci zrobienie od razu badań na 1 klasę, żeby właśnie uniknąć potem przykrej niespodzianki.
Tak, robiąc badania wstępne na 1 klasę dostaniesz też orzeczenie na klasę 2, pierwsze będzie ważne rok, drugie 5 lat.
Jeśli przejdziesz spirometrię to pewnie będziesz miał pozytywne orzeczenie. Ale nikt tutaj nie jest orzecznikiem, a i orzecznik przez net nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi![]()
Zakładki