VIDEO »   Red Arrows RIAT 2024        GALERIA »   Zapraszamy do umieszczania zdjęć w naszej galerii   

Strona 11 z 33 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 21 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 643
Like Tree41Likes

Wątek: Wizz Air

  1. #201
    Awatar pR0SiAczek

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez MiC Zobacz posta
    LTN może nie być pierwszym bazowym lotem. Doszły mnie słuchy że lot ten dalej będzie obsługiwany rotacją poznańską. Tak przynajmniej miało być. Po zwiększeniu jednak częstotliwości do 7 razy w tygodniu wydaje się to mało prawdopodobne. Możliwe jednak, że nie każdy LTN będzie naszym samolotem obsługiwany, ale tak jak mówię są to wstępne informacje sprzed 3 dni bodajże...
    P.S. W końcu możemy powiedzieć 'naszym' samolotem
    Nie, tylko nie LTN może jakaś bardziej egzotyczna destynacja nieco później?

  2. #202
    Awatar smuti

    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Lubin (EPLU)

    Domyślnie

    BGY wieczorem
    Pozdrawiam,
    Smuti


  3. #203
    Awatar pR0SiAczek

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smuti Zobacz posta
    BGY wieczorem
    Po sympatyczny nocleg na lotnisku wylot?? Czy łączone z FRem kółeczko??

  4. #204

    Dołączył
    Sep 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magic Zobacz posta
    Oczywiście że tak. Lotnisko jest czynne 24h/dobę.
    Moje pytanie było retoryczne, bo każdy czytający to forum powinien sią skapnąć, że np czatrery latają głównie w nocy, a i czlołowy przewoźnik nie robiłby rozkładu, którego nie dałoby się zrealizować.

  5. #205
    Awatar antoslaw

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WRO

    Domyślnie

    Zastanawiam sie czy nowe polaczenia Wizza beda jakos reklamowane w Dreznie? Nasze miasta laczy autostrada i w 2,5 godziny mozna dojechac z Drezna do Wro. Siatka polaczen z Drezna jest bardzo slaba, nie maja na przyklad Paryza, Londynu, Mediolanu, Oslo, Bolonii czy Eidenhoven. Mysle, ze mozna powalczyc o pasazerow z Drezna. Moze napiszemy do wladz lotniska z prosba o reklamy/bus w Dreznie?

  6. #206
    Awatar soccerinho

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPWROcław

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antoslaw Zobacz posta
    Moze napiszemy do wladz lotniska z prosba o reklamy/bus w Dreznie?
    Tak samo można pisać do wszystkich przygranicznych miejscowości...

  7. #207

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Wenus

    Domyślnie

    W sumie to by nie było głupie, bo o ile dobrze pamiętam są nawet 3 dzienne połączenia kolejowe do Drezna :-)

  8. #208
    Awatar Pawel_EPWR

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPWR

    Domyślnie

    To teraz postawcie się na miejscu Niemca i wybierzcie czy wolelibyście jechać z Drezna do Wrocławia czy do Berlina

  9. #209
    Awatar antoslaw

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WRO

    Domyślnie

    Czesc pojedzie do Berlina ze wzgledu na patriotyzm etc., a czesc byc moze do Wroclawia. Sprobowac mozna!

  10. #210

    Dołączył
    Sep 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_EPWR Zobacz posta
    To teraz postawcie się na miejscu Niemca i wybierzcie czy wolelibyście jechać z Drezna do Wrocławia czy do Berlina
    A coś się zmieniło czy wizz zaczął latać z Berlina?

    A o jakim patriotyźmie tu mowa? Czy polega on na lataniu tylko z miast jedynie w swoim kraju?

  11. #211
    Awatar Pawel_EPWR

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPWR

    Domyślnie

    A co ma do tego Wizz? Chodzi o to aby się dostać do konkretnego miejsca w najlepszej cenie. Widzę, że mało masz do czynienia z Niemcami,a w szczególności z ich mentalnością. Statystyczny Niemiec mieszkający w Dreźnie pojedzie do Berlina, a dlaczego? Bo jest Niemcem, bo poleci z niemieckiego miasta, bo dojedzie tam szybko, bo poleci niemiecką tania linią, bo ma gdzie zostawić samochód, itd... Stereotyp Polski i Polaków dalej jest aktywny- u nas nie ma autostrad, u nas kradną, u nas jest niebezpiecznie, u nas nikt nie zna języka, etc...
    W zasadzie to mnie w ogóle nie dziwi, wystarczy posłuchać co mówią Polacy o krajach wschodnich...
    Ostatnio edytowane przez Gabec ; 11-10-2009 o 20:58 Powód: ort.

