Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  Awatar arek_waw

  Dołączył
  Nov 2012
  Mieszka w
  MO927

  Domyślnie Czarne ekrany w PMDG 737 NGX - powinny być czy nie?


  Polecamy

  Dzień dobry.

  Czy w PMDG 737 NGX w Cold & Dark po uruchomieniu zasilania z akumulatorów powinny się włączyć ekrany PD, ND, EICAS itd. czy nie?
  Pytam, ponieważ do tej pory miałem tak, że po uruchomieniu zasilania z akumulatorów włączały się od razu lewe ekrany, tj. PD, ND po stronie CPT, a oprócz tego EICAS oraz oczywiście lewy FMC. Ekrany po stronie F/O i prawy FMC uruchamiały się po podłączeniu zasilania z APU albo GND (jeśli mnie pamięć nie myli).

  Wczoraj i dzisiaj tweakowałem sobie FSX i teraz mam tak, że po włączeniu zasilania z akumulatorów ekrany są czarne. MCP i pedestal panel są OK, a ekrany są czarne. Działa tylko FMC. Ekrany z czasem uruchamiają się - mniej więcej po kilku minutach.

  I teraz zgłupiałem, bo obejrzałem na YT kilka filmów i w każdym z nich ekrany są czarne. A jestem pewien, że u mnie po włączeniu zasilania z akumulatorów lewe ekrany włączały się.

  Podpowiedzcie proszę, jak powinno być? Jeśli powinny się włączać, to co powoduje, że tak nie jest (u mnie i u YouTuberów)?

 2. #2

  Dołączył
  Nov 2014

  Domyślnie

  Ekrany potrzebują czasu na uruchomienie, fcom mówi o ok. 4-7 minutach

 3. #3
  Awatar arek_waw

  Dołączył
  Nov 2012
  Mieszka w
  MO927

  Domyślnie

  Dzięki. Możesz mi powiedzieć gdzie to jest w FCOM? Znalazłem tylko coś, że restartują się do 3 minut po zaniku zasilania przez dłużej niż 2 sekundy (jeśli dobrze zrozumiałem.

  W takim razie - dlaczego wcześniej uruchamiały mi się od razu? A może to się przestawia gdzieś w ustawieniach realizmu? Tak jak realizm kalibracji IRS albo realizm włączania autopilota?

 4. #4

  Dołączył
  Nov 2014

  Domyślnie

  Prawdopodobnie właśnie było to inne ustawienie IRSa. Być może coś się zaktualizowało, albo po prostu tego nie zauważałeś
  Poszukam w FCOMie i dam Ci znać

 5. #5
  Moderator Senior Screener
  Awatar Pzlm28

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie


  Polecamy

  Nie jestem pewien, ale kojarze że mi ekrany się nie włączą jeżeli EMER EXT LIGHTS nie są ARMED

  .................Don't let me die, I want to fly

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •