VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Dołączył
    Apr 2020
    Mieszka w
    EPGD

    Domyślnie Wiek i resekcja płuca


    Polecamy

    Jak pisałem w poprzednim poście o operacji płuca i okazuje się, że mogę otrzymać badania klasy 1 , to mam pytanie od jakiego wieku mogę zrobić badania klasy 1? Wielu z Was pewnie uważa, że bez sensu robić od razu klasę pierwszą. Ja bym chciał to zrobić dla świętego spokoju.Nie chce doznać zrozpaczenia jak zrobię PPL(A), pójdę na CPL(A) i jestem...
    Czy gdybym zrobił na szybowce klasę 1 to równa się ona z gorszymi(2,LAPL)?
    Czy wtedy pierwsza jest ważna na rok, a druga na 5 lat?tzn. w 2021 tracę 1, ale dopiero w 2025 drugą?
    Jeszcze raz dopytam o poprzedniego posta. Czy jeśli jestem uważany za niesprawnego (resekcja części płuca), ale jest powiedziane, że gdy nie stwarza zagrożenia niespełnienie warunków to mogę dostać klasę 1. To czy w tym niespełnieniu chodzi również o to, że jestem niesprawny(niespełnienie gdy jest niesprawny tak?) czy może niesprawny oznacza od razu koniec?Bo praktycznie jestem wydolny, nie spełniam warunków i nie stwarzam zagrożenia(wiele razy robiona spirometria w wieku dziecięcym, gdy jeszcze miałem kontrolę). Wszystko wychodziło b.dobrze.

  2. #2
    ModTeam
    Awatar frik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPBC/EPWA/EPMM

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez orlik Zobacz posta
    to mam pytanie od jakiego wieku mogę zrobić badania klasy 1?
    Na stronie Luxmedu znalazłem info o 16 latach, ale nie wiem czy jest to gdzieś w przepisach umocowane. Najlepiej zadzwonić do ośrodka i zapytać.
    Cytat Zamieszczone przez orlik Zobacz posta
    Wielu z Was pewnie uważa, że bez sensu robić od razu klasę pierwszą. Ja bym chciał to zrobić dla świętego spokoju.
    Wręcz przeciwnie, jeśli ktoś myśli, czy marzy o pracy pilota to zdecydowanie większość osób tutaj poleci zrobienie od razu badań na 1 klasę, żeby właśnie uniknąć potem przykrej niespodzianki.
    Cytat Zamieszczone przez orlik Zobacz posta
    Czy gdybym zrobił na szybowce klasę 1 to równa się ona z gorszymi(2,LAPL)?
    Czy wtedy pierwsza jest ważna na rok, a druga na 5 lat?tzn. w 2021 tracę 1, ale dopiero w 2025 drugą?
    Tak, robiąc badania wstępne na 1 klasę dostaniesz też orzeczenie na klasę 2, pierwsze będzie ważne rok, drugie 5 lat.
    Cytat Zamieszczone przez orlik Zobacz posta
    Czy jeśli jestem uważany za niesprawnego (resekcja części płuca), ale jest powiedziane, że gdy nie stwarza zagrożenia niespełnienie warunków to mogę dostać klasę 1. To czy w tym niespełnieniu chodzi również o to, że jestem niesprawny(niespełnienie gdy jest niesprawny tak?) czy może niesprawny oznacza od razu koniec?Bo praktycznie jestem wydolny, nie spełniam warunków i nie stwarzam zagrożenia(wiele razy robiona spirometria w wieku dziecięcym, gdy jeszcze miałem kontrolę). Wszystko wychodziło b.dobrze.
    Jeśli przejdziesz spirometrię to pewnie będziesz miał pozytywne orzeczenie. Ale nikt tutaj nie jest orzecznikiem, a i orzecznik przez net nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi
    Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •