Jak pisaliśmy w wątku 2024 w KTW podobno rozmawia się na temat ILS pasa 08. ILS to większa precyzja, dokładność i bezpieczeństwo operacji lotniczych w przypadku mgły, niskiej podstawy chmur, wiatru, deszczu itp. ILS w zachodniej Europie jest standardowym wyposażeniem większych lotnisk, często na wszystkich kierunkach, również w krajach, gdzie słońca jest 100% więcej niż w Polsce, pogoda dużo lepsza a mgły praktycznie nie występują.
W 2015 r. oddano w Katowicach nowy i nowoczesny pas startowy. Wtedy to szumnie zapowiadano ILS na kierunku 08 (09). W tym roku mija 10 lat ale zarówno Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ani Katowice Airport przez te 10 lat nie "zamontowały" ILS na drugim kierunku.
Czy są znane jakieś konkretne informacje kiedy i czy będzie to w końcu możliwe? Ile to może trwać? Dlaczego lotnisko w tej sprawie milczy. Wydaje się, że niby tak wszystko u nas się rozwinęło ale jakoś w tej sprawie jakiś paraliż niemocy.







107Likes
LinkBack URL
About LinkBacks

Odpowiedz z cytatem

Zakładki