Zobacz kanał RSS

BLOG - dzien jak co dzien... w powietrzu

Ho Ho Ho 2023

Oceń wpis
przez w dniu 26-12-2023 o 04:11 (1229 Odsłon)
Od Świąt Bożego Narodzenia trudno uciec. Dwa tygodnie do Wigilii a w każdym hotelu i na lotnisku przybrane choinki, domki lub wręcz domy z piernika, sztuczny śnieg i oczywiście Święty Mikołaj. Czym dalej od Europy i "Chrześcijańskich korzeni" tym większe dekoracje. Są oczywiście niuanse jak np. brak Jezusa w krajach muzułmańskich ale to detale. Grunt ze ma być ładnie, wesoło i z dużą ilością sztucznego śniegu co rozumiem bo przy ponad 30c trudno o prawdziwy śnieg. Może tak jest nawet i lepiej. Nie trzeba zakładać warstw ubrań albo odladzać samolotu. Lubię ciepło czy wręcz gorąco i dla mnie takie temperatury to sama radość. Minusem może być trochę mało przewidywalny grafik destynacji. Miała być Szwecja a kończy się Egiptem. Chętnie wezmę to drugie ale walizka ma swoje ograniczenia wielkościowe i wagowe. Minęły czasy gdzie zawsze zapakowane były pletwy i maska do nurkowania. Teraz gotowość na cały świat i cztery pory roku. Ale kąpielówki są zawsze - jak nie cieple morze to ciepły basen mile widziany. Nie narzekam, tylko mowie... ahoj przygodo


blogs/allover/attachments/5756-ho_ho_ho_2023-jibmre.jpg

Ten rok był w miarę intensywny. Sporo instruktorki na początku roku ale końcówka należała już tylko do "blaszaka" czyli do 767. Zaliczone 8 nowych państw a cześć z nich gdzie trzeba się zastanowić w której części świata je zlokalizować. Nudy na pewno brak tym bardziej ze wojny oznaczają jakże potrzebna pomoc humanitarna. Są miejsca gdzie samoloty cargo są niezbędne. Czasem spotykamy wręcz polowe warunki i latanie ja za przysłowiowego "króla Ćwieczka". VFR rulez! Lubię takie wyzwania ale wszystkim naprawdę życzę pokoju. Któregoś dnia pewnie to opisze ale jeszcze nie teraz.

blogs/allover/attachments/5757-ho_ho_ho_2023-mrgcocpit.jpgLotnictwo znów się rozpędziło. Nowa gwardia dosiada różnych maszyn. Fajnie usłyszeć jak marzenia się spełniają. Szkolenia nie są łatwe. Ani te ławkowe a tym bardziej line training ale lotnictwo to cały czas nauka. Przyjemność tez jest choć czasem to przychodzi wraz z doświadczeniem na typie. Ogólnie jeżeli możesz lecieć i znaleźć chwile aby cos zjeść i wypić w tym samym czasie bez większej w topy to już jest ok.

blogs/allover/attachments/5758-ho_ho_ho_2023-turkm.jpgDużo latania dało tez możliwość spotkania się z internetowymi znajomymi. Jak milo poznać kogoś osobiście i wysłuchać ich historii. Ich blogi były by hitami. Naszych pilotów można spotkać na całym świecie a pilotują oni od Cessn po 747 i A380. Takie spotkania przeważnie wypadają w ostatnim momencie bo już się nauczyłem ze trudno się umawiać nawet na parę godzin do przodu.

Dzisiaj mija 19 rocznica trzęsienia ziemi i tsunami które zdewastowało południowo wschodnia cześć Azji. Nie tak dawno temu byliśmy na Sumatrze. Wszystko zo zostało odbudowane ale pamięć pozostała. W jednym z wcześniejszych odcinków opisałem wydarzenia z Phuket. Są rzeczy których się nie zapomina... jednocześnie mając nadzieje ze cos takiego już się nie powtórzy.

Kolejne Święta dobiegają końca ale może jeszcze uda mi się życzyć każdemu zdrowia spokoju i nawet najmniejszych przyjemności które sprawia ze ten czas będzie dla nas dobrym czasem. Gdzie kolwiek jesteście Wesołych Świat!


ps. Mój TR świat. Tylko paru brak

blogs/allover/attachments/5759-ho_ho_ho_2023-goma.jpg
sprajt2, Adik_s, LotFan18 and 12 others like this.

Umieść "Ho Ho Ho 2023" do Facebook Umieść "Ho Ho Ho 2023" do Google

Updated 27-12-2023 at 14:45 by AllOver

Kategorie
Bez kategorii

Komentarzy

 1. Awatar meschiash
  • |
  • permalink
  No to teraz do POZ bo dawno nie byłeś
  AllOver likes this.
 2. Awatar AllOver
  • |
  • permalink
  Cytat Zamieszczone przez meschiash
  No to teraz do POZ bo dawno nie byłeś
  Faktycznie. Ostatnio mialem tylko przy Jen isc spotkac sie i porozmawiac ze spotterami w RZE

  oraz pomahac spotterom w WAW. A w POZ to juz cale wieki nie bylem.
 3. Awatar jordanj
  • |
  • permalink
  Co to za retrofit awioniki w 767?
 4. Awatar AllOver
  • |
  • permalink
  Cytat Zamieszczone przez jordanj
  Co to za retrofit awioniki w 767?
  Można powiedzieć ze to jest nowy standard. Teraz już na 757/767. Jako retrofit ma swoje ograniczenia ale na pewno jest to krok do przodu