  12. #212

    Dołączył
    Sep 2009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_EPWR Zobacz posta
    A co ma do tego Wizz? Chodzi o to aby się dostać do konkretnego miejsca w najlepszej cenie. Widzę, że mało masz do czynienia z Niemcami,a w szczególności z ich mentalnością. Statystyczny Niemiec mieszkający w Dreźnie pojedzie do Berlina, a dlaczego? Bo jest Niemcem, bo poleci z niemieckiego miasta, bo dojedzie tam szybko, bo poleci niemiecką tania linią, bo ma gdzie zostawić samochód, itd... Stereotyp Polski i Polaków dalej jest aktywny- u nas nie ma autostrad, u nas kradną, u nas jest niebezpiecznie, u nas nikt nie zna języka, etc...
    W zasadzie to mnie wogóle nie dziwi, wystarczy posłuchać co mówią Polacy o krajach wschodnich...
    Statystyczny Niemiec jak będzie miał taniej o kwotę znacznie większą niż koszt dodakowej drogi podróży do Wrocławia względem drogi np. do Berlina (ok. 60 km) albo jak będzie miał połączenie bezpośrednie z Wrocławia czego nie miałby np. z Berlina to poleci z Wrocławia. Akurat jedna z dwóch autostrad u nas jest od granicy do Wrocławia, a stereotypom nie wszyscy ulegaja i jak sama nazwa wskazuje są to tylko stereotypy. Ty też nie pojedziesz nigdy na Ukrainę, bo masz o niej jakieś wyobrażenia i nie będziesz tego weryfikował czy to na pewno prawda?

  13. #213
    Awatar pR0SiAczek

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stefan Zobacz posta
    Statystyczny Niemiec jak będzie miał taniej o kwotę znacznie większą niż koszt dodakowej drogi podróży do Wrocławia względem drogi np. do Berlina (ok. 60 km) albo jak będzie miał połączenie bezpośrednie z Wrocławia czego nie miałby np. z Berlina to poleci z Wrocławia. Akurat jedna z dwóch autostrad u nas jest od granicy do Wrocławia, a stereotypom nie wszyscy ulegaja i jak sama nazwa wskazuje są to tylko stereotypy. Ty też nie pojedziesz nigdy na Ukrainę, bo masz o niej jakieś wyobrażenia i nie będziesz tego weryfikował czy to na pewno prawda?
    Niestety większość Niemców wybierze niemieckiego przewoźnika z niemieckiego lotniska. Być może my byśmy spróbowali i przez Ukrainę, ale np. przeciętny polski biznesmen (niby bardziej światowy i światły) nie chce latać z WAW do Dubaju Aeroświrem przez Kijów. Ale przez FRA/MUC chętnie Przeciętny Polak tym bardziej nie zaufa "wschodowi" - wystarczy posłuchać krzywdzących stereotypów wobec mieszkańców Białegostoku, Lublina czy Rzeszowa. Albo zapytać czy poleci do Rumunii na wakacje.

  14. #214

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warsaw

    Domyślnie

    Baza WizzAir'a we Wrocławiu już od 15 marca 2010 r.???

    Czyżby baza WizzAir'a była wzorem pierwszych zapowiedzi dla Pragi na 2010 r. przesunięta w czasie z lipca 2010 na już 15 marca 2010 r.??? - vide 3-ci Airbus A320 z czerwca na 27 marca 2010 r. na Praha Ruzyne???

    Zobaczcie na wizzair.com -> najpierw się ukazuje baner reklamowy o m.in. Cork, Doncaster Sheffield od tygodnia rozpoczynającego się już 15 marca 2010 r. - czyli aż o 4 miesiące wcześniej od deklaracji z przed 3 tygodni (ogłoszenie bazy 30.09.2009)!!??

    Czyżby to tylko błąd systemu rezerwacyjnego, czy też rozkładu lotów?? - wyraźnie widać, że od soboty (w tymże tygodniu począwszy od ww. 15 marca) samolot do Londynu Luton we wt., czw., sob. startuje o...6.25!! Zatem inauguracja bazy jeszcze w sezonie zimowym 2009/2010!!!

    Jeśli nie jest to błąd rozkładu lotów, to...Wizz chyba, chce uprzedzić FR ze zbazowaniem??!! 1 samolotu, od wiosny 2010.

