Koszt wybudowania, czy koszt użycia?
Koszt wybudowania.
Oficjalnie:
Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/artyk...leria-material
rys. Skanska
Już za rok na wrocławskim lotnisku powstanie nowa baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Będzie tam stacjonował helikopter wraz z profesjonalną załogą medyczną. Prace budowlane przy nowej inwestycji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, warte 5,7 mln zł, rozpoczęła firma Skanska.
- Prace rozpoczniemy od wyburzenia istniejących hangarów i likwidacji kolidującego uzbrojenia terenu - mówi Piotr Wesołowski, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska we Wrocławiu. - Zbudujemy nowoczesny dwukondygnacyjny budynek, który będzie miał 7,5 m wysokości i 880 m kw. powierzchni. Na dachu zamontujemy 8-metrowy maszt radiowy - opowiada Wesołowski.
W nowym budynku znajdzie się hangar, w którym będzie stacjonował śmigłowiec ratowniczy i pojawi się zaplecze socjalno-operacyjne dla jego załogi.
Źródłem energii cieplnej dla nowego budynku będzie gruntowa pompa ciepła, z gruntowym wymiennikiem ciepła w postaci 8 pionowych sond o głębokości do 150 m.
W ramach tej inwestycji Skanska wykona również nowe drogi umożliwiające dojazd do obiektu, betonową płytę przedhangarową, rampę, stację paliw do tankowania śmigłowca, miejsce czasowego składowania odpadów oraz zagospodaruje tereny zielone wokół obiektu.
Baza i lądowisko dla helikopterów powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie starego terminala lotniczego na Strachowicach. W bazie będzie stacjonował jeden śmigłowiec ratowniczy. Promień zasięgu jego działania wynosi 80 km. W takiej bazie dyżur pełni 3-osobowy zespół ratowniczy: pilot, ratownik i lekarz, gotowy do udzielenia natychmiastowej pomocy osobom chorym i poszkodowanym w sytuacji zagrożenia życia, np. ofiarom kolizji drogowych oraz do szybkiego przetransportowania tych osób do specjalistycznych ośrodków medycznych.
Baza śmigłowcowa we Wrocławiu zostanie zbudowana w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2017-2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Ostatnio edytowane przez MichalWroc ; 13-07-2012 o 00:53
<<<<<<<< facebook.com/WroclawSpotters
A gdzie obecnie stacjonuje ten śmigłowiec we Wrocławiu i skąd startuje?
Ratownik 13 stacjonuje u nas w Porcie na lądowisku (prawie na wprost bramy obok starego terminalu). Ale jest tam tylko lądowisko i helikopter stoi cały czas pod chmurką.
Stoi przy starym terminalu, dokładnie naprzeciwko drogi dojazdowej od miasta: Twoje forum lotnictwa lotnictwo.net.pl - Eurocopter EC-135P2+ - SP-HXW - 0943 - Poland: Wroclaw - Nicolaus Copernicus (Strachowice)(WRO EPWR) - Marcin Tarnowski (Wroclaw Spotters)
A co z pomieszczeniami socjalnymi dla załogi? Chyba gdzieś siedzą podczas dyżuru...
A swoją drogą gdzie znajduje się nowa inwestycja Straży Granicznej, ich nowy budynek na Strachowicach? Ten:
http://www.sudecki.strazgraniczna.pl...a/psg_wro1.jpg
Czyli wygląda na to, że to żadna nowość u nas na lotnisku tyle że teraz po prostu będzie nowocześniej?
A ktoś wie, gdzie ten nowy zielony budynek Straży Granicznej? Link do zdjęcia powyżej.
Ostatnio edytowane przez FlyWRO ; 18-07-2012 o 20:37
<<<<<<<< facebook.com/WroclawSpotters
Taką fotografią lotnisko informuje o zmasowanej kampanii medialnej. Zapewne to kampania wizerunkowa, jednak ten szybko może upaść gdy okaże się że do większości wymienionych miejsc rejsy nie są wykonywane
+ standardowy disclaimer którego nie chciało mi się spamować"Poleć Wrocław" - pod takim hasłem wystartowała kampania Portu Lotniczego Wrocław. Przez najbliższy miesiąc w prasie, radiu, Internecie i na billboardach wrocławskie lotnisko będzie promowało perspektywy i możliwości, jakie mieszkańcom regionu stworzył nowy terminal.
Kampania "Poleć Wrocław" ma dotrzeć do milionów osób w zasięgu oddziaływania Portu Lotniczego Wrocław. W jej ramach mieszkańcy pięciu województw (dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, śląskiego i lubuskiego) będą zachęcani do latania z wrocławskiego lotniska za pośrednictwem setek spotów radiowych w lokalnych rozgłośniach, reklam w gazetach, bannerów w Internecie oraz billboardów. W ciągu najbliższego miesiąca ofensywa reklamowa ma pokazać m.in. mieszkańcom Brzegu, Wałbrzycha, Świdnicy, Lubina, Legnicy, a także Opola, Poznania, Leszna czy Zielonej Góry, że, dzięki nowoczesnej infrastrukturze, latanie ze stolicy Dolnego Śląska jest komfortowe i dostępne nie tylko dla wrocławian.
- Dzięki nowoczesnemu terminalowi już teraz jesteśmy w stanie zapewnić obsługę na najwyższym poziomie blisko 4 milionom pasażerów rocznie, którzy - w sezonie letnim - mogą wybierać spośród rekordowej liczby 60 kierunków - mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław. - Nowa infrastruktura to także AOW, która gwarantuje szybki dojazd z północy i południa województwa, natomiast A4 - ze wschodnich i zachodnich stron regionu. Z myślą o osobach, które wybierają się z portu w dłuższą podróż, przygotowaliśmy tani parking długoterminowy. Chcemy pokazać więc mieszkańcom regionu, że jeśli latać - to tylko z Wrocławia! - dodaje.
Nowy terminal Portu Lotniczego Wrocław został oddany do użytku w marcu 2012 roku, jako pierwszy wśród polskich lotnisk przed UEFA EURO 2012T. Już teraz jest w stanie obsłużyć blisko 4 miliony pasażerów rocznie. Docelowo - po dalszej rozbudowie - ta liczba może wzrosnąć do 7 milionów. Na tle innych portów regionalnych, wrocławskie lotnisko odznacza się m.in. dużą kubaturą (330 tysięcy metrów sześciennych), rozbudowaną strefą komercyjną (4 tysiące metrów kwadratowych) oraz wygodnymi rękawami lotniczymi, którymi pasażerowie poruszają się między samolotem i obiektem. W letniej siatce połączeń Portu Lotniczego Wrocław znalazła się rekordowa liczba blisko 60 połączeń - prawie 40 regularnych i 20 czarterowych.
Paweł Gębski - www.aviation-nature.pl
Moje zdjęcia z EPWR: http://aviation-nature.pl/pl/tag/epwr
Zakładki