Takbrawa dla p. Łaszkiewicza! a z tym izraelem to pewne? oficjalnie ogloszone? Cardiff- fajna miejscowosc
a frankfurt jeszcze lepsza;D
ECHO MIASTA
A może polecimy do Frankfurtu
Już wkrótce na świetlnej tablicy lotniska im. Reymonta pojawią się nowe połączenia. „Echo Miasta” wie, dokąd będziemy latali z Łodzi.
Od sierpnia z Łodzi dwa razy w tygodniu będziemy mogli latać do Tel Awiwu w Izraelu. Połączenia ma obsługiwać linia Sun d'Or, spółka córka narodowego przewoźnika El-Alu.
– Izraelczycy mają boeingi 757, które mogą zabrać na pokład 250-270 osób – mówi Wojciech Łaszkiewicz, wiceprezes lotniska, odpowiedzialny m.in. za nowe połączenia.
Jedna z linii lotniczych operujących z Lublinka, najpewniej Ryanair, zachęcona dobrymi wynikami w Łodzi, zamierza do swojej siatki połączeń dodać Cardiff w Walii. Nie wiadomo jednak, kiedy takie loty mogłyby się rozpocząć.
Zaawansowane są także rozmowy z PLL „LOT”. Nowy prezes spółki – Piotr Siennicki – bardzo poważnie rozważa wprowadzenie połączenia z Łodzi do Frankfurtu nad Menem. Obsługiwać ją mają niewielkie około 70-osobowe samoloty Embraer. Dla wszystkich latających to doskonała informacja – lotnisko we Frankfurcie to tzw. hub, czyli port, w którym można przesiąść się do samolotu lecącego w dowolnym kierunku. W planach LOTu są również połączenia z Monachium. Tamtejsze lotnisko zyskuje na znaczeniu. Przede wszystkim dlatego, że Frankfurt się „zatyka” i mało jest luk w rozkładzie.
MICHAŁ BOGUSIAK
Nowa płyta
Na Lublinku prawdopodobnie w sierpniu rozpocznie się kładzenie płyty postojowej dla samolotów. Władze lotniska mają już prostą drogę do otrzymania pozwolenia na budowę płyty. Zgromadzono już niezbędne pozwolenia, uregulowano stan prawny działek, premier Jarosław Kaczyński obiecał także środki. Jak mówi Leszek Krawczyk, prezes lotniska im. Reymonta, płyta ma mieć 30 tys. mkw.
---
Z kolei w dzisiejszych ŁWD powiedziano, że jesienią polecimy do Niemiec, Walli i być może Szkocji... Co jest prawdą? Zapewne ułamek z tych wszystkich newsów.
Czekamy...
Takbrawa dla p. Łaszkiewicza! a z tym izraelem to pewne? oficjalnie ogloszone? Cardiff- fajna miejscowosc
a frankfurt jeszcze lepsza;D
Z tymi brawami to bym zaczekał...Tym bardziej dla ŁaszkiewiczaZamieszczone przez julek
![]()
"Podoba mi się, w jaki sposób Łódź wygląda w dzień, i jak prezentuje się w nocy. Łódź sprawiła, że zacząłem marzyć"
David Lynch
wiem, ze dobry nie jest, ale jednak cos zrobil. malego ale zrobil. wiec chyba jednak male brawa sie naleza![]()
Podniesie w moich oczach swoją reputację dopiero jak ogłoszą wszystkie wymienione wyżej połączenia
"Podoba mi się, w jaki sposób Łódź wygląda w dzień, i jak prezentuje się w nocy. Łódź sprawiła, że zacząłem marzyć"
David Lynch
Ciekawe czy sie uda z polaczeniem z Tel Awiwem.
Poza Okeciem w ruchu regularnym do Izraela mozna dostac sie tylko z Krakowa i to tylko 1x w tyg LOTem.
Kiedys Arkia zapowiadala polaczenie do Krakowa ale nic z tego nie wyszlo.
Czesto Izraelskie maszyny roznych linii (Sun d'or, Arkia czy Israir) mozna bylo zobaczyc w Pyrzowicach a mimo to zadna z izraelskich linii nie zdecydowala sie na uruchomienie polaczen KTW-TLV.
Wydaje mi sie ze sa male szanse na rozkladowe loty Sun d'Or do Lodzi.
Pozostale MUC,FRA czy inne GB by FR sa jak najbardziej prawdopodobne.
z tego co wiem 60% żydów w Polsce mieszka/mieszkało własnie w łodzi, więc ludzie mają gdzie wracac. tu w koncu są ich korzenieale jakos tez mi sie nie widzi ciaglę pełnego tego 757... ale przynajmniej bedzie milo cos innego zobaczyc
![]()
W przyszłym roku Lublinek stawia na rejsy turystyczne
Monika Pawlak: Kiedy łodzianie będą mogli latać na wakacje z własnego lotniska?
Wojciech Łaszkiewicz: - Wiele wskazuje na to, że już w przyszłym roku. Negocjacje w sprawie połączeń czarterowych do Turcji, Grecji, Włoch, trwają.