    Albo, postanowił rozwinąć się...bardziej i dodać jeszcze jeden w marcu 2010, zaś drugi planowo od 17 lipca 2010 r. z potencjalnymi nowymi kierunkami...jak by powinno być....
    1. Roma Fiumicino: 2-3 weekly,
    2. Venice Treviso: 2 weekly,
    3. Madrid: 3 weekly (potencjalne jedyne połączenie z całej PL low'costem do MAD),
    4. Sztoklolm Skavsta: 2-3 weekly,
    5. Barcelona El Prat: 2-3 weekly,
    zwiększenie
    6. Paris Beauvais: do 3 weekly.
    Raczej bardzo mało prawdopodobne, ale strategiczne uderzenie w szybki rozwój mogłoby zniechęcić FR do WRO na bazę....

    Pozdrawiam!!!

    Stanley
    Stanley-sky

  15. #215
    Awatar soccerinho

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPWROcław

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanley123 Zobacz posta
    Roma Fiumicino: 2-3 weekly,
    FR będzie latać do CIA, nie ma szans.
    Cytat Zamieszczone przez Stanley123 Zobacz posta
    4. Sztoklolm Skavsta: 2-3 weekly,
    Jeden skandynawski kierunek (Oslo) chyba wystarczy, więcej nie dadzą.

  16. #216

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Wenus

    Domyślnie

    A to FR otwiera bazę we Wro? Z grzybami w tym roku na Dolnym Śląsku kiepsko, ale przynajmniej bazami obrodziło
    A tak na poważnie, jeśli baza już w marcu to bardzo dobrze - będzie okazja wypadów do Włoch nieco szybciej niż we wrześniu :-)

    edit: Hm... dziwna sytuacja. Wszystkie loty są dostępne od 19 marca, tylko że te, które do lipca miały być robione na maszynach z innej bazy (BVA, LTN, DTM, TRF) dalej będą latać robione na tych maszynach. W takiej sytuacji pierwszym rejsem robionym naszą landrynką byłoby Eindhoven 19.03 1200-1335. Dziwne zachowanie, bo marnowany jest czas który można by było wykorzystać na inne kierunki. Ale może wynika to że baza nie będzie w tym czasie jeszcze na 100% gotowa i nie ma sensu jej maksymalnie obciążać? Albo musimy poczekać kilka dni na wprowadzenie zmian do systemu rezerwacyjnego? Zobaczymy co się stanie :-)

  17. #217
    Awatar antoslaw

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WRO

    Domyślnie

    Z rozkładu wynika, ze od marca 2010 nasz arbuzek będzie miał wolne kursy w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, bo w te dni Luton będzie wykonywany poznańska maszyna. Wygląda na to, ze wkrótce dostaniemy 1-2 kierunki od W6 .



    Sprawdzam Dortmund i znów zdziwienie , odlot WRO-DTM o godz. 10:15, a DTM-WRO o 8:20, czyli W-letter z innego miasta!!!

    EDIT to samo dotyczy Oslo, WRO-TRF 10.15, TRF-WRO 8:00, WRO-BVA- 10:05,BVA-WRO 8:40.

    Albo 4 trasy będą obsługiwane maszyna z innych baz, albo faktycznie oznacza to drugi A320 do bazy wrocławskiej. Po ogłoszeniu 2 arbuza, zmienią godziny odlotu DTM, TRF, BVA czy LTN .
    Ostatnio edytowane przez FlyWRO ; 22-10-2009 o 11:26 Powód: Użyj funkcji EDYTUJ zamiat pisać dwa posty pod sobą w odstepie kilku minut.

  18. #218
    Awatar maciek krk

    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej kombinują z rozkładem i najprawdopodobniej wszystkie trasy z lipca ruszą w marcu.
    Maxima debetur CracoviaE reverentia.

  19. #219
    Awatar antoslaw

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    WRO

    Domyślnie

    To juz wiemy, ze baza prawdopodobnie ruszy w marcu 2010, pytanie dlaczego po uruchomieniu bazy 12 rejsow dalej jest wykonywanych na maszynach z innych baz(LTN, TRF, BVA, DTM).

  20. #220
    Awatar maciek krk

    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków

    Domyślnie


    Polecamy

    Poczekajmy kilka dni, jak się nic nie zmieni, to może być ciekawie.
    Maxima debetur CracoviaE reverentia.

Strona 11 z 33 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 21 ... OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •