VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 10 z 63 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 20 60 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1254
Like Tree359Likes

Wątek: Rozbudowa EPWA: fotki, newsy, komentarze

  1. #181
    Awatar Witek Z

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie


    Polecamy

    Zależy z czego będą finansować tę dalszą budowę. Jeśli ze środków "zabranych"/nie zapłaconych obecnemu wykonawcy lub z potrąconych kar to nie muszą. W każdym innym przypadku muszą
    „Gdy panowali na ulicy / Drobnomieszczańscy drobni dranie, / Już znakomici „katolicy”, / Tylko że jeszcze nie chrześcijanie; / Gdy się szczycili krzepą pustą,
    A we łbie grochem i kapustą, / Gdy bili Żydów z tej tężyzny, / Tak bili, rozjuszeni chwaci, / Że większy wstyd był za ojczyznę, / Niż litość dla mych bitych braci” Julian Tuwim "Kwiaty polskie"

  2. #182
    Awatar Butik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Absolutne załamanie rąk . Tam już się nie da egzystować. Jeszcze ze statusem SEN jakoś daje się przetrwać, ale co to za przetrwanie. Natomiast normalnych odpraw i stania w tym tłoku sobie po prostu dalej nie wyobrażam :/

  3. #183

    Dołączył
    Feb 2007

    Domyślnie

    Jak podala TVN24 wykonawca odstapil dzisiaj od realizacji inwestycji. Od marca (wejscie do Schengen) Okecie moze byc wylacznie portem krajowym ?!?

  4. #184

    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    WAW

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Danny
    Jak podala TVN24 wykonawca odstapil dzisiaj od realizacji inwestycji. Od marca (wejscie do Schengen) Okecie moze byc wylacznie portem krajowym ?!?

    Kolego:

  5. #185

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    A i owszem. Może. Może by dorobili rękawy dla ATR albo puszczali 767 do krk aby odleciał do ORD/JFK :P

  6. #186

    Dołączył
    Jan 2007

    Domyślnie

    Tak sobie przeglądałem swoje fotki i uświadomiłem sobie że udało mi się złapać w zeszłym roku EPWA z góry i muszę powiedzieć że T2 jest faktycznie niezbędny dla dalszego rozwoju i przy okazji daje pogląd proporcji T1 do T2:
    http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=5829602

  7. #187
    Awatar Marcin747

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Jerozolima, Izrael

    Domyślnie

    W grudniu koniec inwentaryzacji Terminalu 2 na Okęciu

    W grudniu ma zakończyć się inwentaryzacja Terminalu 2 na warszawskim lotnisku im. F. Chopina - powiedział rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL) Artur Burak.

    Inwentaryzacja hali odlotów i pirsu północnego ma zakończyć się trzy tygodnie wcześniej. Zakończenie inwentaryzacji tych dwóch obiektów jest niezbędne, by można było kontynuować prace po odstąpieniu przez PPL umowy z konsorcjum.

    - Oszacowanie długości trwania robót niezbędnych do uruchomienia hali odlotów Terminalu 2 i pirsu północnego będzie możliwe po zakończeniu inwentaryzacji i uzyskaniu wyników ekspertyzy Instytutu Techniki Budowlanej, który bada instalację przeciwpożarową - informuje PPL w komunikacie. Instytut ma również przedstawić wytyczne, jakie prace powinny być wykonane, żeby instalacja spełniła wymagania Państwowej Straży Pożarnej.

    Ukończono już inwentaryzację parkingu wielopoziomowego na przeciwko terminalu.

    PPL 12 października odstąpiło od umowy z konsorcjum Ferrovial Agroman-Budimex-Estudio Lamela na budowę Terminalu 2. Ostatecznym powodem było stanowisko Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej o braku akceptacji dla rozwiązań proponowanych przez konsorcjum. PPL informowało, że decyzja ta uniemożliwia uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i uruchomienie hali odlotów.

    W ocenie PPL, wszystkie dotychczasowe terminy wynikające z kontraktu oraz aneksu zostały przekroczone; wykonawca nie był zdolny do sprawnego zakończenia budowy oraz nie dawał gwarancji, że jakikolwiek nowy termin zakończenia rozbudowy mógłby być dotrzymany.

    Konsorcjum nie zgadza się z PPL co do oceny winy za zaistniałą sytuację na budowie.

    Termin oddania całego budynku był kilkakrotnie przesuwany. Ostatnio wyznaczono go na 30 kwietnia br., lecz odbiór obiektu nie był wtedy możliwy.

    http://www.rp.pl/artykul/5,66041.html
    Zaorać, buraki posiać...