Biura podróży nie chcą latać z Łodzi? Przecież połączenia czarterowe to świetny biznes.
- Biura z Warszawy rzeczywiście nas nie chcą, trudno wytłumaczyć dlaczego. Być może rzeczywiście uważają, że jesteśmy zbyt dużą konkurencją dla Okęcia. Ale rozmowy z łódzkim biurem są bardzo zaawansowane i prawie na pewno zakończą się sukcesem.
Słabością naszego lotniska jest infrastruktura...
- Jesienią będziemy już mieli gotową płytę postojową dla czterech boeingów, powstanie też część nowej drogi kołowania oraz szybki zjazd dla samolotów. To znacznie poprawi "atrakcyjność" naszego lotniska w oczach przewoźników.
Monika Pawlak http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/753643.html
Zaorać, buraki posiać...
słyszałem, że od nowego roku stawiają na czartery. widziałem juz prace na lotniskuidą pełną parą. ale najbarziej podoba mi się info o nowej drodze kołowania
![]()
Droga kołowania... to ma być CZĘŚĆ drogi kołowania (cokolwiek to znaczy) - 5 metrów?A o tych licznych negocjacjach czarterowych to już ponad 2 lata słyszymy...
czyli co? chyba zrobią jakąs drogę, a moze bedzie tak jak w gdańsku... początki nowych dróg kołowania przy płycie i na pasie startowym.Zamieszczone przez Marcin747
Łódź - miasto, do którego jestem tak bardzo przywiązany, którego tak bardzo nienawidzę.
CHOJNY
szybki zjazd dla samolotów = speedway = rapid exit taxiway. Dzięki temu możesz zjechać z pasa mając na liczniku 60 węzłów.
No tak. U nas jest taki ruch, że hamujący A340 musi szybko zjechać żeby ustąpić lądującemu 747Zamieszczone przez marcin_EPKK
![]()
---
Co do tych czarterów to przynajmiej MI się to nie podoba. Wole jechać na wakacje na własną ręke, a nie widzi mi się dodatkowe kilka godzin podróży do Poznania, Warszawy, Kielc (), żeby stamtąd polecieć do wybranego przez siebie miasta.
![]()
"Podoba mi się, w jaki sposób Łódź wygląda w dzień, i jak prezentuje się w nocy. Łódź sprawiła, że zacząłem marzyć"
David Lynch
własnie dlatego starają się abyś mógł lecieć z Łodzija chyba wolałbym sie przejechac te 100-200 km. a nie tłuc się przez całą europe, albo jechać do afryki.
Chodziło mi o to, że nie z biurem podróży tylko lowcostem/tradycyjną linią Z ŁODZI
Tylko prosze niech mi nikt nie wmawia, że tutaj nie dałoby się zapełnić samolotu tradycyjnej linii
"Podoba mi się, w jaki sposób Łódź wygląda w dzień, i jak prezentuje się w nocy. Łódź sprawiła, że zacząłem marzyć"
David Lynch
zależy o jaki samolot Ci chodzi i jaki kierunek :P ale oczywiście dałoby się.
Alfastar poleci z Łodzi do Izraela
Od przyszłego sezonu w ofercie łódzkiego lotniska będzie kilka nowości.
- To pewne, że w naszej ofercie na przyszły sezon pojawią się wycieczki do Izraela. Wylot oczywiście z łódzkiego lotniska - mówi Kinga Kłos, kierownik działu rezerwacji biura Alfastar. - Możliwe, że uda nam się porozumieć z lotniskiem w sprawie całorocznych czarterów do Egiptu od grudnia tego roku.
Potwierdza to Wojciech Łaszkiewicz, wiceprezes lotniska ds. nowych połączeń. - We wrześniu wszystko powinno być już jasne. Izrael od przyszłego sezonu jest pewien. Rozmawiamy też z Alfastar o kolejnych kierunkach, np. Turcji.
Jesienią będzie wiadomo więcej o cenach wycieczek. Wtedy też wyjaśni się, czy łodzianie mogliby kupować jedynie przelot, rezygnując z wypoczynku. To jednak mało prawdopodobne rozwiązanie.
Na razie nie mamy co liczyć na regularne loty do Izraela. Powód? Łódzkie lotnisko według tamtejszych przewoźników jest za słabo zabezpieczone. Brakuje drogi patrolowej wzdłuż ogrodzenia. We wrześniu do Izraela wybiera się prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. Wspólnie z nim poleci wiceprezes Łaszkiewicz, który chce prowadzić dalsze negocjacje w sprawie regularnych lotów z Izraela do Łodzi.
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4384430.html
Zaorać, buraki posiać...
Jeżeli wypali, no to bajka
www.pasazer.comPrawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie uruchomione połączenie lotnicze między lotniskiem w Łodzi a Brukselą. Wczoraj (5.10) w tej sprawie trwały w łódzkim magistracie rozmowy władz miasta z przedstawicielami przewoźnika PLL LOT.
LOT rozważa także uruchomienie połączeń z Wrocławia do Brukseli i Zurychu.
Zakładki