  8. #188
    Awatar mick

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Luxemburg/Bolesławiec/Wrocław

    Domyślnie

    PPL żąda wypłaty ponad 8,66 mln USD z gwarancji bankowych od Budimexu

    30.10.Warszawa (PAP) - Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podjęło 29 października decyzję o skierowaniu żądań wypłaty z gwarancji bankowych kwoty ponad 8,66 mln USD przypadającej na Budimex SA jako członka Konsorcjum realizującego rozbudowę międzynarodowego portu lotniczego na warszawskim Okęciu - poinformował Budimex we wtorkowym komunikacie.

    "Zarząd Budimex SA informuje, że wg Konsorcjum Wykonawczego żądania wypłaty z gwarancji bankowych zostały zgłoszone niezgodnie z postanowieniami Kontraktu i Kodeksu Cywilnego. Mając powyższe na uwadze Konsorcjum Wykonawcze podejmie stosowne kroki określone prawem" - czytamy w komunikacie.
    Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podjęło w dniu 12 października decyzję o odstąpieniu od umowy z konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela, której przedmiotem była rozbudowa Portu Lotniczego Warszawa im. Fryderyka Chopina.
    ESPI Emitent
    Przepychanek cd
    UL986, UP861, UP733, UN869, LASIS-DIBED

  9. #189
    ptr
    ptr jest nieaktywny
    Awatar ptr

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    epsc|epsk

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mick
    Przepychanek cd
    jeszcze trochę i będzie werdykt "zburzyć... i postawić od nowa"

  10. #190

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    EPWA

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptr
    jeszcze trochę i będzie werdykt "zburzyć... i postawić od nowa"
    Nie podsuwaj im takich pomysłów, bo jeszcze przeczytają i....
    ________________________________________
    Pozdrawiam, Krzysiek.

    "If you need a machine and don't buy it, then you will ultimately find that you have paid for it and don't have it" - courtesy of Henry Ford.

  11. #191
    Awatar Huberts

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPWA/ W-WA GROCHÓW

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kshyhoo
    Cytat Zamieszczone przez ptr
    jeszcze trochę i będzie werdykt "zburzyć... i postawić od nowa"
    Nie podsuwaj im takich pomysłów, bo jeszcze przeczytają i....
    Może byłoby szybciej ???

  12. #192
    2high4fly
    Goście

    Domyślnie

    Po prostu tragedia...czyli nadal nie ma terminala w WAW...boze,alez to karygodne i osmieszajace Polske!
    A tak O/T to pewnie tez bedzie jedna wielka klapa z footballem i stadionem narodowym...
    Taka refleksja-dlaczego wszedzie mozna tylko nie w POLSCE?!?!?!

  13. #193
    Awatar Marcin747

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Jerozolima, Izrael

    Domyślnie

    Inwentaryzacja w Terminalu 2 ma potrwać do połowy listopada

    Inwentaryzacja w hali odlotów i pirsie północnym w Terminalu 2 na warszawskim Okęciu powinna zakończyć się w połowie listopada. Potem będzie można przystąpić do prac w tym obiekcie - poinformowali przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

    Nadal nie wiadomo, kiedy hala odlotów i pirs północny zostaną oddane do użytku.

    Zaprezentowano wyniki badań Instytutu Techniki Budowlanej dotyczące działania przeciwpożarowego dźwiękowego systemu ostrzegawczego w Terminalu 2. To właśnie brak akceptacji tego systemu przez straż pożarną był powodem odstąpienia od umowy PPL na budowę terminalu z konsorcjum wykonawczym (Ferrovial Agroman-Budimex-Estudio Lamela).

    Jak powiedział na konferencji kierownik Zakładu Badań Ogniowych ITB prof. Mirosław Kosiorek, by uzyskać efekt wymagany przez normy, można albo wzmocnić sygnał DSO, albo obniżyć poziom hałasu tworzonego przez system wentylacyjny, albo realizować obie poprawki jednocześnie.

    Jak powiedział prof. Kosiorek, specjaliści z ITB wspólnie z dyrekcją PPL, doszli do wniosku, że najbardziej efektywną, najszybszą i przypuszczalnie najtańszą metodą będzie wzmocnienie sygnału DSO, ponieważ obniżenie poziomu hałasu, który jest wywołany pracą wentylatorów oddymiających, wymagałoby dużych prac budowlanych.

    W grę wchodzi między innymi założenie głośników o innych parametrach niż zainstalowane obecnie, np. o większej mocy. Komunikaty będą ogłaszane głosem kobiecym, ponieważ jest wyższy niż męski, a hałas wentylatorów jest raczej niski.

    W połowie listopada ITB przeprowadzi próbę działania nowych rozwiązań, która jest konieczna do doprecyzowania koniecznych prac.

    PPL 12 października odstąpiło od umowy z konsorcjum Ferrovial Agroman-Budimex-Estudio Lamela na budowę Terminalu 2. Ostatecznym powodem było stanowisko Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej o braku akceptacji dla rozwiązań proponowanych przez konsorcjum. PPL informowało, że decyzja ta uniemożliwia uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i uruchomienie hali odlotów.

    W ocenie PPL, wszystkie dotychczasowe terminy wynikające z kontraktu oraz aneksu zostały przekroczone; wykonawca nie był zdolny do sprawnego zakończenia budowy oraz nie dawał gwarancji, że jakikolwiek nowy termin zakończenia rozbudowy mógłby być dotrzymany.

    Przetarg na budowę Terminalu 2 konsorcjum wygrało w 2002 r. Kontrakt opiewał wówczas na blisko 200 mln dolarów. Kamień węgielny wmurowano w maju 2004 roku.

    W lutym 2006 roku przedstawiciele PPL informowali posłów z sejmowej Komisji Infrastruktury, że do końca maja 2006 r. do użytku będzie oddana część Terminalu 2, a cała inwestycja może być zakończona w połowie 2007 r.

    W sierpniu była już mowa o innych terminach: oddaniu hali przylotów w listopadzie 2006 r. (termin został dotrzymany), w kwietniu 2007 r. pozostała do realizacji część budynku terminalu wraz z Pirsem Północnym (hali odlotów i pirsu północnego ciągle jednak nie oddano).

    http://www.rp.pl/artykul/5,67551.html
    Zaorać, buraki posiać...

  14. #194
    Gryniek
    Goście

    Domyślnie

    Panowie. Z "rozbudową" wiąże się jeszcze jeden plus, a mianowicie.... nowe stanowisko spoterskie na wiadukcie samochodowym koło Cargo Dobra "luneta" i foty jak trzeba. A i kiedy lepszy wiaterek zawieje to i podejście na 29 będzie można cykać z tego wiaduktu...

  15. #195
    ModTeam
    Awatar frik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPBC/EPWA/EPMM

    Domyślnie

    Wiadukt nie ma nic do rzeczy z rozbudową terminala I niestety chyba chodnika tam nie będzie
    Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


  16. #196
    Gryniek
    Goście

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frik
    Wiadukt nie ma nic do rzeczy z rozbudową terminala I niestety chyba chodnika tam nie będzie
    frik chyba jednak coś ma. Budowany nowy terminal - budowany lepszy dojazd

  17. #197
    ModTeam
    Awatar frik

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPBC/EPWA/EPMM

    Domyślnie

    Nie ma, to fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, dokładniej trasy NS (S79), tutaj to ładnie widac: http://www.siskom.waw.pl/mapy/s2/s2_...a-pulawska.jpg

    Jakby chcieli poprawic dojazd, to by zrobiono szynobus w T2, a tak się wciąż trzeba przebijac przez dwupasmowe Żwirki.
    Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


  18. #198
    Awatar alfsky

    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Zywiec, Poland

    Domyślnie

    Z planu wynika, że jednak zostawiono miejsce na 33L kiedyś w przyszłości jak tu będzie przedszkole.

  19. #199

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alfsky
    Z planu wynika, że jednak zostawiono miejsce na 33L kiedyś w przyszłości jak tu będzie przedszkole.

    pod warunkiem, ze fragment trasy minimum miedzy 467 a 468km bedzie w tunelu
    Pozdrawiam
    Jarek


  20. #200
    Awatar Witek Z

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie


    Polecamy

    Nie, nie ma takiej potrzeby! Zobacz jak blisko leci Krakowska. czy nowa obwodnica. Problemem jest co innego - nowa TWR w samym środku ewentualnego pasa
    „Gdy panowali na ulicy / Drobnomieszczańscy drobni dranie, / Już znakomici „katolicy”, / Tylko że jeszcze nie chrześcijanie; / Gdy się szczycili krzepą pustą,
    A we łbie grochem i kapustą, / Gdy bili Żydów z tej tężyzny, / Tak bili, rozjuszeni chwaci, / Że większy wstyd był za ojczyznę, / Niż litość dla mych bitych braci” Julian Tuwim "Kwiaty polskie"

Strona 10 z 63 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 20 60 ... OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •